Paaugstinātā puķu dobe

Ne visur iespējams izveidot krāšņas puķu dobes. Reizēm augsne ir pārāk noplicināta, tās sastāvs nav piemērots sēšanai un stādīšanai vai vienkārši nav vēlmes uzrakt rūpīgi iekopto mauriņu. Lai rastu izeju no šīm situācijām, izveido paaugstināto puķu dobi.

Koka laiva

Oriģinālai paaugstinātajai puķu dobei vari izmantot koka laivu. Tā, protams, nav jāiegādājas jauna, derēs veca, sacaurumota laiva, kas godam nokalpojusi savu mūžu uz ūdens.

Vispirms laivu nokrāso vēlamajā krāsā un, ja nepieciešams, izurb dažus caurumus tās apakšā.

Atrodi vispiemērotāko vietu pagalmā laivas novietošanai. Lai tā nejauši neizkustētos no vietas un to nevarētu apgāzt, laiva jānovieto nelielā iedobumā. Ņem talkā lāpstu un izroc nelielu grāvīti laivas pamatnei. Ja laiva pilnībā nenosedz izrakto zemi, izveido ap tās pamatu dekoratīvu akmeņu klāju.

Lai izlīdzinātu laivas virsmu, ieklāj iekšā dārza plēvi, ko nostiprini ar akmeņiem. Vari izmantot arī citus materiālus, piemēram, šķembas vai koka atgriezumus.

Noslēgumā ieber laivā zemi un veic stādīšanas darbus.

Gultas rāmis

Paaugstinātās puķu dobes izveidei noderēs arī koka gultas rāmis. Ja mājās šāds eksemplārs nav pieejams, to noteikti vērts iegādāties krāmu tirdziņā vai apzināt draugu un radu krājumus. Pagalmā iespaidīgāk izskatīsies divguļamās gultas rāmis, tomēr dobi būs vieglāk izveidot bērnu gultiņā.

Ja vēlies, gultas rāmi vari nokrāsot vai atstāt oriģinālajā izskatā.

Dobes pamatnei gultas ribu vietā noderēs saplāksnis. Veic nepieciešamos mērījumus un izurb dažus caurumus liekā ūdens novadīšanai.

Ja gultas rāmim saglabājušās sānu malas, no saplākšņa izgriez pretējās malas un gultā izveido kasti. Pēc tam piepildi to ar zemi un iestādi mīļākās puķes.

Koka kastes

Jebkuru koka kasti iespējams pārveidot puķu dobē. Izveido dažus drenāžas caurumus kastes apakšā, piepildi ar zemi un sastādi vēlamās puķes. Arī kasti vari pielāgot savām vēlmēm, to nokrāsojot vai nolakojot.

Foto: www.wikihow.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!