Nelielas vasarnīcas labiekārtošana

Ikviens, pat neliela zemes gabala īpašnieks, vēlas, lai vasarnīca kļūtu par labu atpūtas vietu visai ģimenei. Skaisti labiekārtot un noformēt var arī mazu teritoriju. Lai to izdarītu pēc iespējas labāk, jāņem vērā daži lietderīgi padomi.

Rūpīgi izplāno teritorijas iekārtojumu

Nelielās vasarnīcās ir svarīgi pēc iespējas uzmanīgāk izplānot zonējumu. Pirmkārt, jāizlemj, kas tieši nepieciešams vasarnīcas teritorijā – dārzs, atpūtas zona, bērnu laukums utt. Jāņem vērā savas vajadzības un vēlmes. Pat, ja nav vēlmes strādāt dārzā, nevajag atteikties no neliela zemes gabala ar zaļumiem un garšaugiem.

Radi mājīgu stūrīti sev
Šim nolūkam vislabāk noderēs vieta, kas pasargāta no saules un atrodas tālāk no putekļainā, skaļā ceļa. Tur var izvietot nelielu galdu ar dažiem krēsliem, vēlams, lai apkārt būtu ziedi. Tā būs lieliska vieta, kur baudīt ēdienreizes. Tāpat var izvietot ērtu dīvānu ar noņemamiem spilveniem – te būs ērti lasīt grāmatu, dzert limonādi un baudīt skaisto dabas skatu.

Izmanto plūstošas līnijas un formas
Jācenšas izmantot dažas viltības, kas palīdzēs vizuāli palielināt nelielo teritoriju: jāveido plūstošas līnijas, piemēram, līkumainas taciņas, vāji manāmas puķu dobju aprises un jācenšas izvairīties no stūrainām, ģeometriskām formām.

Ierīko nelielu ūdens tilpni
Neskatoties uz to, ka vasarnīca ir neliela, jācenšas atrast vietu ūdens tilpnei. Pateicoties tai, visa apkārtne izskatīsies vēl ''dzīvāka'' un pievilcīgāka. Ūdens tilpne, neatkarīgi no tās izmēra, var kļūt par svarīgāko teritorijas dekorējumu, it īpaši, ja apkārt tai iestādīt augus un ziedus.

Tiecies uz augšu
Mazā pagalmā ir svarīgi izmantot visu teritoriju. Tamdēļ jāparūpējas par visām vertikālajām konstrukcijām - arkām, lapenēm, audzējot uz tām vīteņaugus. Neaizmirsti arī par sienām un žogiem, uz kuriem arī var realizēt savas dizaina idejas, piemēram, piekarinot ziedus puķu podos. Pēdējā laikā īpaši populāri ir vertikāli augoši ziedi. 

Foto: remontbp.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!