Monitorings uzrāda plastmasas atkritumu īpatsvara palielināšanos

Foto: DaveBleasdale / flickr.com

Ekspedīcijas "Mana jūra 2015" sākotnējie piekrastes atkritumu monitoringa rezultāti uzrādījuši satraucošu tendenci - palielinās plastmasas atkritumu īpatsvars, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides fondā.

Līdz šim jūras piekrastē no Nidas līdz Rīgai visbiežāk ir atrasti plastmasas virvju pavedieni, plastmasas maisiņi, pudeļu vāciņi un korķi, kā arī dažādi neidentificējami plastmasas gabali. Ekspedīcijas dalībnieki savākuši arī daudz papīra ēdienu iepakojumu.

Novērots, ka Kurzemes rietumu piekraste ir kļuvusi netīrāka, bet Kurzemes Rīgas līča piekrastē atrasts mazāk atkritumu nekā iepriekšējos gadus.

Kampaņa "Mana jūra 2015" noslēgsies 28.jūnijā Ainažos.

Jau ziņots, ka ekspedīcija norisinās no 27.maija līdz 28.jūnijam. Tās laikā dalībnieki ne tikai iet gar jūras krastu, bet arī mācās. Kampaņas laikā ir plānotas vairākas neformālas lekcijas brīvā dabā, kuru laikā jūras pazinēji stāstīs par dažādām jūras problēmām. Piemēram, pirmajā nedēļā plānots runāt par bezskābekļa vidi jūrā, par aktualitātēm dabas aizsardzībā un par vides inspektoru ikdienu.

Visas ekspedīcijas laikā 41 pludmalē tiks veikts atkritumu monitorings, kā rezultātā tiks noskaidrots, kuras ir piemēslotākās pludmales. Saskaitītie atkritumi tiks arī savākti, lai pludmales padarītu tīrākas.

LETA

Foto:

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!