Skaistākā lauku sēta - Baltinavas novada "Amatnieki-Riekstiņi"

 Foto: pixabay.com

Konkursā par šā gada skaistāko lauku saimniecību atzīta Guntara un Jolantas Bartkeviču graudkopības saimniecība "Amatnieki-Riekstiņi" Baltinavas novadā.

Balvu uzvarētājiem ceturtdien, 13.oktobrī, Rīgas pilī pasniedza Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Bartkeviču ģimene balvā saņēma goda plāksni, kas apliecina "Skaistākās lauku saimniecības 2016" statusu un apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes "Zaļo nedēļu" - starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2017.gada janvārī.

Savukārt kompānijas "Food Union" speciālo balvu "Ilgtspējīgākā saimniecība 2016" saņēma Sandras un Viestura Liepiņu piensaimniecība "Kalndunduri" Krimuldas novadā, bet žurnāla "Ievas Māja" speciālbalvu "Straumēnu gara mantinieki 2016" ieguva Sandras un Imanta Kristovsku saimniecība "Zemturi" Kuldīgas novadā.

Konkursa finālā iekļuva arī Ilzes Stabulnieces saimniecība "Klajumi" Krāslavas novadā, Rihardija Logina saimniecība "Pīlādži" Balvu novadā, Atmatu ģimenes saimniecība "Atmati" Ogres novadā, Kalniņu ģimenes saimniecība "Veģi-Zvārguļi" Burtnieku novadā un Duges ģimenes saimniecība "Terēni" Jelgavas novadā.

Kā pasākumā norādīja Vējonis, latviešu zemnieka spēja ir būt radošiem, līdzās tradicionālajai graudkopībai un lopkopībai apgūstot arī citas nozares.

"Prieks redzēt, ka laukos prot uzturēt ne tikai pamatnodarbi, bet arī attīstīt ko jaunu - audzēt zirgus, trušus, izveidot kādu skaistu puķu dobi, kas man pašam arī patīk. Svarīgi, lai katrs pilsētnieks vismaz reizi būtu bijis laukos un redzētu, kā īstenībā cilvēki saimnieko. Tāpat prieks, ka laukos veidojas dzimtas mājas, jo stipra dzimta veido stipru valsti," teica prezidents.

Savukārt "Food Union" padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke sacīja, ka mūsdienīga, ilgtspējīga lauku saimniecība ir tāda, kura domā par to, kas būs svarīgs jaunajai paaudzei, kura saimniecību pārņems pēc pieciem, desmit vai piecpadsmit gadiem.

"Būt par zemnieku šodien nenozīmē visu savu dzīvi pavadīt govij pie astes. Drīzāk saimniecības loma ir radīt iespējas cilvēkiem būt vai atgriezties laukos, veidot ap sevi vidi, kurā augt un attīstīties bērniem, radīt pievienoto vērtību savai nozarei, novadam un valstij," norādīja Panke.

Konkurss norisinās sesto gadu, to rīko piena pārstrādes uzņēmums "Food Union" un žurnāls "Ievas Māja". Konkursā tiek vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pat pagalmā paceltam karogam, kā arī tas, kā aktīva lauksaimnieciskā darbība sadzīvo ar koptu un estētisku dārzu.

Pagājušajā gadā par skaistāko atzina Zvārdes pagasta saimniecību "Vārpas", savukārt speciālās balvas saņēma Umurgas pagasta saimniecība "Lillas" un Raiskuma pagasta saimniecība "Ezersēta".

LETA

2016.gada 15.oktobrī

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!