Igaunijā būvniecības cenas pirmajā ceturksnī bijušas par 0,7% lielākas nekā pirms gada

Tallina, 20.apr., LETA--BNS. Būvniecības cenu indekss Igaunijā pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada janvāri-martu pieaudzis par 0,7%, liecina Igaunijas Statistikas departamenta piektdien publicētie dati.

Savukārt salīdzinājumā ar pagājušā gada pēdējiem trim mēnešiem indekss palielinājies par 0,4%.

Salīdzinājumā ar 2016.gada pēdējiem trim mēnešiem šogad janvārī-martā būvniecības cenu indeksu Igaunijā visvairāk ietekmēja būvmateriālu cenas un darbaspēka izmaksu kritums, kas veidoja attiecīgi vairāk nekā 60% un vairāk nekā trešdaļu no kopējā palielinājuma.

Ceturkšņa izteiksmē janvārī-martā būvmateriāli Igaunijā sadārdzinājās par 0,4%, būvtehnikas izdevumi pieauga par 0,5%, arī darbaspēka izmaksas palielinājās par 0,5%.

Remontdarbu un rekonstrukcijas cenu indekss pirmajā ceturksnī gada izteiksmē pieauga par 0,5%, bet salīdzinājumā ar iepriekšējo trīs mēnešu periodu - par 0,4%.

Būvniecības cenu indekss tiek aprēķināts no datiem par četrām būvniecības kategorijām: privātmājām, daudzdzīvokļu mājām, rūpnieciskajām ēkām un biroju ēkām. Remonta un rekonstrukcijas darbu cenu indekss tiek aprēķināts, pamatojoties uz biroju ēku darbu izmaksām. Būvniecības cenu indekss izteic izmaiņas būvniecības izdevumos, ņemot vērā cenu izmaiņas trīs pamata kategorijās: darbaspēka, būvmateriālu un būvniecības tehnikas cenās.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!