Ko darīt, ja kamīns dūmo?

Nokvēpis kamīns
Nokvēpis kamīns
Kamīns ir telpas centrālais objekts, un ir ļoti nepatīkami, ja tas sāk dūmot, smērējot ne tikai kamīna apdari, bet arī sienas tam blakus. Šis kamīns uzstādīts nesen, mājas celtniecības laikā, taču tā apdare jau ir nokvēpusi un saplaisājusi, plaukts ir melns ne tikai no apakšas, bet arī no sāniem un pat no augšas. Arī uz apakšējā plaukta ir neiztīrāmi pleķi. Uz skursteņa radušies dzeltenīgi notecējumi, plankumaini arī griesti virs kamīna. Māja vēl nav līdz galam pabeigta, bet kamīns vairs nav lietojams, jo dūmi no kurtuves nāk mutuļiem. Aiz sodrējiem klātajām stikla durtiņām uguns nav redzama. Stikls nokvēpst tik ātri, ka to vairs nav vērts tīrīt. Kamīnu mēģinājuši iekurt reizes desmit, bet katrreiz notiek tas pats. Mājas saimnieks domā, ka vainīgs ir skurstenis, jo tas ir tikai aptuveni trīs metrus augsts. No tik īsa skursteņa, viņaprāt, nav nekādas jēgas, jo tas nav spējīgs vilkt dūmus. Varbūt vaina meklējama arī dūmu kanālos, bet par tiem saimniekam grūti spriest, jo par tādiem viņš ir tikai kaut ko pa ausu galam dzirdējis. Iedomātajam kamīnam vajadzēja izskatīties labi, bet, kad to uzbūvēja, izrādījās, ka telpā tas īsti neiederas. Saimnieks iepriekš nevarēja iztēloties, kā tas izskatīsies telpā, jo kamīnmeistars viņam nebija parādījis ne skici, ne rasējumu, tikai izstāstījis, kāds būs kamīns. Kas saimniekam būtu jādara? Vai jāmēģina noslēpt mitros traipus uz skursteņa, izveidojot jaunu apdari? Tomēr pastāv risks, ka mitrums izsūksies cauri un sabojās arī to. Jāsauc palīgā mūrnieks pārtaisīt skursteni? Bet varbūt dūmenis sāks darboties, ja to iztīrītu? Jāmēģina noberzt vai aizkrāsot sodrējus uz plauktiem un kamīna augšas? Bet kurinot tie atkal uzradīsies no jauna. Varbūt jānomaina kurtuve? Pašlaik saimnieks plāno griezties pēc padoma pie ekspertiem un ir ļoti nobažījies, vai nenāksies kamīnu jaukt nost un taisīt no jauna.
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!
 • celms 15.08.2007 15:16
  Kamīnu vajag kopt! Bet ja vēlaties kaut ko pārbūvēt pakonsultējaties ar speciālistiem!
 • Ernests V 15.08.2007 19:20
  Nevajag zoboties par cilvēku, kurš iepēries tādā ķezā! Ko tur vairs kopt! Jājauc nost un jātaisa par jaunu.Manam brālim bija līdzīga problēma, nebija labi uztaisīti dūmu kanāli, kamīns sita dūmus atpakaļ un neko nevarēja līdzēt.
 • hugo 15.08.2007 19:22
  Nav tik traki. Manam kamīnam arī dūmi gāja garām, kad vēru durvis vaļā. Pirms ver durvis, vajag vispirms atvērt vaļā līdz galam skursteņa jušku, lai izrauj dūmus un tikai tad lēnām vērt vaļā durvis.Un tad nekūpēs.
 • celms 17.08.2007 09:42
  Bet pārbaudījāt skursteni? Varbūt tur nosprāgusi vārna!
 • wer 17.08.2007 12:31
  pārbaudat vai nav uz āderes,tad nekad nevilks.
 • pats 17.08.2007 12:33
  Palasi šeit....http://www.rumford.com/rumfordization1.html
 • Negjeelis 18.08.2007 17:05
  1) Jaapuut \"kaapnei\", kas ir ~15cm virs kamiina mutes liimenja 2) Vietaa, kur ir kaapne, sprauai jaabuut pietiekami platai (15..20cm), lai duumi tiek aaraa. 3) Jaabuut pietiekamai duumu kamerai - vietai virs \"kaapnes\". Par skursteni uz sitina nepateikshu, bet domaaju, ka tur vainas nav. 4) Skurstenim jaabuut pietiekami lielam un caurumam, pa kuru duumi tajaa nonaak, arii. Vismaz kjiegjelja laukums. Nekaadas gaisa ejas kamiinos nav, ar to arii vinsh atshkjiras no kraasns. Vajadzeetu atveert logu, lai duumi tiek iekshaa, sevishkji kurinaashanas saakumaa. Durtinjas kveepst visiem, tur neko neizdariisi, man gan tadu nav. Es nopirku graamatu pa 2.50 un iebuuveeju kamiinu hrushkjovkaa, ideaali. Nekaadu duumu, nekaadas kveepshanas. Cilveeki pat briiniijaas, bet taa jau ir - tie ciema meistari un skurstenslaukji pat nejeedz vinjus uztaisiit teoreetiski pareizi. Visu var salabot, tik vajag zinaat kaa :> Vareetu apstiities, varbuut ko var liidzeet, ja nu kas.
