Mājokļa drošība atvaļinājuma laikā

Latvijā iecienītākais atvaļinājuma laiks ir vasara. Liela daļa iedzīvotāju brīvdienas pavada izbraukumos ārpus savas dzīvesvietas, tuvākos vai tālākos ceļojumos. Taču pirms došanās atvaļinājumā ir vērts pārliecināties, ka mājvieta tiek atstāta drošībā. Valsts policijas dati liecina, ka katru dienu vidēji tiek apzagti vismaz 11 mājokļi.

Kā pasargāt savu īpašumu

Pārliecinies, ka ir rūpīgi noslēgti logi un durvis, tajā skaitā arī balkona logi ir cieši aizvērti. Neatstāj uz balkona vērtīgus priekšmetus, piemēram, velosipēdu.

Lūdz radu, kaimiņu vai draugu palīdzību īpašuma pieskatīšanā prombūtnes laikā.

Ierīko signalizāciju un pārliecinieties, ka tā tiek aktivizēta.

Atstāj ieslēgtu gaismu kādā no telpām, lai radītu iespaidu, ka kāds ir mājās.

Ja mājās ir vērtīgas dārglietas vai svarīgi dokumenti, atrodi tiem vietu, kas garnadžiem nebūtu viegli pieejama.

Esi uzmanīgs, publiskojot informāciju par savu prombūtni sociālajos tīklos.

Atstāj mājās suni kā mājokļa sargu.

Izvēlies tādu mājokļa apdrošināšanu, kas ietver arī mantu apdrošināšanu, lai nodrošinātu iespēju pēc zādzības aizstāt nozagtās mantas.

Pievērs uzmanību arī citiem, šķietami nenozīmīgiem sīkumiem, kas varētu signalizēt, ka tava māja ir "labs ķēriens" garnadzim.

"Prombūtnes laikā ir jāprūpējās par sava mājokļa drošību, lai atgriežoties no atvaļinājuma nav jāsaskaras ar nepatīkamiem pārdzīvojumiem un finansiāliem zaudējumiem. Tās pamata lietas, kas katram būtu jāievēro – jānoslēdz logu un durvju ailes. Tāpat vēlams, ka īpašumu pieskata tuvinieki vai kaimiņi," stāsta "Compensa" Latvijas filiāles vadītāja Evija Dundure.

Foto: Stock.XCHNG

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!