Pie Madlienas sāks reģionālā ceļa Augšlīgatne-Skrīveri remontdarbus

Rīga, 11.aug., LETA. No šodienas sāksies ceļa pārbūves darbi uz valsts reģionālā autoceļa Augšlīgatne-Skrīveri posmā no pārvada pār autoceļu Tīnūži-Koknese līdz Madlienai 13 kilometru garumā, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Augusta beigās tur būs trīs regulējami posmi ar luksoforiem, kā arī ātruma ierobežojumi 70 vai 50 kilometri stundā.

Šonedēļ uzsāks sagatavošanas darbus ceļa pārbūvei - uzmērīšanu, nospraušanu un pagaidu zīmju uzstādīšanu. Jaunnedēļ ieplānots sākt frēzēt asfalta virskārtu. Autovadītājiem jārēķinās ar papildus 15-20 minūtēm ceļā.

Būvdarbus veiks AS "A.C.B." un tur paredzēts izbūvēt ūdens novades sistēmas, sabiedriskā transporta pieturvietas un drošības barjeras. Kopumā tiks uzlaboti 13 kilometri ceļa, ieskaitot tilta pār Strauti un Lobi pārbūvi.

Būvdarbu līgumcena ir 10,7 miljoni eiro (ar PVN). Remontdarbus līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). Plānots, ka būvdarbi tiks pabeigti 2018.gadā.

Savukārt šogad jūlijā uzsāktie būvdarbi tā paša autoceļa posmā no Ķeipenes uz Madlienu ir pabeigti. Tur atjaunota ceļa sega trīs kilometru garumā. Remontdarbus veica SIA "Strabag" un to līgumcena ir gandrīz 60 000 eiro (ar PVN). Nākamās nedēļas sākumā tur noņems satiksmes ierobežojumus.

Reģionālais autoceļš Augšlīgatne-Skrīveri nodrošina satiksmi starp Aizkraukli un Valmieru, kā arī savieno valsts galvenos autoceļus Rīga-Sigulda-Igaunijas robeža (Veclaicene) un Rīga-Daugavpils-Krāslava-Baltkrievijas robeža (Patarnieki).

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!