Liepājnieki nav ieinteresēti par koncertzāles būvniecības gaitu

Šodien Liepājas domē notikušajā sapulcē, kurā iedzīvotājiem bija iespēja uzdot jautājumus Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" būvniekiem, projektētājiem un pašvaldības pārstāvjiem, piedalījās neliels skaits - ap 20 liepājnieku - un pusstundu ilgās sapulces gaitā izskanēja tikai daži jautājumi, novēroja "Rietumu Radio".

Sapulces iesākumā tās dalībniekus uzrunāja koncertzāles projekta vadītājs Ints Dālderis (V), kurš atgādināja par grūto ceļu desmit gadu garumā līdz būvniecības uzsākšanai, un klātesošie varēja noskatīties video prezentāciju par topošo koncertzāli.

Koncertzāles būvnieka, uzņēmuma "Merks" pārstāvis informēja, ka oktobrī sāksies ēkas pamatu izbūve, ko plānots pabeigt šogad, bet nākamgad taps ēkas karkass un fasāde. Pāļu dzīšanai, kas patlaban notiek, ir izvēlēta tehnoloģija, kas nerada vibrācijas, un sapulces dalībnieki apliecināja, ka šie darbi viņus netraucējot.

Būvnieki uz apkārtējām mājām ir uzstādījuši marķierus un seko līdzi tam, vai būvniecības procesa laikā mājas nesēžas. Pagaidām nekas tāds neesot novērots. Pēc jaunā gada aptuveni uz divām nedēļām satiksmei paredzēts slēgt būvlaukumam blakus esošo Radio ielu. Pagaidām visi darbi notiekot pēc iepriekšplānotā grafika un zemūdens akmeņu neesot.

Sapulces dalībnieki interesējās, cik ēkai būs stāvu, kas atradīsies ēkas divos pagraba stāvos, vai ēkā plānota kafejnīca un kā skaistā koncertzāle saderēs ar balto ķieģeļu ēkām jeb hruščovkām, kas atradīsies blakus koncertzālei. Uz jautājumu, vai pie koncertzāles plānots izbūvēt autostāvvietas, pašvaldības pārstāvji atbildēja noliedzoši, norādot, ka tas būtu jādara nevis par pašvaldības, bet privātajiem līdzekļiem un autostāvvietu izbūve būtu sadārdzinājusi koncertzāles projektu.

Sapulcē neizskanēja neviens pārmetums būvniekiem par to, ka būvdarbi traucētu apkārtējo māju iedzīvotājus.

Dālderis informēja, ka līdzīgas sapulces pašvaldība plāno rīkot arī turpmāk.

Kā iemesls nelielajam sapulces dalībnieku skaitam tika minēts lietainais laiks un informācijas trūkums "par bagātīgo cienasta galdu ar raušiem un kafiju".

Jau ziņots, ka 1.augustā Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde (Liepājas partija) parakstīja būvniecības darbu un autoruzraudzības līgumus par koncertzāles "Lielais dzintars" būvniecību Liepājā, Radio ielā 8.

Autoruzraudzības līgums tika parakstīts ar austriešu arhitektu Folkeru Gīnki, savukārt līgums par būvniecības darbiem - ar uzņēmumu "Merks".

Koncertzāles būvniecības, būvuzraudzības un autoruzraudzības izmaksas ir 21 272 783 lati bez pievienotās vērtības nodokļa. Būvniecības darbus plānots pabeigt 2015.gadā.

Būvdarbi tiks veikti atbilstoši pilnsabiedrības "Giencke&Company Latvija" izstrādātajam tehniskajam projektam.

Liepāja, 19.sept., LETA.

Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors zoetnet

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!