Skaisti un neparasti gultas galvgaļi

Komforts un miers – svarīgākie noteikumi guļamistabas iekārtošanā. Istabā, kur ikvienam gribas atpūsties un dažkārt pabūt vienatnē, jāizvieto tikai tādas interjera detaļas, kas sniegs pozitīvu lādiņu.

Tie var būt gan aksesuāri no tekstila, gan ziedi, gan mēbeles, kā arī gultas galvgalis. Visi elementi kopā veido komfortablu atmosfēru. Stilīgi un oriģināli noformēts gultas galvgalis kļūs par guļamistabas siltuma un komforta avotu.

Kādā veidā vislabāk noformēt šo gultas daļu?! Viss atkarīgs no cilvēka vēlmēm un iespējām. Ņemot vērā, ka galvgalim tiek pievērsta vislielākā uzmanība, nepieciešams tāds dizains, kas padarīs galvgali par īpašu guļamistabas akcentu, tajā pašā laikā netraucējot un neapnīkot īpašniekiem.

Galvgalis no auduma
Visbiežāk noformējumam izvēlas tieši ''mīkstos'' variantus. Tie rada mājīgu atmosfēru, sajūtu, ka es drošībā un esi pasargāts. Tos uzskata par lieliskiem skaņas izolatoriem. Parasti tos apšuj ar audumu, dabīgo vai mākslīgo ādu. Materiāls jāizvēlas, balstoties uz istabas interjeru, piemēram aizkaru, paklāju un citu aksesuāru krāsu. Daži izvēlas pavisam citu krāsu, cenšoties radīt kontrastu.

Galvgalis ne vienmēr ir apvienots ar gultu. Tas varētu būt pie sienas, virs gultas, piekarināts panelis, kas atbilst gultas platumam.

Ciets galvgalis
Gultas ''muguriņa'', kas izgatavota no gludiem paneļiem, piemērota istabās, kas veidotas minimālisma stilā. Nelieli galvgaļi no koka padara interjeru elegantāku. Savukārt pārāk lielas, masīvas konstrukcijas rada disharmoniju interjerā. Lai no tā izvairītos, vislabāk izmantot tādus materiālus, kas piestāv mēbelēm vai grīdas segumam. Tādā galvgalī var iestrādāt spoguli. Tas kalpos ne tikai kā guļamistabas dekors, bet arī radīs dažādus vizuālos efektus.

Eklektika – brīvības un fantāzijas gars
Eklektika ir mehāniska dažādu ideju savienošana, kurā pietrūkst viengabalainības. Ekstravagances cienītāji novērtēs šādu galvgaļa noformējumu. Uz ķieģeļu sienas fona klasiskajā stilā veidots galvgalis radīs apbrīnojamu iekārtojumu. Lai radītu kontrastu, var izmantot ne tikai krāsas, bet arī materiālus. Tā, piemēram, ķieģeļi kā ciets un auksts materiāls īpaši izcels velūra mīkstumu un eleganci.

Lauku stils jeb ērta vienkāršība
Šajā gadījumā var izmantot koku, kas saglabājis savu sākotnējo faktūru. Šāds noformējums ļoti labi iederēsies istabās, kuru interjers veidots lauku stilā. Guļamistabā, kurā mīt kantri stila cienītāji, galvgaļa izveidošanai var izmantot vecas durvis, aiz kurām varētu būt noslēpti plaukti, kas atrodas nišā.

Boho – komforts, miers un brīvība
Šis stils izceļas ar spilgtām krāsām, auduma aksesuāriem un veclaicīgām mantām. Galvgaļi, kas noformēti šajā stilā, rada priecīgu un jauku atmosfēru.

Eleganta klasika

Klasiskā stila guļamistabā ļoti organiski izskatīsies mīkstie galvgaļi, kuriem ir vienkārša, tradicionāla forma. Viens svarīgs nosacījums – šai gultas daļai jābūt diezgan augstai.Foto: remontbp.com
 

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!