Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Vienkārši logu remontdarbi var novērst nelielas problēmas, tomēr, ja logi ir veci un beidzies to ekspluatācijas laiks, tie vairs pilnībā nepilda savas pamatfunkcijas, tāpēc būtu nepieciešams apsvērt logu nomaiņu. Lai gan šāda izvēle prasa investēt ievērojamus līdzekļus, laika gaitā tā noteikti atmaksāsies un pat sanāks ietaupīt. Jaunie logi var nodrošināt labāku siltumizolāciju, uzlabot mājas izskatu un paaugstināt tās vērtību.

 

Logus nevar kārtīgi atvērt un aizvērt

Logiem būtu jāveras vienmērīgi un jāstāv vaļā un ciet bez palīglīdzekļiem. Loga atstutēšana ar grāmatu vai mietiņu, lai būtu iespējams tikt pie svaiga gaisa, ir pazīme, ka logs savu laiku ir nokalpojis. Arī tad, ja logu nepieciešams noslēgt ar papildus priekšmetiem, lai tas būtu pilnībā aizvērts, noteikti vajadzētu apsvērt logu maiņu, jo tas ir ne tikai kaitinoši, bet arī bīstami, īpaši, ja mājās atrodas bērni vai mājdzīvnieki.

No ārsienas lobās krāsa

Krāsas lobīšanos no ārsienām ap logiem var izraisīt mitruma sūkšanās caur tiem, kas rodas nepareizas logu blīvēšanas rezultātā. Vecāki logi var deformēties temperatūras svārstību dēļ, kā rezultātā loga rāmis paplašinās un sašaurinās, izraisot fasādes krāsas lobīšanos.

Kondensāts starp dubultlogu rūtīm

Kondensāta veidošanās dubultlogu rūtīs un leduspuķes ziemas mēnešos liecina par sliktu siltumizolāciju. Laikā gaitā uz un ap logiem uzkrājas mitrums, kas var veicināt puvi un pelējuma veidošanos, kā arī loga bojāšanos. Logu nomaiņa, nodrošinot pienācīgu izolāciju, var palīdzēt ietaupīt uz apkures rēķina.

Pārāk liels troksnis

Pārāk liels āra troksnis var traucēt ne tikai naktsmieru, bet ietekmēt arī koncentrēšanās spējas un dzīves kvalitāti kopumā. Arī šī pazīme liecina par nepietiekamu logu izolāciju, ko var novērst, izmantojot stikla paketes ar labu skaņas izolāciju.

Mīksts koka rāmis

Lai pārbaudītu koka rāmi, tas jāpabaksta ar plakano skrūvgriezi. Ja rāmī uzreiz parādās iespiedums, tā var būt pazīme, ka logs atrodas uz sabrukšanas robežas un nepieciešama pilnīga tā nomaiņa.

Logs kustas zem neliela spiediena

Ja uz loga nedaudz uzspiež, tas nedrīkst kustēties. Ja tas tomēr notiek, arī šajā gadījumā logs noteikti jānomaina, jo tas var sabrukt un radīt reālu drošības apdraudējumu.

Logs var piešķirt mājai interesantu un savdabīgu izskatu, tomēr pamatā tam vienmēr jānodrošina mājas iedzīvotāju aizsardzība. Ja rodas aizdomas par logu bojāšanos, to nomaiņa ir ne tikai vēlama, bet pat nepieciešama.

Foto: Matze Ott/Flickr.com

 

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!