Ušakovs ēkas Priedaines ielā īpašniekiem piedāvājis īpašumu maiņas darījumu

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) ir piedāvājis ēkas Priedaines ielā 20 īpašniekiem būvi un piegulošo zemi apmainīt pret citu līdzvērtīgu pašvaldības īpašumu, Vidi degradējošu būvju komisijas sēdē sacīja komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Ēkas īpašnieki ir SIA "Tineo" un SIA "Homburg Zolitude". Līdz augusta sākumam pašvaldības pārstāvji cer sagaidīt lēmumu no kopīpašniekiem.

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija šodien arī nolēma līdz 3.augustam atlikt jautājumu par paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmes piemērošanu minētajai ēkai.

Kā ziņots, daudzstāvu ēkas Zolitūdes traģēdijas vietā, Priedaines ielā 20, kopējais nolietojums tehniskajā atzinumā noteikts 70%, un Rīgas Vidi degradējošu būvju komisija šodien pieņēma lēmumu klasificēt ēku kā A kategorijas graustu.

Kā pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs, SIA "Commodo" veiktajā ēkas tehniskajā atzinumā, ko būvvaldē iesnieguši ēkas īpašnieki, konstatēts, ka tās kopējais stāvoklis ir neapmierinošs un pašreizējā stāvoklī būves telpas nav ekspluatējamas. Vienlaikus nesošajās konstrukcijās nav tādu defektu, kas apdraudētu apkārtesošo drošību. Ēka arī ir konservēta atbilstoši normatīviem.

Atzinumā noteikts, ka ēkas kopējais nolietojums ir 70 % apmērā. Eksperts secinājis, ka ekspluatācijas laikā pie konkrētas lietojuma slodzes pastāv ēkas iegrimšanas riski.

Atbilstoši pašreizējai likumdošanai Rīgas Vidi degradējošu būvju komisija lēma piemērot ēkai A kategoriju, kas nozīmē, ka tā apdraud apkārtesošo drošību.

Kā ziņots, pirms gada, 4.jūlijā, Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija pieņēma lēmumu, kurā uzdeva Zolitūdē sagruvušā veikala "Maxima" ēkas īpašniekiem veikt virszemes daļā esošo drupu un bīstamo konstrukciju demontāžu. Pērn rudenī demontāžas darbi tika pabeigti. Komisija arī nolēma, ka ēkas Priedaines ielā 20 īpašniekiem ir jāiesniedz dzīvojamās daudzstāvu ēkas tehniskais atzinums.

Traģēdijā cietušo tuvinieki uzstāj, ka traģēdijas vietā ir jānojauc minētā daudzstāvu māja un jāizveido memoriāls upuru piemiņai. Arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) iepriekš paudis, ka atstāt daudzstāvu ēku traģēdijas vietā būtu necieņa pret bojāgājušajiem, uzsverot, ka meklēs veidus, kā vienoties ar būves īpašniekiem, ka māja tur nevar palikt. "Memoriāls traģēdijas vietā būs," apgalvoja Ušakovs.

Jau ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

LETA

Foto: AFP / scanpix

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!