Dārza projektēšana

Dārza projektēšana ir dārza teritorijas labiekārtošanas jeb apzaļumošanas plāna izstrāde, ko veic sertificēts ainavu arhitekts.

Dārza projektēšanas mērķis ir nodrošināt teritorijas funkcionalitāti, ievērojot dārza reljefa, ekoloģiskos, vizuālos un vēsturiskos faktorus.

Projektēšanas laikā tiek veidots estētiski skaistas, saskanīgas un harmoniskas vides plāns. Projektējot dārzu, tiek uzskaitīti un detalizēti nepieciešamie resursi un augu, celiņu, kā arī mazo arhitektūras formu izvietojumi dārza praktiskai ierīkošanai.

Ja tiek celta jaunbūve, pie ainavu arhitekta jāvēršas reizē ar ēkas projekta izstrādi, lai dārzs un ēka tiktu izveidoti saskanīgi. Pirmās tikšanās laikā klientam jāsagatavo inženiertopogrāfiskais plāns vai zemes robežu plāns, ēkas fasāžu un stāvu plāns, inženiertehnisko komunikāciju plāns un, ja ir, arī āderu plāns. Ainavu arhitekts apskata un izvērtē projektējamo teritoriju, uzņem fotogrāfijas un nepieciešamības gadījumā arī veic papildus uzmērījumus.

Dārza projektēšanas laikā ainavu arhitekts izstrādā skiču projektu ar teritorijas zonējumu, ceļu un laukumu shematisko izvietojumu, augu grupu izvietojumu, arhitektūras mazo formu izvietojumu, apgaismojuma shēmu ar gaismekļu tipiem un augu vizuālo informāciju. Projekta skices var mainīt, atkarībā no klienta vēlmēm un iespējām.

Pēc skiču projekta akceptēšanas tiek izstrādāts tehniskais projekts ar visu dārza ierīkošanai nepieciešamo informāciju. Tehniskajā projektā iekļauj: ģenplānu, labiekārtojuma un apstādījumu plānu, segumu plānu, horizontālo un vertikālo piesaistu plānu, automātisko laistīšanas plānojumu, detālo plānojumu mazām arhitektūras formām, ierīkošanas tāmi un dārza kopšanas instrukciju.

Dārza projektēšanas izmaksas sasniedz vairākus simtus eiro.
 

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!