Vārti piemājas teritorijai

Piemājas teritoriju parasti norobežo dažādu veidu žogi, un tiem vajadzīgi vārti. Vārti ir kā privātīpašuma vizītkarte, pēc kuras spriedīs par ēkas īpašnieka gaumi un turību. Paceļamie vārti, sekciju un ruļveida vārti parasti tiek izmantoti garāžām, savukārt iebraukšanai teritorijās visbiežāk izmanto veramos vai bīdāmos vārtus. Veramie vārti – populārākais vārtu tips
Veramie vārti
Veramie (divviru) vārti ir vienkāršākais, tradicionālākais, lētākais un joprojām visbiežāk sastopamais vārtu tips. Divviru vārtiem ir universālas montāžas iespējas. Montāžas profili ar ierīkotām eņģēm ļauj uzstādīt divviru vai mazos sētas vārtiņus pie stabiem no dažādiem jauniem vai jau esošiem materiāliem – akmens, mūra, betona u.c. Divviru vārti ir racionāls risinājums nožogojumam. Šādi vārti ir neaizvietojami arī arkveida un jebkāda cita veida norobežotās ailās, tie var būt atverami kā uz iekšpusi, tā uz ārpusi, un ir viegli uzstādāmi. Tomēr šādus vārtus ir grūti uzstādīt platās vietās – ja vārtu viras ir pārāk platas, tām nepieciešama liela platība vārtu atvēršanai uz aizvēršanai. Tas nozīmē, ka automašīnu nevarēs novietot tuvu vārtiem. Ziemas laikā vārtu apkārtni jāattīra no sniega, lai tas netraucētu vārtu atvēršanos. Divviru vārti un žogu elementi tiek izgatavoti pēc nepieciešamajiem izmēriem un ar dažādiem pildījuma veidiem. Pildījumam izmanto tērauda loksnes, dekoratīvas profila loksnes, sametinātu režģi vai alumīnija profilu. Tos var izgatavot arī ar koka dēlīšu pildījumu. Izstrādājumi, kuros tiek izmantoti kaltie elementi, nereti kļūst par kalējmākslas paraugiem.
Veramie vārti
Divviru vārti ir aprīkojami ar manuālo vai automātisko atvēršanas sistēmu. Vārtu automatizācija notiek ar iekaramo vai pazemes pievadu palīdzību - īpaši tad, ja nedrīkst bojāt vārtu izskatu. Drošu ekspluatāciju divviru vārtiem garantē signalizācijas lampa un fotoelementu komplekts, kas reaģē uz vārtu kustību. Manuāli atveramos vārtos iemontē atslēgu un vertikālu aizbīdni, bet automātiskajā versijā to atvēršanu un aizvēršanu garantē tālvadības pults.
Bīdāmie vārti – piemēroti nelieliem pagalmiem
Bīdāmie vārti
To pamatā ir slīdoša konstrukcija – moderns un ērts risinājums privātmājas iežogojumam. Vārtu vairogs tiek savienots ar rullīšu mehānismu, kas tiek novietots uz sliedes. Tādējādi vārti atveras, bīdoties pa šo sliedi gar žoga vai sienas iekšmalu. Galvenie plusi bīdāmajiem vārtiem ir to izturīgums, drošība lietošanā un ērtā ekspluatācija. Bīdāmo vārtu konstrukcija nodrošina stabilu vārtu darbību nelabvēlīgos apstākļos, piemēram, ja ir sasnidzis. Tie ir ideāli piemēroti pagalmiem, kur attālums starp garāžu un vārtiem ir neliels. Tiem iespējamas dažādas apdares, tāpēc šādus vārtus var ierīkot gan mūrētu sienu, gan koka vai metāla sētu apjoztās teritorijās. Ražotāji piedāvā tālvadības sistēmu jeb automātisko vārtu atvēršanu vai arī manuālo atvēršanu – ar roku. Bīdāmajiem vārtiem automātiku iespējams iebūvēta vārtu staba konstrukcijā - lai nevar piekļūt nepiederošas personas. Ja gadījumā nav elektrības, vārtus var viegli atvērt ar roku, ar speciālu atslēgu atbloķējot atvēršanas mehānismu.
Mazie sētas vārtiņi Ikvienai ģimenes mājai bez lielajiem, auto iebraukšanai domātajiem vārtiem vajadzīgi arī nelieli sētas vārti gājējiem. Mazos vārtiņus ieteicams pielāgot žoga stilam, tie var būt slēdzami ar parasto vai arī elektromagnētisko atslēgu. Pēc pasūtītāja vēlēšanās vārtiņu stabā var ievietot sarunu iekārtu. Autors: Sandis Fatjanovs Raksts veidots sadarbībā ar firmu Melderi V Foto: no publicitātes materiāliem
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!