"Latvijas Gāze" dividendēs no iepriekšējo gadu peļņas maksās 0,88 eiro par akciju

Foto: LETA

AS "Latvijas Gāze" dividendēs no iepriekšējo gadu peļņas maksās 0,88 eiro par akciju, teikts kompānijas sniegtajā informācijā biržai "Nasdaq Riga" par šodien akcionāru ārkārtas sapulcē pieņemtajiem lēmumiem.

Kopumā no "Latvijas Gāzes" iepriekšējo pārskata gadu nesadalītās peļņas dividendēs tiks izmaksāti 35,112 miljoni eiro. Par dividenžu aprēķina datumu noteikts 2017.gada 5.janvāris, savukārt par dividenžu izmaksas datumu - 2017.gada 9.janvāris.
 
"Latvijas Gāzes" publiskotā informācija liecina, ka 2016.gada septembra beigās kompānijas nesadalītā peļņa bija 46,359 miljoni eiro.
Tāpat akcionāri ārkārtas sapulcē veica grozījumus "Latvijas Gāzes" statūtos, kā arī atbalstīja piemaksas padomes locekļiem par darbu "Latvijas Gāzes" reorganizācijas nodrošināšanai.
 
Veiktie grozījumi statūtos saistīti ar izmaiņām "Latvijas Gāzes" komercdarbības veidos, kā arī no statūtiem izslēgts punkts, ka uzņēmuma valdei ir nepieciešama padomes piekrišana, lai pilnīgi vai daļēji atteiktos no ekskluzīvās licences.
 
Savukārt ārkārtas piemaksas par darbu "Latvijas Gāzes" reorganizācijas nodrošināšanai kompānijas padomes locekļiem atbilstoši akcionāri lēmumam tiks izmaksātas sešu ikmēneša atalgojumu apmērā. Kompānijas padomē strādā 11 cilvēki - Kirils Seļezņovs, Juris Savickis, Olivers Gīze, Jorgs Tumats, Hanss Pēters Florens, Nikolass Merigo Kuks, Gijoms Rivrons, Nikolajs Dubiks, Jeļena Mihailova, Vitālijs Hatjkovs un Oļegs Ivanovs.
 
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Latvijas Gāzes" akcionāri ārkārtas sapulcē 2.septembrī atbalstīja uzņēmuma reorganizāciju, izveidojot jaunu kompāniju - "Conexus Baltic Grid" - un nododot tai pārvades un uzglabāšanas sistēmas aktīvus. Tās dibināšanas sapulce paredzēta rīt, 22.decembrī.
 
Tāpat ziņots, ka "Latvijas Gāze" šogad deviņos mēnešos strādāja ar 251,446 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18,4% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 6,8% - līdz 18,26 miljoniem eiro.
 
Lielākais "Latvijas Gāzes" akcionārs ar 34% akciju ir Krievijas kompānija "Gazprom". "Marguerite Fund" pieder 28,97% akciju, "Uniper Ruhrgas International GmbH" - 18,26%, SIA "Itera Latvija" - 16%, bet 2,8% akciju pieder mazajiem akcionāriem. "Latvijas Gāzes" kopējais akciju un kopējais balsstiesīgo akciju skaits ir 39 900 000. "Latvijas Gāzes" akcijas tiek kotētas biržas "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā.
 
LETA
 
2016.gada 21.decembrī
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!