Rēzeknē šogad īstenos 21 energoefektivitātes programmas līdzfinansētu pasākumu

Rēzeknes pilsētas dome apstiprinājusi 21 pretendentu uz līdzfinansējumu energoefektivitātes pasākumiem - piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju renovācijai.

Šogad programmas laikā pilsētā parādīsies piecpadsmit jauni bērnu rotaļu laukumi, sešu māju pagalmos tiks renovēti piebraucamie ceļi un gājēju celiņi, kā arī vienai mājai tiks veikts energoaudits un izstrādāta tehniskā projekta dokumentācija.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un investīciju jautājumos Aleksejs Stecs norāda, ka iedzīvotāju aktivitāte, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir palielinājusies. 2015.gadā pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai tikuši iesniegti 27 pieteikumi, no kuriem 21 pretendents saņems mūsu atbalstu šogad esošā budžeta ietvaros, bet vēl seši - nākamajā gadā.

Kā pozitīvu tendenci Stecs atzīmēja iedzīvotāju vēlmi sakārtot piebraucamos ceļus, par ko liecina pieteikumu skaits, kurš salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir divreiz lielāks. "Patlaban tā ir vienīgā iespēja savest kārtībā daudzdzīvokļu māju pagalmus ar pašvaldības finansiālo atbalstu. Citu iespēju palīdzēt iedzīvotājiem sakārtot savu īpašumu pašvaldībai nav," norādīja Stecs.

Domes priekšsēdētāja vietnieks arī norādīja, ka, neskatoties uz doto iespēju saņemt 50% līdzfinansējumu pagalmu apgaismojuma uzlabošanai, neviens pieteikums nav ticis iesniegts, tomēr viņš cer, ka nākamajā gadā situācija mainīsies. "Nākamajā komisijas sēdē mēs veiksim šīs līdzfinansējuma programmas analīzi, lai noteiktu prioritātes nākamajam gadam. Iespējams, turpmāk mazāk naudas tiks novirzīts bērnu rotaļu laukumiem, jo divos gados finansējums ticis piešķirts 37 šādiem objektiem."

LETA

Foto: Krzysztof Lis/Flickr.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!