Interesantais akmeņu pasaulē

Akmens ir vecs kā pasaule, pilnīgi jauni akmeņu veidi vai šķirnes tiek atklāti samērā reti. Arī akmeņu apstrādē jaunas tehnoloģijas nedzimst katru gadu. Un tomēr – apdares akmeņos šogad ir dažas novitātes. Par tām stāsta salona Agni akmens apstrādes nodaļas vadītājs Gints Ozoliņš.
Marmora durvis.
· Ar akmeni oderētas durvis. Ārdurvis klāj 7 mm bieza akmens plāksne, durvju svars 80 kg. Iekšējās durvis – 3 mm akmens plāksne, durvju svars – 45 kg. Orientējošā cena: Ls 4000.
Maremors Diaspro.
· Diaspro - viens no visdārgākajiem marmoriem pasaulē. Raksts ir ārkārtīgi mainīgs, toņi – no dzeltena līdz bordo.
Marmors Iron Red
· Iron Red - dzelzs sarkanais, kā tērauds ar asinīm. Akmeņiem reti ir tīri krāsu toņi, šis ir viens no vissarkanākajiem.
· Meteorus - ekskluzīvs, mirdzošs akmens – kā vizlas slāneklis. Tirgū nonācis tikai šopavasar. Cena: 315 Ls/m2. · Kamīni ar izgaismotu oniksa apdari (onikss ir unikāls akmens – tas laiž cauri gaismu).Jāņem vērā, ka konstrukcijas izbūvēšana ir komplicēts darbs, tāpēc tas jāuztic speciālistiem. · Akmeņi ar pusdārgakmeņu ieslēgumiem – pasaulē sen zināms, bet Latvijā pagaidām reti izmantots apdares materiāls. Ierobežo galvenokārt augstā cena. Nelielu plāksni var ierāmēt un novietot telpā kā gleznu. · Kvarcīts – viens no smilšakmens paveidiem, bet tiek ierindots pie granītiem augstās cietības dēļ. Latvijas smilšakmeni var urbināt pat ar pirkstu. Kvarcīts no parastā smilšakmens atšķiras kā dimants no ogles. · Jaunumi akmens apstrādē – slīpējuma variācijas ar dažādu raupjuma pakāpi. · Lietošanā ērti akmens kopšanas līdzekļi – tos tikai jāuzklāj uz sausas virsmas. Virsmai jāpaliek sausai vismaz 4 stundas. · Akmens restaurācijas līdzekļi, ar kuriem varēs “pielāpīt” bojājumus akmenī.
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!
  • aira up\'ite 14.08.2007 11:45
    Man ir aps\'ub\'ejis kapu piemeklis, kas tais\'its no betona. Ar ko to var not\'ir\'it?