Apstiprināts pirmais daudzdzīvokļu māju energoefektivātes programmas projekts Olainē

Foto: Pilseta24.lv

AS "Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") apstiprinājusi pirmo projektu valsts atbalsta saņemšanai daudzdzīvokļu māju energoefektivātes paaugstināšanas programmā Olainē, aģentūru LETA informēja AS "Olaines ūdens un siltums" pārstāve Ineta Valdmane.

Projekts apstiprināts piecu stāvu dzīvojamai mājai ar 60 dzīvokļiem Olainē, Kūdras ielā 3, un mājas dzīvokļu īpašnieku pilnvarotais projekta īstenotājs ir AS "Olaines ūdens un siltums".

"Altum" savā atzinumā norāda, ka ir izvērtējis "Olaines ūdens un siltuma" iesniegto pieteikumu dalībai atbalsta programmā un secinājis, ka projekta tehniskā dokumentācija atbilst prasībām un tajā norādītie energoefektivitātes pasākumi nodrošinās plānoto siltumenerģijas ietaupījumu.

"Olaines ūdens un siltums" renovācijas projektu vadītājs Kristaps Vītiņš informēja, ka pēc renovācijas pabeigšanas māja Kūdras ielā 3 varētu ietaupīt līdz pat 73,1 kilovatstundām uz kvadrātmetru gadā.

Līdz ar projekta apstiprināšanu Kūdras ielas 3 mājas iedzīvotāji varēs saņemt "Altum" grantu 50% apmērā no energoefektivitātes darbu izmaksām. Savukārt, ja komercbanka atteiktu finansējumu un projekta finansētājs būtu "Altum", tad atbalsts būtu 35% apmērā.

Vītiņš skaidroja, ka tuvākā laikā tiks izsludināts iepirkums par būvdarbu veicēju, apzinātas visas veicamās darbības projekta īstenošanai un šo pasākumu izmaksas.

"Olaines ūdens un siltums iesniedzis vairākus projektus daudzdzīvokļu mājas siltināšanai attīstības finanšu institūcijai "Altum", kura projektus joprojām vērtē. Pirmais projekts valsts atbalsta saņemšanai daudzdzīvokļu māju energoefektivātes paaugstināšanas programmā iesniegts jau oktobrī mājai Zemgales ielā 13, kurā ir 16 dzīvokļi, un pēc energoaudita datiem patreizējais siltumenerģijas patēriņš šai mājai ir 188,5 kilovatstundām uz kvadrātmetru, savukārt pēc mājas renovācijas šis rādītājs varētu būt 95,2 kilovatstundām uz kvadrātmetru, kas ir gandrīz divkāršs ietaupījums. Daudzās mājās patlaban noris aktīva dzīvokļu īpašnieku balsošana par renovācijas projektu sākšanu.

Olaines novada dzīvojamo māju fondu veido 149 daudzdzīvokļu nami. Mājas, kas būvētas pagājušā gadsimta vidū, šobrīd ir fiziski un vizuāli novecojušas, kā arī tām ir zema siltumnoturība, tāpēc "Olaines ūdens un siltums" un SIA "Zeiferti" aicina iedzīvotājus arvien aktīvāk iesaistīties daudzdzīvokļu māju renovācijā.

"Olaines ūdens un siltums" reģistrēts 1994.gadā, tā 100% kapitāldaļu turētāja ir Olaines novada pašvaldība. Uzņēmums nodrošina siltumapgādes, ūdensapgādes un notekūdeņu attīrīšanas sistēmu darbību Olaines pilsētas teritorijā, kā arī nodrošina komunālo pakalpojumu un dzīvojamā fonda apsaimniekošanu Olaines pilsētas un Olaines novada teritorijā.

LETA

2017.gada 17.janvārī

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!