SPRK: 2016.gads siltumenerģijas nozarē iezīmējās ar apkures tarifu samazinājumu

Foto: STOCK.XCHNG.

Pagājušais gads siltumenerģijas nozarē iezīmējās ar apkures tarifu samazinājumu, savukārt šogad līdz ar gāzes tirgus atvēršanu gaidāmas pārmaiņas, aģentūrai LETA pavēstīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Apkures tarifu kritums 2016.gadā bija saistīts gan ar dabasgāzes tirdzniecības cenas samazinājumu, gan regulatorā iesniegto tarifu projektu vērtēšanu, savukārt 2017.gadā gaidāmas pārmaiņas līdz ar dabasgāzes tirgus atvēršanu - būs nepieciešams jauns regulējums un pamatprincipi, kā siltumapgādes komersantiem piemērot esošos tarifus brīvā dabasgāzes tirgū ar neregulētu dabasgāzes cenu.

Pēc SPRK paustā, 2016.gadā dabasgāzes tirdzniecības cenas svārstījās robežās no 206,32 eiro par tūkstoti normālkubikmetru (EUR/tūkst.nm3) līdz 142,29 EUR/tūkst.nm3, sasniedzot pēdējo triju gadu laikā zemāko dabasgāzes tirdzniecības cenu. Līdz ar AS ''Latvijas Gāze'' piemērojamās dabasgāzes tirdzniecības cenas straujo kritumu SPRK 2016.gadā pieņēma 14 lēmumus par tarifu piemērošanas kārtību, lai tie atbilstu reālai situācijai.

Latvijas apdzīvotajās vietās, kur siltumenerģijas apgādes tarifi noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi 2016.gadā turpināja samazināties un par siltumu bija jāmaksā līdz 16% mazāk. Piemēram, Rīgā, Daugavpilī, Jūrmalā, Dobelē, Grobiņā, Ikšķilē, Olainē, Ķekavā tarifu samazinājums bija robežās no 11% līdz 16%, citviet samazinājums bija mazāks.

SPRK klāstīja, ka pērn izvērtēti un apstiprināti 12 siltumenerģijas tarifu projekti, savukārt šogad plānots turpināt darbu pie 15 patlaban iesniegto tarifu projektu izskatīšanas. Turklāt tajās apdzīvotajās vietās, kurās bija vieni no augstākajiem siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem Latvijā, tas ir, Lēdmanē un Siguldā, no 2017.gada 1.janvāra stājās spēkā samazināti siltumenerģijas apgādes tarifi.

Līdz ar dabasgāzes tirgus atvēršanu šogad plānots grozīt Siltumenerģijas apgādes tarifu pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku un Koģenerācijas tarifu aprēķināšanas metodiku.

LETA

2017.gada 4.janvārī

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!