Grīdas seguma izvēle: koks pret laminātu

Koks ir dabīgi skaists, ekskluzīvs un ilgmūžīgs grīdas seguma materiāls, tomēr ne visiem tas ir "pa kabatai". Lai tomēr iegūtu dabīga izskata grīdu, māju saimnieki ar mazāka budžeta iespējām bieži izvēlas koka aizstājēju – laminātu. 

Neatkarīgi no tā, kuru grīdas segumu izvēlēsies, abiem ir gan priekšrocības, gan arī trūkumi. Šis raksts palīdzēs noteikt, kuš materiāls ir piemērotāks tavam dzīvesveidam, budžetam un mājas stilam.

Cena

  • Koks – trūkums

Koks ir dabīgs materiāls, kas aug brīvā dabā. Tā cena atkarīga no koka pieejamības, izturības un citām īpašībām, tomēr lielākoties tas ir salīdzinoši dārgs materiāls. Arī koka grīdas ieklāšana prasa diezgan lielus tēriņus.

  • Lamināts – priekšrocība

Lamināts ir daudzslāņains, augstā temperatūrā sapresēts materiāls, kura pamatā ir kokšķiedras plāksne no koksnes putekļiem. Tas izskatās kā koks, tomēr ir lētāks, kā arī lamināta grīdas seguma ieklāšana ir vienkāršāka un izmaksu ziņā draudzīgāka.

Izturība

  • Koks – trūkums

Koka grīdu ir viegli saskrāpēt un sabojāt pārmērīga mitruma apstākļos. Tāpat laika gaitā kļūs redzams materiāla nodilums, īpaši zonās, kur bieži uzturas cilvēki.

  • Koks – priekšrocība

Koks ir ilgmūžīgs materiāls, kura brīnišķīgo izskatu var saglabāt ar atbilstošas kopšanas palīdzību.  Tāpat jāpiebilst, ka šāda veida grīda var palielināt mājas vērtību.

  • Lamināts – priekšrocība

Tā kā lamināts ir sapresēta koksne, tas ir izturīgāks un noturīgāks pret skrāpējumiem, mitrumu un nodilumu. Šo materiāli ir arī viegli kopt.

  • Lamināts – trūkums

Lai gan lamināts ir izturīgāks, tas nav vizuāli tik pievilcīgs kā koks. Zemas kvalitātes lamināts var izskatīties pēc mākslīgi veidotas koksnes tekstūras.

Remonts

  • Koks – priekšrocība

Koka grīdu bojājumu gadījumā var noslīpēt un apstrādāt ar atbilstošiem līdzekļiem. Šādi koka grīdu laika gaitā var atjaunot un tā vienmēr izskatīsies kā jauna.

  • Lamināts – trūkums

Lamināta grīdas segumu salabot nav viegli. Var mēģināt nomainīt atsevišķus lamināta dēļus, tomēr saules gaismas un vecuma dēļ jaunā loksne var neatbilst pārējam grīdas segumam.

Tava māja noteikti būs ieguvēja, ja izmantosi grīdas segumu, kas ir vai atgādina dabīgo koku. Materiāla izvēlē esi reālistisks – mājdzīvnieki un bērni var ietekmēt lēmumu. Tāpat ņem vērā – ja mājā ieplūst daudz saules gaismas, koks var izbalēt, bet lamināta virskārta ir apstrādāta pret ultravioleto staru iedarbību.

Foto: Pixabay.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!