Iemesli, kāpēc aizsvīst logi un veidi, kā ar to cīnīties

Logu aizsvīšana ir diezgan izplatīta problēma, ar kuru nereti saskaras gan veco koka, gan mūsdienīgu plastikāta logu īpašnieki. Turklāt otrajā gadījumā tas notiek biežāk. Būvniecības portāls abc.lv iesaka apskatīt iespējamos iemeslus, kāpēc rodas šī problēma un saprast, kā ar to cīnīties.

Viens no galvenajiem faktoriem  ir augsts mitruma līmenis telpā. Tāpat aukstos gadalaikos telpa pie loga ir vēsāka nekā istabā, tas arī ir viens no logu aizsvīšanas iemesliem.

Aizsvīšana ir kondensāta rašanās,  kondensāts ir sīkas ūdens lāsītes. Logi var aizsvīst gan dabisku iemeslu dēļ, gan sliktās kvalitātes dēļ. Tomēr, kā norāda eksperti, tikai 5% gadījumu aizsvīšana notiek brāķētu logu dēļ. Tamdēļ pirms zvanīt uz uzņēmumu, kas uzstādījis logus, jāpadomā, vai kondensāts neparādās dabisku iemeslu dēļ:

Plata palodze ar radiatoru zem tās
Gadījumā, ja radiators ir pilnībā nosegts ar palodzi, tiek traucēta pareiza gaisa cirkulācija. Rezultātā augšējā stikla daļa saņem siltumu, bet apakšējā – nē. Šādas temperatūras svārstības rada aizsvīšanu. Tamdēļ nepieciešams uzstādīt šaurāku palodzi, kas radiatoru nosegs tikai daļēji vai arī radiators jāizvieto citā vietā.

Telpaugi, akvārijs ar zivtiņām
Telpaugi, kas novietoti uz palodzes, izdala mitrumu, kas ''nosēžas'' uz stikla. Akvārijs, kas atrodas istabā, palielina mitruma līmeni. Lai atrisinātu šo situāciju, puķu podus un akvāriju nepieciešams novietot citā vietā - tālāk no logiem.

Slikta ventilācija
Iespējams, tas ir viens no izplatītākajiem logu aizsvīšanas iemesliem. Ja telpā nav ventilācijas restes vai arī tā ir aizsērējusi, ventilācija ir nepilnvērtīga, tādā veidā rodas kondensāts. Šajā gadījumā noteikti jāiztīra ventilācijas restes, kā arī jāsaprot, ka ik dienu istaba jāvedina apmēram no 10 līdz 20 minūtēm.

Vienkameras stikla paketes
Ziemas laikā vienkameras stikla paketes regulāri būs aizsvīdušas. Gadījumā, ja tāds logs ir virtuvē vai citā telpā ar augstu temperatūru un paaugstinātu mitruma līmeni, kondensāts būs cauru gadu. Lai atrisinātu šo jautājumu, vienkameras stikla paketes jānomaina, to vietā jāuzstāda divkameru stikla paketes. Veikt visa loga nomaiņu nepieciešamības nav, pietiek ar stikla paketes nomaiņu.

Ja neviens no šiem iemesliem neatbilst situācijai dzīvoklī (kā arī nav ieradumu žāvēt drēbes istabās un lietot gaisa mitrinātāju), ieteicams vērsties pie profesionāļiem.

Foto: Rachel Medina/flickr.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!