Kā uztaisīt elegantu koka galdiņu?

Koks ir viens no materiāliem, kas piestāvēs jebkuram interjeram, piešķirot tam eleganci un dabiskumu. Ja vēlies, lai galdiņš, uz kura ik rītu novieto kafijas tasi vai savu mīļāko grāmatu, ir ne tikai funkcionāls, bet arī glīts un oriģināls, šeit ir padomi, kā to vienkārši uzmeistarot.

Darbam tev būs nepieciešama galdiņam piemērota koka pamatne, ko iepriekš apstrādā, noslīpējot un nolakojot. Tāpat tev vajadzēs arī divas vara caurulītes, skrūvspīles, skavas, skrūves un skrūvgriezi.Novieto vienu no vara caurulītēm uz koka pamatnes. Ar līmlenti atzīmē vietas, kur tā krustojas ar koka pamatnes malām. Pārliecinies, ka attālums no atzīmes līdz caurulītes malai katrā pusē ir vienāds. To pašu izdari arī ar otru caurulīti, tikai atzīmes veic aptuveni 1 cm attālumā no koka pamatnes malām virzienā uz iekšpusi. Uz pirmās caurulītes ar līmlenti atzīmē viduspunktu. Nomēri attālumu, lai atzīme būtu veikta precīzi. Ieliec caurulīti skrūvspīlēs uz ārējās atzīmes un velc pārējo caurulītes daļu savā virzienā. Jo vairāk caurules tev jāsaliec, jo vieglāk tas būs.

Saliec abus caurules galus tā, lai tā izveidotu ''U'' formu. Nomēri attālumu no ''U'' apakšas līdz katras caurulītes galam. Caurulītes galā izdari atzīmi, atstājot vismaz pāris centimetrus no augšas. To pašu izdari arī ar pārējo caurulīšu galiem. Attālumiem no augšas abās pusēs jābūt vienādiem.
Ieliec caurulīti skrūvspīlēs ar augšu uz leju, kamēr pārējā caurules daļa ir vērsta pret tevi. Saliec caurules savā virzienā.
Kad esi saliecis visu 4 caurulīšu galus uz iekšpusi, ņem vienu no caurulītēm un saliec to vidusdaļā – radot vietu, kur novietot otru cauruli. Iesākumā novieto uz grīdas taisno cauruli, bet tai pāri – saliekto. Novieto uz tām izraudzīto koka pamatni, cik stabils ir tavs jaunizveidotais galds. Ja nepieciešams, pielāgo cauruli saliecot.
Pieskrūvē skavas pie koka pamatnes caurulīšu galos. Šeit lieti noderēs, ja kāds tev sniegs palīdzības roku, pieturot galdiņa kājas tām paredzētajās vietās.

Apgriez galdiņu otrādi, un, lūk, tavs jaunais interjera priekšmets ir gatavs! Atliek tikai atrast vietu, kur tas vislabāk iederēsies.

Attēli: abc.lv redakcija
 

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!