Maijs - laiks stādīšanai

Foto: Pixabay.com

Tieši maijs ir tas mēnesis, kad daba pilnīgi pamostas no ziemas miega, plaucē lapas un rosina mūs iesaistīties visos dārza darbiņos. "Dārza apstādījumus var veikt tikai laikā, kad sals nav vairs gaidāms, bet nav arī sācies sausums. Turklāt vislabāk to darīt lietus vai pēc lietus laikā," uzsver K-rautas dārzniecības konsultante Vēsma Dzintare.

Cilvēki visvairāk izvēlas stādīt dažādas vasaras puķes kā dālijas, frēzijas, vasaras narcises, krizantēmas u.c., kas izkrāšņos tavu dārzu līdz nepazīšanai. K-rautas dārzniecības konsultante Vēsma Dzintare stāsta, ka iecienīti ir arī dekoratīvie krūmi un tūjas, kas priecēs gan ziemā, gan vasarā.

Ja stādi, tad mēslo

Stādot jāatceras par zemes mēslošanu, citādi augi nebūs ne veselīgi, ne krāšņi. Ja zeme nav mēslota pirms stādīšanas, to var mēslot stādīšanas laikā, ieberot mēslojumu un tam pa virsu bagātīgi uzberot zemi. Vai arī aptuveni divas nedēļas pēc stādīšanas, kad stāds ir ieaudzies. Tas attiecas arī uz augļu kokiem un zālienu. Šobrīd pieejami daudz dažādu mēslojumu veidu. Cilvēkam, kurš tajos neorientējas, ir pieejami jau gatavi mēslojumi ar norādēm, kādam mērķim tie paredzēti: zālienam, dekoratīvajiem kokiem, ogu stādiem utt.

"Lai stādi veiksmīgi augtu, ir jāievēro dažas nianses. Pirmkārt, stādus jāstāda mitrā augsnē, kas ir atbrīvota no vecām augu saknēm un nezālēm. Tālāk stādot, nepieciešamo dziļumu var izvēlēties aptuveni trīs reizes stāda saknes resnumā. Iestādīto stādu vajag aplaistīt un tas jāpasargā no vēja un saules staru dedzināšanas," stāsta Vēsma Dzintare.

Neaizmirsti par zālienu un telpaugiem

"Maijs ir īstais laiks arī zāliena sēšanai un jau esošā zāliena mēslošanai un kopšanai. Pareizais laiks mauriņa mēslošanai ir brīdis, kad mauriņš tikko sācis zaļot. Pēc mēslošanas ļoti svarīgi ir to atbrīvot no atmirušajām sūnām, tās aizvācot ar grābekli," stāsta Vēsma Dzintare, atgādinot, ka šajā mēnesī nedrīkst aizmirst arī par telpaugiem, kuri visu ziemu ir pavadījuši četrās sienās. Tos nepieciešams mēslot un vajadzības gadījumā pārstādīt dārzā, ņemot vērā katra auga īpatnības.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!