Rīgas pašvaldība piešķirs papildu 9863 eiro sliežu ceļa atjaunošanai Meirānu ielā

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti šodien atbalstīja papildu līdzekļu 9863 eiro apmērā piešķiršanu sliežu ceļa izbūvei Meirānu ielas posmā.

Sliežu ceļu šajā posmā pašvaldībai uzdots izbūvēt ar tiesas spriedumu.

Kā norāda Satiksmes departamentā, papildu līdzekļi nepieciešami, jo iepirkums noslēdzies ar piedāvājumu, kura summa ir lielāka nekā sākotnēji budžetā atvēlētā. Pirmajā izsludinātajā iepirkumā par objekta izbūvi netika iesniegti piedāvājumi, bet atkārtoti organizētā iepirkumā piedāvājumu iesniedzis viens pretendents SIA CBF "Ļ-KO" par summu 89 524,69 eiro, savukārt budžetā paredzētie līdzekļi objekta būvniecībai ir 79 661,56 eiro.

Jautājums vēl būs jāapstiprina Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejai.

Tāpat komiteja šodien vienojās mainīt iepriekš ieplānoto līdzekļu izlietojumu 2 270 220 eiro apmērā. No tiem 1 986 150 eiro tiks piešķirti objektiem, kuros šogad tiks veikta ielu seguma periodiskā atjaunošana, 10 890 eiro - luksoforu objektu pārveidošanai ar skaņas signāliem vājredzīgo un neredzīgo gājēju vajadzībām Biķernieku un Lielvārdes ielu krustojumā, Brīvības un Raiņa bulvāru krustojumā un Brīvības bulvāra, Merķeļa un Tērbatas ielu krustojumā, bet 273 179 eiro - kā rezervi operatīvi realizējamiem projektiem.

Iepriekš minētie līdzekļi tika novirzīti dažādiem darbiem, kuru īstenošana ir atlikta, ieilgusi tehnisku iemeslu dēļ vai vairs nav nepieciešama. Tā, piemēram, uz nākamo gadu atlikti šogad ieplānotie seguma atjaunošanas darbi Juglas ielā no Kvēles ielas līdz Malienas ielai, jo līdz šā gada beigām Juglas ielas posmā tiks veikta siltumtrases rekonstrukcija.

Kā ziņots, pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma 2009.gada jūlijā Rīgā, Meirānu ielas posmā no Lubānas ielas līdz Rencēnu ielai, notika ceļa remontdarbi - asfaltbetona seguma uzklāšana, kuru laikā tika demontēta dzelzceļa sliežu pārbrauktuve. Pēc darbu veikšanas pret to iebildusi SIA "Alkonams", kas šo dzelzceļu vēsturiski izmantojusi preču pārvadāšanai.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante, pašvaldība pirms darbu veikšanas ar minēto sabiedrību vienojās, ka šīs sliedes ir demontējamas, jo uzņēmums tās neizmanto. Tomēr pēc demontāžas sabiedrība lēmusi, ka sliežu posma neesamība pazeminās tai piederošā nekustamā īpašuma tirgus vērtību, tādēļ vērsās tiesā ar prasību par sliežu atjaunošanu.

Administratīvā apgabaltiesa pērn aprīlī nosprieda apmierināt SIA "Alkonams" prasību, atzīstot sliežu demontāžu par prettiesisku un liekot pašvaldībai šo sliežu posmu atjaunot.

2014.gada laikā pēc minētā sprieduma spēkā stāšanās jau ticis izstrādāts tehniskais projekts sliežu atjaunošanai, informē departamentā.

LETA

Foto: Stock.XCHNG

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!