Būvkompānijas "Merko Ehitus" grupas peļņa pirmajā pusgadā sasniegusi 3,242 miljonus eiro

Tallina, 10.aug., LETA. Igaunijas būvniecības kompānijas "Merko Ehitus" grupas, kurā ietilpst arī Latvijas uzņēmums "Merks", peļņa šogad pirmajos sešos mēnešos bija 3,242 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 80,4% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina kompānijas iesniegtais pārskats Tallinas biržai.

Savukārt grupas ieņēmumi minētajā periodā auguši ar 22%, sasniedzot 128,807 miljonus eiro. Tostarp Latvijā grupa guvusi ieņēmumus 22,851 miljona eiro apmērā, kas ir par 16,5% vairāk nekā pērn pirmajā pusgadā, Lietuvā - 14,505 miljonu eiro apmērā, kas ir par 50,9% vairāk, bet Igaunijā - 89,042 miljonu eiro apmērā, kas salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu ir pieaugums par 24,2%.

Tādējādi grupas ieņēmumi Latvijā 2017.gada pirmajā pusgadā veidoja 18% no kopējiem grupas ieņēmumiem, Lietuvā - 11%, bet Igaunijā - 69%.

"Merko Ehitus" norāda, ka grupas peļņa un ieņēmumi pusgadā sasnieguši paredzēto izaugsmi salīdzinājumā ar pagājušo gadu, un ieņēmumi pieauguši visos grupas tirgos. Šogad uzņēmums spējis palielināt pasūtījumu apmēru, jo sevišķi Latvijā, kur sākta vairāku nozīmīgu projektu celtniecība, tādējādi arī veicinot Latvijas kompānijas darbinieku skaita pieaugumu.

Izvērtējot celtniecības tirgus perspektīvas, "Merko Ehitus" prognozē, ka pieprasījums dzīvokļu tirgū Rīgā straujāk pietuvosies citu Baltijas galvaspilsētu līmenim, bet izaugsme dzīvokļu tirgū Viļņā un Tallinā stabilizējas, taču pieprasījums pēc patīkamas dzīvošanas vides saglabājas spēcīgs.

"Merko Ehitus" ar meitasuzņēmuma "Merko Investments" starpniecību pieder 100% Latvijas būvniecības kompānijas "Merks" akciju. Igaunijā grupa kontrolē būvuzņēmumu "Merko Ehitus Eesti", bet Lietuvā - "Merko statyba". Tajā ietilpst arī nekustamo īpašumu attīstības bizness un nekustamo īpašumu holdinga kompānijas.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!