Dārzeņi un garšaugi mazdārziņam

Foto: pixabay.com

Lai mazdārziņš būtu noderīgs un attaisnotu uz sevi liktās cerības, tajā jāaudzē tādi dārzeņi un garšaugi, ko tu parasti iegādājies veikalā. Ja esi zaļo salātu un redīsu cienītājs, noteikti iesēj tos savā dārzā, bet atsakies no visa liekā un negaršīgā.

Zirņi

Zirņi nenoliedzami ir vieni no garšīgākajiem augiem, tāpēc, ja netiec skaidrībā ar to, ko audzēt savā dārzā, izvēlies zirņus. Tie būs vērtīgs ieguldījums garšīgām vasaras uzkodām, turklāt atgādinās par bezrūpīgo bērnību, slapstoties gar vēl negatavo zirņu dobēm, cerībā atrast kādu nedaudz biezāku pāksti.

Ja tavā ģimenē aug bērni, iesēj vairākas zirņu dobes. Tā nodrošināsies, ka pašā ražas vidū nenāksies attapties, ka garšīgās zaļās bumbiņas ir apēstas un visiem nepietiek.

Lai atvieglotu zirņu augšanu, tiem noteikti jānodrošina vieta, ap ko vīties, piemēram, mietiņi vai divās, paralēlās līnijās novilktas auklas.

Redīsi

Kraukšķīgi, svaigi un garšīgi – kuram gan negaršo redīsi? Tie ir ideāli mazdārziņa kandidāti, jo ātri aug un aizņem maz vietas.

Lai būtu drošs, ka redīsi izaugs pietiekami lieli, tos nepieciešams retināt, citādi tiem nepietiks vietas. Rezultātā tiks traucēta bumbuļu attīstība, un tie izaugs pavisam maziņi.

Piparmētra

Ja no rītiem vēlies baudīt svaigu piparmētru tēju, parūpējies, lai šie aromātiskie garšaugi būtu tava dārza pastāvīgie iemītnieki. Piparmētra ir daudzgadīgs augs, turklāt to ir ļoti viegli audzēt. Varētu pat teikt, ka tā aug un izplešas kā nezāle, tāpēc piparmētru ieteicams audzēt atsevišķā kastē vai tālākā dārza stūrī.

Lai augs būtu dzīvīgs, to laiku pa laikam nepieciešams apgriezt vai ļaut uzziedēt, piesaistot bites un citus, nektāru vācošus kukaiņus.

Sīpolloki

Sīpolloki lieliski papildina gandrīz jebkuru ēdienu, tāpēc būtu grēks tos neizaudzēt paša dārzā. Veikalā lociņi var maksāt nesamērīgi augstu cenu, bet patiesībā tie ir ļoti viegli audzējami.

Sīpolloki ir daudzgadīgi augi, tāpēc varēsi tos baudīt vairākus gadus pēc kārtas.
 
 

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!