Latvijas arhitektu birojs uzvarējis ideju konkursā par Tallinas ostas gājēju tilta projektu

Tallina, 14.jūl., LETA--BNS. Latvijas arhitektu birojs "Witteveen + Bos Latvia" uzvarējis ideju konkursā, ko izsludināja Igaunijas valsts ostu operatorkompānija "Tallinna Sadam" par Tallinas Vecpilsētas ostā plānotā gājēju tilta projektu.

Latvijas kompānija uzvarēja ar projektu "New Balance 100" ("Jauns līdzsvars 100").

Konkurss tika izsludināts, lai atrastu vislabāko inovatīvo, arhitektūras un konceptuālo risinājumu gājēju tiltam, ko plānots uzbūvēt pār Admiralitātes līča kanālu. Konkursā tika saņemti deviņi anonīmi projekti, kas atbilda kritērijiem, informēja "Tallinna Sadam".

Uzvarētājs "New Balance 100" piedāvāja skaistu inženierisko risinājumu, pārdomātu un tradicionālu tiltu ar modernu pieeju.

Otrajā vietā ierindots Igaunijas kompānijas "Salto AB" projekts "Golden Crane", kurā tika uzsvērta vienkāršība, ostas vēsturiskumu apvienojot ar funkcionalitāti un ekoloģisku domāšanu. Projekta autori ierosina preču kraušanā izmantotu ceļamkrānu pārvērst par tilta pacēlēja mehānismu.

Trešajā vietā konkursā ierindots projekts "Silmad" ("Acis"), ko iesniedza kompānija "Stuudio Tallinn".

"Tallina Sadam" plāno tiltu uzbūvēt, lai gājēju pārvietošanās starp diviem pasažieru termināļiem un teritorijām pie termināļu robežām kļūtu ērtāka. Tilts būs paceļams, lai netraucētu Vecpilsētas ostas darbību. Tāpat tiltu plānots būvēt kā arhitektūras objektu, lai uzlabotu pilsētvides kvalitāti apkaimē.

Tilta būvniecību pabeigt plānots līdz 2018.gada beigām. Ideju konkursu, projekta izstrādi un būvniecību līdzfinansē Eiropas Savienība.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!