Būvniecības produkcijas apmēri deviņos mēnešos Latvijā pieauga par 18,5%

Rīga, 13.nov., LETA. Latvijā būvniecības produkcijas apmēri šogad deviņos mēnešos salīdzināmās cenās, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, pieauguši par 18,5% salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu un faktiskajās cenās bija 1,187 miljardi eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp dzīvojamo māju būvniecības apmēri minētajā laika periodā samazinājušies par 8,8%, nedzīvojamo ēku būvniecībā bijis kāpums par 17,8%, bet inženierbūvju - par 30,9%.

2017.gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar 2016.gada attiecīgo periodu, būvniecības produkcijas apmēri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās pieauguši par 25%, faktiskajās cenās sasniedzot 580,8 miljonus eiro.

Statistikas pārvaldē atzīmēja, ka nozīmīgu būvniecības produkcijas pieaugumu, salīdzinot ar pagājušā gada trešo ceturksni, uzrādīja inženierbūvju būvniecība (50,9% no kopējā būvniecības apmēra) - par 39,6% un nedzīvojamo ēku būvniecība (38,8% no kopējā būvniecības apmēra) - par 25,2%, bet dzīvojamo māju būvniecībā bija kritums par 18%.

Inženierbūvju būvniecībā divas reizes pieauga ostu, ūdensceļu, dambju un citu hidrobūvju būvdarbu apmērs, kā arī būtisks produkcijas kāpums bija maģistrālo cauruļvadu, maģistrālo sakaru un elektropārvades līniju būvniecībā - par 67,7% un autoceļu, ielu, lidlauku skrejceļu un dzelzceļu būvniecībā - par 28,2%.

Nedzīvojamo ēku grupā būvniecības apmēri būtiski pieauga vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības ēku (par 90%), biroju ēku (par 60,6%), skolu, universitāšu un zinātniskās pētniecības iestāžu ēku (par 44,1%), kā arī rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu (par 23,6%) būvniecībā.

https://infogram.com/buvniecibas-produkcija-faktiskajas-cenas-un-apjoma-izmainas-1gew2v8jzznnmnj

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!