No maija Rundāles pagastā pieaugs ūdens un kanalizācijas pakalpojumu maksa

No 1.maija Rundāles novada Rundāles pagastā par 21% pieaugs aukstā ūdens tarifs, bet kanalizācijas tarifs paaugstināsies par 12%, lēmusi novada dome.

Pašlaik maksa par auksto ūdeni un kanalizāciju pagastā tiek aprēķināta saskaņā ar Rundāles pagasta padomes 2009.gada 29.janvāra lēmumu. Ņemot vērā to, ka no 2009.gada ir realizēti ūdenssaimniecības projekti, ir pieaugusi pamatlīdzekļu amortizācijas vērtība, palielinājušās elektroenerģijas izmaksas, saimniecisko un remontmateriālu cenas, kā arī palielinājusies dabas resursa nodokļu likme, ir nepieciešams veikt izmaiņas aukstā ūdens un kanalizācijas tarifos, izmaiņu nepieciešamību skaidro pašvaldība.

Līdz ar to no 1.maija aukstā ūdens kubikmetrs lietotājiem izmaksās 0,94 eiro.

Tāpat dome lēmusi piemērot ūdens patēriņu 4,5 kubikmetri par vienu personu mēnesī daudzdzīvokļu ēkās ar centralizētu ūdensapgādi un deviņus kubikmetrus mēnesī par vienu personu individuālajās dzīvojamajās mājās ar centralizētu ūdensapgādi, ja nav uzstādīts ūdens patēriņa skaitītājs. Bet, ja ūdensapgādes nav, ūdens tiek ņemts no brīvkrāniem ārpus ēkas, būs jāmaksā par 1,5 kubikmetru mēnesī par vienu personu.

Savukārt kanalizācijas tarifs būs 0,85 eiro par kubikmetru.

Dome lēmusi piemērot kanalizācijas patēriņu sešu kubikmetru apmērā mēnesī par vienu personu daudzdzīvokļu ēkās ar centralizētu ūdensapgādi, karstā ūdens apgādi un centralizētu kanalizācijas sistēmu, ja nav uzstādīts ūdens patēriņa skaitītājs. Savukārt, ja mājoklī nav karstā ūdens, bet ir centralizētā ūdensapgāde un kanalizācija, patēriņš noteikts 4,5 kubikmetru apmērā mēnesī par vienu personu. Ja ir tikai centralizētā kanalizācijas sistēma bez skaitītāja, būs jāmaksā par deviņiem kubikmetriem mēnesī par personu.

LETA

Foto: Stock.XCHNG

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!