Siltumenerģijas tarifs Olainē decembrī būs augstāks nekā pašlaik, bet zemāks nekā pirms gada

 Foto: Pilseta24.lv

Olaines siltumapgādes uzņēmuma AS "Olaines ūdens un siltums" siltumenerģijas tarifs decembrī Olainē būs zemāks nekā pērnā gada decembrī, taču augstāks nekā pašlaik, aģentūru LETA informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Ineta Valdmane.

Decembrī tarifs būs 44,47 eiro par megavatstundu (EUR/MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), kas ir par 10% mazāks nekā 2015.gada decembrī.

Savukārt salīdzinot ar novembra siltumenerģijas tarifu, kas ir 42,50 EUR/MWh bez PVN, decembrī tarifa pieaugums būs aptuveni 4,6%, kas skaidrojams ar AS "Latvijas Gāze" paziņojumu, ka dabasgāzes tirdzniecības cena pieaugs, tādējādi arī siltumenerģijas tarifs, kas ir atkarīgs no dabasgāzes tirdzniecības cenas, nedaudz kāps, skaidroja Valdmane.

Siltumenerģijas ražošana 2016./2017.gada apkures sezonā, tāpat kā iepriekšējā gadā, tiek nodrošināta, ekspluatējot automatizēto gāzes katlumāju.
 
Arī šogad tiek iepirkta un pilsētas siltumapgādē izmantota koģenerācijas stacijās saražotā siltumenerģija. No AS "Olenergo" plānots iepirkt vidēji 40% no pilsētai nepieciešamā siltumenerģijas apjoma, no SIA "ETO" - 20%.
 
Galvenie siltumenerģijas patērētāji ir Olaines iedzīvotāji. Iedzīvotāju kopējais parāds par siltumenerģiju apkures sezonas sākumā, ieskaitot kavējuma naudas un PVN, bija 471 000 eiro.
 
LETA
 
2016.gada 24.novembrī
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!