 • skursteņslauķis 19.08.2007 20:03
  pazvani 26305459
 • aigarsm 22.08.2007 18:19
  Skurstenis tak nevar but 3m augsts jo griesti ir vismaz 2,5m, bet vispar cik man zinams ted skurstenim jabut 5m augstam vismaz {man ir 9.Traipus nav jeega slept vinji vienalga smirdees un liidiis araa. Es neesmu neko lielais speciaalists, bet ja tas buutu man es jauktu visu nost. Veelu veiksmi.
 • aigarsm 22.08.2007 18:38
  Velraiz apskatot atteelu rodas iespaids ka kamiins vispaar nav pievienots skurstenim. Man arii kamiinu meistari pievienoja, naca duumi ka prieks , tapeec arii saaku pats ar to nodarboties un pats visu partaisiju, patreiz veicu siltaa gaisa izvadu izbuuvi, kas iisteniibaa ir diezgan sarezgiits proces, cik esmu konsulteejies ars SPECIEM tad liidz sim neesmu saticis nevienu kurs tiesaam rubiitu sajaa lietaa, tapeec daudz lasu no visiem iespeejamajamiem avotiem. Tie kas ir bijusie kraassnju muureetaaji jau ir veci vai par slinku lai apguutu jaunu infoo, es protams nevienu negribu apvainot, bet briiziem klausies ko taads speciaalists tev meegina ieklaareet un gribas gaazt pa seju. Tev varu ieteikt griezties zoliidaa firmaa, samaksaat bargu naudu par apsekosanu in speciaalista sleedzienu, ja tev protams to kamiinu vajag. P.s. firma kas uzstaada kamiinus visbiezzaak uzstaadiis tev to kamiinu peec instruksijas, bet diemzeel kad nebuus vilkmes tad saaakas - skurstenis ne taads, koki traucee, malka slikta, neproti kurinaat utt, pats gaju tam visam cauri. Tagad kamiins pat nepabeigtaa veidaa jau apsilda man maaju un nekas neduumo varu pat karstumaa kurinaat, nekadu probzu. Par saviem vaardiem atbildu. Veelu veiksmi.
 • viiii 23.08.2007 08:47
  Nevienam nenoveletu tadas shausmas piedzivot... tur jajauc nost tas kamins, citas izejas nav.
 • osys 27.08.2007 15:21
  Runajot par kaminu jautajumi saimniekam ? 1)Kart kads skurtenis, cik dimametra dumvads ? 2)Vai ir ventilacija pievads ? 3 metri skurtenis jau ne jau delj vilkmes nedrikstetu but, bet izejiet vakara tumsa lauka un paskatieties, kas nak ara no shada veida kamina pa dumvadu, ieraugot spraigas dzirsteles sapratisiet cik bistami tas ir, nedod Dievs vel kadu vieglu liesmojoshu jumta parsegumu, sarkanais gailis bus jumta, ta var visu naminu nodedzinat. Protams ir jaskatas apkartjie faktori vai drikst un butu velams tadu dumvadu tur veidot. 4) Vai uz skurtenja ir uzmontets deflektors vai ne ? 5) Kad murnieks mureja kaminu vismaz ar shamota kiegeliem kurtuvi izodereja, kiegelus apslaucija ar slapju lupatinju un parastot kiegelus merceja udeni ? Shai gadiju uz sho nabaga kamininu paskatoties, tas ir kuries ar skabu vidi,faktori tam dazhadi zalja, slapja malka lietota, nav velkmes, nemareizs diamets kaklinjam, ja pa shauru velkme viennozimigi nebus, visur kur ir pagriezieni jabut noapalotiem kamina, lai dumiem mazaka pretestiba. Vel kamina ir ari kapslis, kur ienak aukstais gaiss un dumi iet uz augshu, tur nedrikst ari parak shaura vieta but un spica ar nea, vajag noapalalot uz augshu. Vel ir jaaprekina kamina portala attieca pret teplpas kubaturu, ja pa mazu grutak piesildit, ja pa lielu, atri izsvilinas svaigo gaisu un saks dumot.