LGS jaunais gaisa satiksmes vadības tornis varētu izmaksāt 18 miljonus eiro

Rīga, 20.apr., LETA. AS "Latvijas gaisa satiksme" (LGS) jaunā gaisa satiksmes vadības torņa projekta izmaksas varētu būt aptuveni 18 miljoni eiro, šodien žurnālistiem sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

Viņš uzsvēra, ka nepieciešama esošās infrastruktūras tehniskā un tehnoloģiskā attīstība, ņemot vērā gan starptautiskas lidostas "Rīga", gan reģionālo lidostu attīstību.

Pašreizējais gaisa satiksmes vadības tornis tika izveidots 1973.gadā. Lai gan tas ir aprīkots ar modernāko tehniku, kas nodrošina lidojumu drošību, pašlaik tā augstums (27 metri) vairs nav pietiekams. Lidostai attīstoties, ir izveidojušās "aklās zonas" un nepieciešama jauna torņa būvniecība.

Lai nodrošinātu pietiekamu vizuālo kontroli pār lidlauku, tostarp ņemot vērā tā potenciālo attīstību, jaunā torņa vēlamais augstums būtu aptuveni 50-60 metri. Projektu plānots finansēt no LGS līdzekļiem, banku kredītiem, kā arī, iespējams, Eiropas Savienības fondu līdzekļiem.

Projektēšanu un būvniecību iecerēts sākt 2018.gadā, to pabeigt kopā ar visa nepieciešamā tehnoloģiskā aprīkojuma ieviešanu plānots 2022.gadā, kam sekos pārejas periods 2023.gadā, pakāpeniski darbību pārnesot uz jauno torni, kas atradīsies blakus pašreizējam tornim.

LGS ir 100% valsts uzņēmums, tā pienākums ir nodrošināt gaisa telpas lietotājus ar aeronavigācijas pakalpojumiem.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!