Ekspedīcija "Mana jūra" šogad sāksies mēnesi ātrāk

Vides ekspedīcija "Mana jūra" šogad sāksies mēnesi ātrāk nekā citus gadus - 26.maijā, aģentūru LETA informēja organizācijā "Zemes draugi".

Ekspedīcija, tāpat kā pērn, sāksies Nidā un noslēgsies 28.jūnijā Ainažos.

Tāpat kā iepriekšējās reizes, ekspedīcijas dalībnieki ne tikai izstaigās Baltijas jūras krastu visas Latvijas garumā, bet arī iepazīs piekrastes biotopu dažādību, piedalīsies bezmaksas lekcijās un klausīsies piejūras iedzīvotāju stāstos.

Jau ceturto gadu pēc kārtas ekspedīcijas laikā notiks arī pludmales atkritumu monitorings, lai noskaidrotu, vai tiešām liels apmeklētāju daudzums jūras krastā ir saistāms ar lielu atkritumu daudzumu. Ekspedīcijas noslēgumā kampaņas organizatori analizēs iegūtos datus un noteiks tīrākās un piesārņotākās piekrastes.

Ekspedīcijā aicināts piedalīties ikviens interesents, mērojot jebkuru no ekspedīcijas posmiem.

Pagājušajā gadā, mērojot vairākus simtus garo ceļu, noskaidrots, ka netīrākā pludmale ir Apšuciemā, kur uz 100 metriem savāktas 1436 atkritumu vienības. Tīrākā bijusi pludmale pie Irbes ietekas jūrā - tur savāktas vien 34 atkritumu vienības. Par netīrāko piekrastes joslu atzīta Kurzemes josla no Kolkas raga līdz Lapmežciemam, kur kopumā uz 100 metriem uzlasītas 323 atkritumu vienības.

Rīga, 4.febr., LETA.

Foto: Stock.XCHNG.
 

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!