SIA "Jaunpagasts plus" gatava novērst putekļu piesārņojuma sekas Iecavā

SIA "Jaunpagasts plus" pēc iedzīvotāju sūdzībām un Valsts vides dienesta (VVD) pārbaudes gatava novērst piesārņojumu, ko radījusi putekļu emisija, ziņu aģentūra LETA uzzināja Iecavas novada pašvaldībā.

Iecavas novada dome ir saņēmusi SIA "Jaunpagasts plus" vēstuli par vēlmi sadarboties ar iedzīvotājiem, kurus ir skārusi putekļu emisija, un novērst tās radītās sekas.

Proti, 7.martā uzņēmums bija saņēmis pretenziju, kurā Iecavas iedzīvotāji norādīja uz regulāru apkārtējās vides piesārņošanu rūpnīcas darbības dēļ.

VVD Jelgavas reģionālā pārvalde bija veikusi pārbaudi par novēroto pastiprināto putekļu emisiju gaisā un uzdeva SIA "Jaunpagasts plus" veikt ventilācijas sistēmas un gaisa attīrīšanas iekārtu pārbaudi, nepieciešamības gadījumā - filtru tīrīšanu, nomaiņu vai citus tehnoloģiskos pārkārtojumus, lai novērstu turpmāku vides piesārņošanu.

Uzņēmums ir veicis elektroniskā filtra uzstādīšanu, ar kura palīdzību daudz efektīvāk tiek noņemtas putekļu daļiņas. Tāpat ir noslēgts līgums ar SIA "Estonian, Latvian&Lithuanian Environment", kas veiks stacionāro piesārņojuma avotu emisijas limita projekta izstrādi iesniegšanai VVD. Ir ieviesta filtru un ciklonu regulāru apkopju, pārbaužu sistēma, veikta darbinieku papildu apmācība un nepārtraukti tiek veikts vides monitorings, skaidro pašvaldībā.

SIA "Jaunpagasts plus" uzsver, ka ir veikusi VVD ziņojumā norādītos pasākumus, tādējādi putekļu emisijai vairs nevajadzētu atkārtoties. Neskatoties uz minēto, uzņēmums vēlas sadarboties ar iedzīvotājiem, kurus ir skārusi putekļu emisija, un novērst tās radītās sekas: iztīrīt, nomazgāt putekļu radīto piesārņojumu.

Uzņēmums atvainojas par radušos situāciju un aicina iecavniekus, kurus skārusi šī problēma, līdz 30.aprīlim vērsties uzņēmuma birojā Baldones ielā 2, lai vienotos par darbu uzsākšanas laiku.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka 2014.gadā uzņēmums "Jaunpagasts plus" strādājis ar 920 706 eiro apgrozījumu un cietis 1 866 212 eiro zaudējumus.

LETA

Foto: Haru Q/Flickr.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!