Begonijas ienesīs Āfrikas elpu Briseles centrā

Augusta vidū Briselē jau tradicionāli pulcēsies ziedu mīļotāji, lai kopā liktu tradicionālo un krāšņo begoniju paklāju. Šogad Beļģijas galvaspilsētas pašā sirdī tiks veidots paklājas ar Āfrikas rakstiem.

Begoniju paklājs jeb Tapis de Fluers, kam šogad dots nosaukums „Āfrika 2012” visā krāšņumā būs aplūkojums no 15. līdz 19.augustam. Katru dienu no plkst.9.00 līdz plkst.23.00 to būs iespējams vērot no apkārt esošo ēku balkoniem, katru vakaru plkst.22.00, 22.300 un 23.00 būs speciāls gaismu un skaņu šovs.

Āfrikas tēma šogad izvēlēta, jo šī pasaules daļa izceļas ar savu daudzveidību it visās jomās – populācija, ainava, kultūra, krāsas utt. Tai ir spēks, kas liek mums sapņot par šī kontinenta deju ritmiem, bungu skaņām un dažādām mākslas izpausmēm. Āfrikas rakstu paklājs ir veids, kā ienest Eiropas centrā daļiņu "melnā kontinenta" eksotikas.

Paklāja dizaina sagatavošana ilgst divus gadus, pats paklājs top 48 stundu laikā, ziedus noteiktajā rakstā izkārtos 120 brīvprātīgie, bet izejmateriāls tiek piegādāts no visas pasaules. Paklāja izveidei nepieciešami apmēram 600 000 begoniju ziedu. Lai nodrošinātu precīzu raksta attēlošanu, laukumā tiek izveidots plastikāta "modelis", uz kura tad rūpīgi, cieši jo cieši viena pie otras tiek izkārotas begonijas, ņemot vērā katru vissīkāko krāsas niansi.

Oficiāli pirmais tieši šāda veida ziedu paklājs Briseles Lielajā laukumā (Grand Place) tika izveidots 1971.gadā, taču zināms, ka dažādās Flandrijas pilsētās šādi paklāji veidoti krietni agrāk.

Mājas lapā www.flowercarpet.be var uzzināt šā gada paklāja veidošanas, atklāšanas un eksponēšanas pasākumu plānu, apskatīt citos gados veidoto paklāju fotogrāfijas un interesantus video materiālus par dažu paklāju tapšanu.
 

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!
  • Ieva 25.07.2012 13:56
    Žēl, ka uz šiem datumeim Ryanair biļetes tik dārgas...