Pabeigta 1,175 miljonu eiro vērtā tilta būvniecība pār Vircavu

Foto: pixabay.com

Jelgavas novadā uz reģionālā autoceļa P94 Jelgava-Staļģene-Code ir izbūvēts jauns 40 metrus garš tilts pār Vircavu, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Blakus esošais pirms 87 gadiem celtais vēsturiskais tilts ir saglabāts un kalpos kā gājēju un velosipēdistu ceļš. Tiltu būvdarbus pēc LVC pasūtījuma veica SIA "Rīgas tilti", un to līgumcena ir 1,175 miljoni eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Pāri jaunajam tiltam ir atļauta smago transportlīdzekļu kustība virs desmit tonnām, kas bija liegta uz vecā tilta, kuram bija neatbilstošs platums un nestspēja.

Būvdarbu laikā iztaisnots arī tiltam piegulošais ceļa posms, tādējādi uzlabojot satiksmes drošību. Iepriekš šajā posmā bija straujš un bīstams ceļa līkums 90 grādu leņķī.

Vēsturiskajam 1929.gadā celtajam tiltam ir izbūvēta jauna hidroizolācija un ieklāts jauns asfalta segums. Abpus tiltiem izbūvētas arī divas jaunas autobusu pieturvietas un pārbūvēts krustojums ar vietējās nozīmes ceļu Mežciems-Staļģene-Stūrīši.

LVC pārziņā ir 971 tilts. Šogad lielāki vai mazāki būvdarbi veikti 28 tiltiem - no tiem 17 tiltiem būvdarbi tiks pabeigti šogad, bet 11 tilti tiks pabeigti nākamgad.

LVC katru gadu veic tiltu tehniskā stāvokļa novērtēšanu, nosakot tiltu funkcionēšanas spējas, to atbilstību satiksmes drošības prasībām, galveno konstrukciju bojājumus un defektus, to ietekmi uz būves nestspēju un satiksmes drošību. Nepieciešamības gadījumā uz tiltiem tiek ieviesti satiksmes ierobežojumi, visbiežāk tie ir masas vai citu gabarītu ierobežojumi.

LETA

2016.gada 17.oktobrī

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!