Padomi zagļu drošām ārdurvīm

Mājas ārdurvis var būt gan droša aizsargbarjera, gan arī vājā vieta, kas tā vien aicina zagļus likt lietā savas prasmes. Ja tavas mājas durvis ir diezgan apšaubāmā stāvoklī, ņem vērā tālākminētos padomus, un padari tās drošākas.

Ierīko drošu slēdzenes pretplāksni

Bieži vien tieši slēdzenes pretplāksne ir visnedrošākā durvju sastāvdaļa. To var deformēt, izkustināt un citādi sabojāt, tāpēc izvēlies pretplāksni, kas izgatavota no pietiekami stipra materiāla, piemēram, tērauda un pieskrūvē to ar apmēram 7cm garām skrūvēm.

Nomaini eņģu skrūves

Viens no lētākajiem risinājumiem, kā padarīt drošākas mājas ārdurvis, ir eņģu skrūvju nomaiņa. Īso skrūvju vietā izvēlies garākas skrūves, jo tādējādi iespējams pietiekami sarežģīt zagļu darbu. Skrūvēm, kas virzās cauri eņģēm un durvīm, izvēlies 5cm garumu, savukārt skrūvēm, kas atrodas durvju rāmī, izvēlies 7cm garu vītni.

Nostiprini durvju rāmi

Nav nozīmes, cik drošas ir durvis un slēdzene, ja durvju rāmis ir plāns un neizturīgs. Pat šķietami nenozīmīgas plaisas var atvieglot zagļa darbu, jo ar pietiekami lielu spēku nedrošo rāmi iespējams izlauzt. Ja plaisa rāmī pārsniedz 2mm vai rāmis kustas pat pie neliela spiediena, nepieciešams nopietni apsvērt rāmja maiņu.

Izvēlies spēcīgas slēdzenes

Viens no galvenajiem durvju drošības priekšnoteikumiem ir spēcīga slēdzene, tāpēc, nodrošinoties pret zagļiem, izvēlies augstas drošības klases slēdzeni. Pēc noteiktas klasifikācijas cilindriskai slēdzenei iespējams noteikt cilindru drošības līmeni, kur piektais līmenis ir visdrošākais, savukārt visdrošākais slēdzeņu korpuss būs ar septīto līmeni.

Ja rūpēs par mājas drošību pievērs uzmanību tikai ārdurvīm, bet piemirsti par citiem, nozīmīgiem faktoriem, piemēram, logu aizvēršanu un noslēgšanu, tad tev nepalīdzēs pat spēcīgas durvis. Lai izvairītos no zagļu apciemojuma, iepazīsties arī ar citiem padomiem.

Foto: Håkan Dahlström/Flickr.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!