Radīts ekskavators ar attālinātās vadības funkciju

Tehnikas ražotājs ''JCB'' radījis jaunu ekskavatoru ar attālinātās vadības funkciju. Tas paredzēts īpaši sarežģītiem un bīstamiem būvniecības darbiem, piemēram, ēku nojaukšanai.

Ekskavators radīts speciāli uzņēmumam ''Coleman&Company'', kas ir viens no vadošajiem nojaukšanas pakalpojumu sniedzējiem Lielbritānijā. Ekskavators ir 21 tonnu smags. Tam ir JS190 modeļa augšējā daļa, JS220LC modeļa apakšējā daļa un kāpurķēžu gumijas uzlikas. Ekskavators ir pietiekami jaudīgs, lai varētu darbināt 4 tonnas smagu multiprocesoru, nepārsniedzot 25 tonnu nominālsvaru.

Pagaidām tehnika 20 stundas dienā tiek izmantota Birmingemas New Street vilcienu stacijas pārbūves darbos. Tur tiek veikta dzelzsbetona konstrukciju nojaukšana (konstrukciju svars sasniedz 6000 tonnas), tostarp arī siju nojaukšana (augstums 2,5 m, platums 1,5 m), kas sver 80 – 90 tonnas.

''Mēs vērsāmies pie JCB ar lūgumu radīt tehnikas komplektāciju, kas varētu veikt specifiskus uzdevumus bīstamos un sarežģītos darba apstākļos. Ekskavators ar tālvadības funkciju ļauj drošāk strādāt un pasargāt operatorus no dzīvībai bīstamām traumām. Attālinātā vadība ļauj operatoriem darbināt ekskavatoru, atrodoties uz pārvietojamas paceļamās platformas vai grozā virs nojaucamās sijas. Tādā veidā var precīzi kontrolēt veicamo uzdevumu. Turklāt ekskavators aprīkots ar infrasarkanu lāzeru, kas norobežo ekskavatora darbības zonu, neļaujot tam pietuvoties operatora platformai,“ stāsta ''Coleman&Company'' tehniskais vadītājs Kriss Hollands (Chris Holland).

Galvenās JCB ekskavatora iezīmes: LED apgaismojums, trīsposmu strēle, tālvadības sistēma, automātiskā ugunsdzēšanas sistēma, putekļu savākšanas sistēma, ārkārtas apstādināšanas sistēma.
Publicitātes foto

 

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!