abc.lv skaitļos

Lietotāji online243
Aktīvie uzņēmumi25212
Nozares raksti1277
Ekspertu atbildes3041
Vēlreiz par siltajām grīdām : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Vēlreiz par siltajām grīdām

Vēlreiz par siltajām grīdām

Būvniecības portāla abc.lv lasītāji ziemas periodā bieži interesējas par siltajām grīdām. Aptverto jautājumu loks ir visai plašs – kāds vēlas noskaidrot silto grīdu veidu atšķirības, citam interesi izraisījušas ierīkošanas un ekspluatācijas izmaksas, bet vēl kāds lūdz praktisku padomu materiālu izvēlē un grīdas konstrukcijas veidošanā.

Lai gan par siltajām grīdām portālā abc.lv rakstīts jau iepriekš, arī šajā apkures sezonā piedāvājam svarīgāko pieturas punktu apkopojumu.

Silto grīdu veidi

  • Ar ūdeni apsildāmas grīdas

Siltās grīdas veids, kam nepieciešams ūdens no centrālās apkures sistēmas. Uz grīdas pamatnes tiek ierīkotas caurules, pa kurām cirkulē ūdens, un tās nosedz grīdas konstrukcijas virskārta. Šo apsildāmo grīdu veidu vairāk izmanto privātmājās un telpās ar lielāku platību. Tāpat tās ir vieglāk ierīkojamas jaunceltnēs un ēkās, kas tiek renovētas, jo apsildes sistēma tiek izvietota uz grīdas konstrukcijas pamatnes, tātad ūdens caurules atrodas grīdas konstrukcijas vidusdaļā.

Ar ūdeni apsildāmas grīdas samazina ūdens uzsildīšanas izmaksas, jo tām nepieciešama vēsāka ūdens temperatūra, nekā standarta radiatoros.

  • Elektriskā grīdas apsilde

Elektriskās grīdas vairāk piemērotas dzīvokļiem un nelielām telpām. Tām izmanto vai nu speciālu kabeli, kas iemontēts betona grīdā zem seguma, vai arī elektrisko paklāju, kuru iespējams ieklāt, ja grīdas pamatne jau ir izveidota. Tādējādi šo grīdas apsildes veidu var ierīkot arī tad, ja nav paredzēti apjomīgi remontdarbi. Sistēmas darbību regulē pie kabeļa pieslēgts termoregulētājs.

Elektriskās apsildes sistēmas ierīkošana ir salīdzinoši lētāka, tomēr tās ekspluatācijas izmaksas ir krietni augstākās nekā ar ūdeni apsildāmām grīdām.

  • Infrasarkanā siltā grīda

Ļauj lokāli uzsildīt grīdu, izmantojot ļoti plānu polimēra plēvi, kas izstaro infrasarkanos starus.

Priekšrocības

  • Ja telpa tiek apsildīta tikai ar siltajām grīdām, tad izpaliek radiatoru ierīkošana, kas citādi bojā telpas kopējo izskatu. Līdz ar to atbrīvojas arī vieta uz sienām, kas būtu jāatvēl radiatoriem.
  • Siltās grīdas nodrošina vienmērīgu siltumu visā telpā un novērš gaisa atdzišanu pie grīdas un sakaršanu pie griestiem.
  • Siltajās grīdās cirkulējošais ūdens ir vēsāks nekā radiatoros.

Trūkumi

  • Siltās grīdas telpu uzsilda lēnām, tādēļ vienmēr jāatceras sistēmu ieslēgt dažas stundas ātrāk nekā nepieciešams.
  • Ar ūdeni apsildāmās grīdas ierīkošana ir diezgan dārga, tomēr atmaksājas ilgtermiņā. Elektriskās grīdas apsilde ievērojami sadārdzinās patērētās elektrības rēķinu.
  • Elektriskās apsildes kabeļus nedrīkst ieklāt tieši zem mēbelēm.
  • Ja siltā grīda ierīkota zem parketa dēlīšiem, tie var deformēties un saplaisāt, tādēļ labāk izvēlēties citu grīdas seguma materiālu.

Kabeļu grīdas montāžas shēma

Šādas grīdas ierīkošana ir kā daudzslāņainas kūkas cepšana – pašā apakšā ir grīdas izlīdzinošā kārta vai melnā grīda, tad siltumu atgrūdoša materiāla kārta, uz kuras tiek uzlikti siltās grīdas kabeļi, tad plēve. Priekšpēdējā kārta var būt dažāda, atkarībā no gala grīdas pārklājuma - finieris vai saplāksnis zem mīkstā paklāja seguma vai linoleja, betons vai ģipškartons zem keramiskām flīzēm.

Ūdens siltās grīdas ierīkošana

Ierīkošana ir līdzīga kabeļu siltās grīdas ierīkošanai, tikai uz betona pamata tiek uzklāta siltumu izolējoša kārta, uz kuras novieto ūdens caurules. Ūdens caurules iespējams ieklāt divējādi – "gliemežveidīgi" vai "čūskiņā". Pēc ieklāšanas obligāti jāpārbauda hermetizācija. Pēc tam tiek ielieta betona izlīdzinošā kārta, turklāt vēlams izmantot armējošo sietu, kas uzlikts virs caurulēm. Betona kārtas biezumam jābūt 30 mm un vēlams betonam pievienot plastifikatoru.

Obligāti jāizmanto svārstības slāpējoša lente vai analogs. Šāds elements neļaus betonam siltumā izplesties un saplaisāt. Betons ir jālej tad, kad caurulēs ir ūdens tādā daudzumā un tādā spiedienā, kāds tas būs darba procesā. Tas nepieciešams, lai caurules aizņemtu maksimāli iespējamo platību. Ja betonu lej brīdī, kad caurules ir tukšas, tad vēlāk betonā var veidoties plaisas. Ieslēgt ūdens siltās grīdas drīkst tikai tad, kad betona masa ir pilnībā sacietējusi.

Foto: emdot/Flickr.com

Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzsākta gatavošanās Pļaviņu HES rezerves pārgāznes būvniecībai

Uzsākta gatavošanās Pļaviņu HES rezerves pārgāznes būvniecībai

AS "Latvenergo" 2024. gadā turpina vienu no Latvijā nozīmīgākajiem projektiem enerģētikas ilgtspējai – Pļaviņu HES rezerves pārgāznes izbūvi. Tā palielinās Pļaviņu HES drošumu un ir sabiedrības un valsts enerģētiskās drošības projekts. Šobrīd norit sagatavošanās darbi būvniecības uzsākšanai Aizkrauklē, lai realizētu stratēģiskas nozīmes būvi un sakārtotu pilsētas ainavu.

Izstāsti Latvijai