Dārzs uz mājas jumta

  

    

Kad nav vietas „uz zemes”, kur iekārtot dārzu, zaļumu mīļotāji „pārceļas” uz augšu, proti – ierīko dārzus uz māju jumtiem.  Dārzu ierīkošana uz debesskrāpju jumtiem kļūst arvien aktuālāka, jo arvien vairāk cilvēku novērtē šādus zaļās dabas stūrīšu pilsētas „betona džungļu” vidū.

Kā izveidot dārzu uz jumta, ir katra mājas īpašnieka vbrīva izvēle, jo versiju ir daudz - veidot spweciālu drenāžu, izmantot augsni vai mulču, stādīt kokus vai tikai puķes, var izmantot augu kompozīcijas kastēs un statīvos. 

 Piemēram, dekoratīvi stādījumi betona „vāzēs” nav nekāds jaunums, taču tas ir lielisks risinājums, ja ir vēlme veidot „dārziņu” uz mājas jumta. Betona vāzes var būt gan visparastākie akmeņi, gan īpašu formu un izmēru speciāli veidotas „dobes”. Katrs pats var izvēlēties, kādus augus šādās vāzēs stādīt un kā izskatīsies tieši viņa jumta kompozīcija.

Vēl viena versija, kā „ienest dārzu pilsētā” ir balkonu apzaļumošana – puķu kastes, lielāka izmēra augi grīdas podos, nokarenie augi – tos visus var izmantot, lai izveidotu savu zaļo oāzi, neatkarīgi no tā, kurā ēkas stāvā dzīvojat, ja vien jūsu dzīvoklim ir balkons.
 

Izmantota informācija un foto no : http://original-garden.ru

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!