Pirmajā ekspedīcijas "Mana jūra 2015" dienā pludmalē atrod izsmēķus un televizoru

Vides ekspedīcijas "Mana jūra 2015" pirmajā dienā vakar veikts atkritumu monitorings un atrasti gan izsmēķi, gan arī krāsu televizors, aģentūru LETA informēja kampaņas pārstāve Elīna Kolāte.

Pārgājiens sākās Nidā, pie Latvijas un Lietuvas robežas. Veicot atkritumu monitoringu Nidā un Papē, jūras piekrastē atrasti jau ierasti atkritumi - cigarešu izsmēķi, plastmasas maisiņi, kā arī visai neierasts "atkritums' - krāsu televizors.

Ekspedīcijas atklāšanā vakar piedalījās kopumā 28 dažāda vecuma cilvēki, kas pārstāv dažādas profesijas.

Jau ziņots, ka ekspedīcija norisināsies no 27.maija līdz 28.jūnijam. Tās laikā dalībnieki ne tikai ies gar jūras krastu, bet arī mācīsies. Kampaņas laikā ir plānotas vairākas neformālas lekcijas brīvā dabā, kuru laikā jūras pazinēji stāstīs par dažādām jūras problēmām. Piemēram, pirmajā nedēļā plānots runāt par bezskābekļa vidi jūrā, par aktualitātēm dabas aizsardzībā un par vides inspektoru ikdienu.

Visas ekspedīcijas laikā 40 dažādās vietās tiks veikts atkritumu monitorings, kā rezultātā tiks noskaidrots, kuras ir piemēslotākās pludmales. Saskaitītie atkritumi tiks arī savākti, lai pludmales padarītu tīrākas.

Ekspedīcijā aicināts piedalīties ikviens, kam ir interese par vides problēmām. Tā ir arī iespēja iziet no komforta zonas un pārbaudīt savu spēku robežas, norāda kampaņas organizatori.

LETA

Foto: Reuters/Scanpix

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!