Kā ietaupīt vietu mazā virtuvē

Ja dzīvo mājoklī ar pavisam nelielu virtuvi, noteikti zini, kā tas ir, kad aptrūkstas vieta visiem nepieciešamajiem priekšmetiem un tehnikai, nemaz nerunājot par virsmām ērtai ēdiena pagatavošanai. Lai atrisinātu problēmu, tev nāksies kļūt nedaudz radošākam un veikt dažus vienkāršus uzlabojumus.

Katlu un pannu novietošana parasti sagādā vislielākās problēmas nelielu virtuvju saimniecēm. Tie ir lieli, neparocīgas formas un grūti kārtojami, tāpēc nereti jau tā mazās virtuves telpa tiek izmantota nelietderīgi. Lai ietaupītu vietu, sakarini visus katlus un pannas pie griestiem uz S formas āķiem. Sākumā gan noteikti jāpārliecinās, vai āķi izturēs svaru.

Ja nevēlies, lai lielie katli un pannas ikdienā karājas virs tavas galvas, vari tos piekarināt pie sienas. Arī šajā gadījumā noderēs āķi, nepieciešams tikai atrast labāko vietu to piestiprināšanai.

Mazām virtuvēm noderēs pie sienas stiprināms virtuves piederumu turētājs. Uz tā var salikt āķīšus ne tikai kausu un lāpstiņu pakarināšanai, bet arī krūzītēm.

Lieli un plati plaukti aizņem pārāk daudz vietas, tāpēc izmēģini šaurus, bet garus kompaktdisku skapjus. Tie kalpos kā miniatūri pieliekamie, turklāt tajos varēs novietot arī nelielus šķīvjus, piemēram, tasītes.

Tā vietā, lai pie ledusskapja piestiprinātu suvenīru magnētiņus un dažādus citus nieciņus, izmanto brīvo laukumu lietderīgi. Iegādājies vairākus magnētus un pie ledusskapja durvīm izvieto karotītes, dakšiņas, nelielus groziņus ar āķīšiem un citus priekšmetus, lai atbrīvotu horizontālās virsmas.

Lai ietaupītu vietu uz ietilpīga nažu turētāja rēķina, novieto virtuves metāla instrumentus pie magnētiskas sliedes, kas piestiprināta pie sienas. Pirms tam iepazīsties ar ražotāja norādījumiem, lai pārliecinātos, ka magnēts var izturēt tam uzticēto svaru.

Magnēti lieliski noderēs arī piestiprināti pie skapīšu tālākajām sienām. Ikdienā neviens neredzēs, kas ir iekšā, bet, atverot durtiņas, aiz šķīvjiem un krūzītēm pie magnētiem vari piestiprināt dažādus virtuves rīkus, piemēram, mērkarotes, zupas kausiņu, pudeļu attaisāmo un rīvi.

Ja virtuvē ir maz darba virsmu, noderēs pār izlietni pārliekams griešanas dēlītis. Pirms tā iegādes gan obligāti nomēri izlietni, lai izvēlētos pareizā izmēra dēli. Ja tas būs nedaudz lielāks, iegūsi vairāk virsmas, bet, ja iegādāsies pārāk mazu dēli, no tā nebūs nekādas jēgas. Protams, vienmēr uz izlietnes vari nolikt arī parastu griešanas dēli.

Foto: Cooks & Kitchens/Flickr.com; Kyle Marsh/Flickr.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!