Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādei no Kohēzijas fonda pieejami 15 miljoni eiro

Rīga, 13.sept., LETA. Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādei no Kohēzijas fonda (KF) pieejami 15 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Pasākumā tiks atbalstīta atkritumu pārstrādes iekārtu izveide un esošu pārstrādes iekārtu jaudu palielināšana saimnieciskās darbības veicēju produkcijas dažādošanai ar atkritumu pārstrādes produktiem, kas līdz šim nav ražoti, vai būtiskām pārmaiņām vispārējā ražošanas procesā.

Projekta ietvaros līdzfinansējums paredzēts tādiem materiālajiem aktīviem kā ražošanas telpas, darbmašīnas, transportlīdzekļi, iekārtas un aprīkojums, kas ir ieguldījumi pamatlīdzekļos.

Projekta iesniedzējs šajā atlases kārtā var būt pašvaldība vai pašvaldības iestāde, ja tā plāno veidot bioloģiski noārdāmo atkritumu kompostēšanas laukumus, kapitālsabiedrība, kas nodarbojas ar atkritumu apsaimniekošanu, kā arī sadzīves atkritumu apglabāšanas sabiedriskā pakalpojuma sniedzējs.

Trešajā atlases kārtā Kohēzijas fonda finansējuma apmērs nepārsniegs 85% no projektam pieejamā kopējā attiecināmā finansējuma, ja projekta iesniedzējs būs sadzīves atkritumu apglabāšanas sabiedriskā pakalpojuma sniedzējs, vai 35% - ja projekta iesniedzējs būs pašvaldība, pašvaldības iestāde vai kapitālsabiedrība, kas nav sadzīves atkritumu apglabāšanas sabiedriskā pakalpojuma sniedzējs.

Līdz 2018.gada beigām investīcijām projektos pieejami 15 248 872 eiro no KF.

Projektu iesniegumus CFLA pieņems līdz šā gada 14.decembrim. Nosacījumus projektu īstenošanai ir izstrādājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kā atbildīgā iestāde.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!