Reizniece-Ozola ASV apspriedīs enerģētikas jautājumus

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) šonedēļ dosies darba vizītē uz ASV, lai tiktos ar augsta līmeņa ASV amatpersonām un enerģētikas nozares pārstāvjiem un pārrunātu Latvijai būtiskus enerģētikas jomas jautājumus, tai skaitā Eiropas enerģētikas savienības izveidi, plānoto Latvijas gāzes tirgus liberalizāciju no 2017.gada un gāzes piegāžu dažādošanu, kā arī investīciju piesaisti enerģētikas jomā.

Ekonomikas ministrijā aģentūru LETA informēja, ka vizītes laikā ministrei paredzētas tikšanās ar ASV Enerģētikas departamenta sekretāru Ernestu Monicu, Komercdepartamenta sekretāres vietnieku Brūsu Endrjū, Valsts departamenta īpašo enerģētikas sūtni Amosu Hohšteinu.

Tāpat plānotas ministres tikšanās ar Republikāņu partijas kongresmeņiem Tedu Po un Džonu Šimkusu, senatoru Džonu Baraso. Ministre arī piedalīsies diskusijā domnīcā "Atlantic Council" un tiksies ar dabasgāzes uzņēmumu organizāciju "LNG Allies".

Ministres vizītē ASV plānotas arī tikšanās ar vairākiem enerģētikas uzņēmumiem, piemēram, "Cheniere", "Delfin LNG", "Magnolia", "Texas LNG", "Freeport LNG" un "Excelerate Energy" Hjūstonā. Paredzēta arī pirmā ASV sašķidrinātās gāzes eksporta termināļa apmeklēšana "Sabine Pass" Luiziānā.

Šā gada pirmajā pusgadā Latvijas kopējais ārējās tirdzniecības apgrozījums ar ASV bija 51,1 miljons eiro, kas ir par 33% vairāk, salīdzinot ar 2014.gada pirmo ceturksni.

Latvijas preču eksports uz ASV 2015.gada pirmajā pusgadā bija 34,9 miljoni eiro, bet ASV preču imports - 27,6 miljoni eiro. Savukārt Latvijas pakalpojumu eksports uz ASV šajā periodā bija 16,2 miljoni eiro, bet ASV pakalpojumu imports 13,6 miljoni eiro.

Galvenās Latvijas eksporta preču grupas uz ASV ir mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas; pārtikas rūpniecības produkti; akmens, ģipša, cementa, stikla, keramikas izstrādājumi; dažādas rūpniecības preces, optiskās ierīces un aparāti, tekstilmateriāli un tekstilizstrādājumi, koksne un tās izstrādājumi.

Latvijas galvenās importa preču grupas no ASV ir mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas; transporta līdzekļi; optiskās ierīces un aparāti; ķīmiskās rūpniecības produkcija; tekstilmateriāli un tekstilizstrādājumi.

2014.gadā ASV uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā bija 126 miljoni eiro, savukārt Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas ASV 2014.gadā sasniedza 2,8 miljonus eiro. Pēc investīcijām 2015.gadā Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā ASV ierindojās 9.vietā ar kopējo investīciju apjomu 313,3 miljoni eiro un 714 uzņēmumiem.

LETA

Foto: Ieva Čīka/LETA

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!