LVC: Latvijā uzlabojas asfaltēto ceļu stāvoklis, bet turpina pasliktināties grants ceļu stāvoklis

Foto: Pilseta24.lv

Latvijā uzlabojas asfaltēto ceļu stāvoklis, bet turpina pasliktināties grants ceļu stāvoklis, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja AS "Latvijas Valsts ceļi"(LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

"Uzlabojas asfaltēto ceļu stāvoklis. Galvenokārt tie ir Latvijas galvenie autoceļi - pēdējo divu gadu laikā to stāvoklis katru gadu uzlabojas par apmēram 10%. Taču diemžēl turpina pasliktināties grants ceļu stāvoklis, tostarp īpaši valsts vietējo ceļu stāvoklis, kur remonti tiek veikti tikai ar valsts budžeta līdzekļiem un tie diemžēl ir nepietiekami," teica Lange.

Viņš informēja, ka 2016.gadā kopumā darbi veikti 134 objektos vairāk nekā 1140 kilometru garumā, kā arī sakārtoti 28 tilti un pabeigti 18 satiksmes uzlabošanas projekti. Kopumā pagājušajā gadā ceļiem novirzīti 255 miljoni eiro, tajā skaitā Eiropas Savienības fondu līdzekļi veidoja 110 miljonus eiro, bet valsts budžeta līdzekļi bija 145 miljonu eiro apmērā.

"Šogad darbu būs vēl nedaudz vairāk un tāpat arī nākamajā gadā, jo Eiropas Savienības fondu līdzekļi ir nedaudz lielākā apmērā," piebilda Lange.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šodien preses konferencē LVC vadība informēs par 2016.gadā veikto darbu apmēru, ceļu būvniecības cenu izmaiņām un tendencēm, kvalitātes uzraudzību un citiem ceļu būvniecības un uzturēšanas aspektiem. Uzņēmuma vadība arī stāstīs par 2017.gada plāniem valsts ceļu jomā un gatavošanos jaunajai būvniecības sezonai. Pasākums notiks plkst.11 Rīgā, Gogoļa ielā 3.

LETA

2017.gada 9.janvārī

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!