Ielas mēbeļu ražotājs – SIA "Metāldarbnīca"

SIA "METĀLDARBNĪCA" ir metālapstrādes uzņēmums ar pieredzi kopš 2002. gada. Pamatdarbības jomas – metālizstrādājumu projektēšana un ražošana: kāpnes, nožogojumi un ielas mēbeles. Izpildījums, stils un materiāli ir dažādi. Tradicionālais ir metāls ar koku, kā arī mūsdienīgi risinājumi ar stiklu, akmeni un polimērbetonu.
 
Jau pirms 10 gadiem, salīdzinot atšķirīgo labiekārtojuma līmeni Eiropas valstīs un Latvijā, bija skaidri saskatāma perspektīva šajā neaizpildītajā nišā. Tika radīti soli, atkritumu urnas, veloturētāji, izstrādāti rasējumi un vizualizācijas. Patlaban piedāvājumā ir vairāk nekā 100 dažādu vides labiekārtošanas elementu, kuri tiek papildināti, ņemot vērā prasības, kas mainās līdzi laikam.

SIA "Metāldarbnīca" ir izstrādājusi integrālos risinājumus, kuru mērķis ir 
- veidot ielas mēbeles daudzfunkcionālas, lai tās aizņemtu pēc iespējas mazāku telpu un efektīvi to izmantotu noslogotajā urbānajā vidē; 
-  palielināt augu īpatsvaru pilsētā, samazināt robežu starp laukiem un pilsētu – tai ir jābūt pilsētvides nākotnei,
-  efektīvi nodalīt, tajā pašā laikā ļaut sadzīvot dažādiem ritmiem: atpūtniekiem, gājējiem, velo un auto plūsmām.
 

Lai arī svarīgs priekšnoteikums ir mazas izmaksas, atsevišķas pašvaldības un privātā sektora pasūtītāji novērtē ielas mēbeles izturību (tendence ir lietot cietkoksni), ergonomiku, multifunkcionalitāti (sk. integrālie risinājumi) un dizainu. Mūsuprāt, mēbelei ir jākalpo 15 gadu, kas ir minimālais cikls, kura laika nevajadzētu mainīties pilsētvides plānojumam, tostarp vides sākotnējam izmantojumam, apbūvei, cilvēku plūsmai, paradumiem. Runājot par fizisko nolietojumu, 15 gadi ir arī minimālais dzīves cikls labiekārtotam ietvju un ceļa segumam. Bet, ņemot vērā skarbos un nereti brutālos pilsētvides apstākļus, ielas mēbeļu mūžs ir ievērojami īsāks. To sekmē arī tendence izmantot plānākus un vieglāk demolējamus materiālus, jo pasūtītāja, tostarp arī valsts un pašvaldību, kritērijs iepirkumos ir zemākā cena. Tomēr aicinām domāt ilgtermiņā:
1) plānot vides nozīmi un mērķi, kādam tā kalpos,
2) veidot vides un ielas mēbeļu dizainu konkrētai vietai,
3) kvalitatīvi tās izgatavot.

Redzams, divi pirmie punkti ir pasūtītāja ziņā, pēdējais – ražotāja kompetencē. Tāpēc aicinām pievērst pienācīgu uzmanību vides plānošanai un labiekārtošanai, izvēloties, cik kvalitatīvu vidi sev apkārt veidosim.

Lai gan esam ražošanas uzņēmums, varam konsultēt un piedāvāt mūsu skatījumu vides funkcionalitātes plānošanā, vides un labiekārtošanas elementu dizaina izstrādē un materiālu izvēlē. Aicinām sadarboties arhitektus, dizainerus un labiekārtošanas uzņēmumus jau projekta izstrādes stadijā. 
 
Ielas mēbeles pilsētvidē ir rūpīgi jāizvēlas. Pirmkārt, tām jāatbilst minētajām funkcijām, un ideālā gadījumā tās var kalpot arī kā dizaina objekts, radot estētiski baudāmu vidi.
 
 

   
"Metāldarbnīca", SIA
Tālrunis 26339933
E-pasts: info@metaldarbnica.lv

 
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!