Troksnis kā piesārņojums. Kā pasargāt sevi un savu ēku no tā?

Troksnis kā piesārņojums. Kā pasargāt sevi un savu ēku no tā?

Mēģināt izvairīties no iekārtām, kas rada trokšņus, ir grūti, tāpēc telpām, kur cilvēki pavada lielāko daļu laika, ir jābūt kārtīgi izolētām pret fona un iekšējā trokšņa avotiem, kā arī telpām ir jāspēj ātri nomākt atbalsis.
VNĪ pārtrauc iepirkuma procedūru Rīgas pils kastelas restaurācijai

VNĪ pārtrauc iepirkuma procedūru Rīgas pils kastelas restaurācijai

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" iepirkumu komisija šodien, 1.novembrī, nolēma pārtraukt iepirkuma procedūru Rīgas pils Konventa (kastelas) pārbūvei un restaurācijai Pils laukumā 3.
Pieaugušo rotaļlietas

Pieaugušo rotaļlietas

Ieraugot māju kokos, teju katrs tās īpašniekam Valdim Valainim jautā par neīstenotiem sapņiem, štābiņiem kokos, bet viņam tas viss ir bijis. Viņam nav slimīga tieksme pēc kādreiz nepiepildīta sapņa, tikai tagad rotaļlietas ir krietni nopietnākas. Tās ir radītas pieaugušajiem. Valdim ar koku ir īpašas attiecības. Viņa vectēvs bija Ulmaņlaika namdaris, un, šķiet, Valdis pārmantojis ne tikai visus viņa darbgaldus un instrumentus, bet arī vēlmi darboties ap un ar koku.
Nākamgad tiks sākti 20 miljonus eiro vērtie Rīgas pils restaurācijas un rekonstrukcijas 2.kārtas darbi

Nākamgad tiks sākti 20 miljonus eiro vērtie Rīgas pils restaurācijas un rekonstrukcijas 2.kārtas darbi

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) nākamgad plāno sākt Rīgas pils restaurācijas un rekonstrukcijas 2.kārtas darbus - kastelas pārbūvi. Patlaban šiem darbiem ir atvēlēti 20 miljoni eiro, aģentūrai LETA sacīja VNĪ pārstāvis Arnis Blodons.
Deviņas bezmaksas programmas un virtuālie rīki mājas dizaina plānošanai

Deviņas bezmaksas programmas un virtuālie rīki mājas dizaina plānošanai

Mājas projektēšana un dizaina plānošana ir aizraujošs, bet tajā pašā laikā arī ļoti sarežģīts process. Ne vienmēr iespējams ātri izšķirties par labu vienam variantam, tāpēc nākas apmeklēt neskaitāmas būvmateriālu tirdzniecības vietas un izmēģināt dažādas krāsu paletes un faktūras. Lai kaut nedaudz atvieglotu apgrūtinošo plānošanas procesu, izveido telpas dizainu virtuāli.
BVKB: Cirka ēku nedrīkstētu izmantot, īpašnieki uzņemas pilnu atbildību par iespējamām sekām

BVKB: Cirka ēku nedrīkstētu izmantot, īpašnieki uzņemas pilnu atbildību par iespējamām sekām

Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) slēdzienā par Rīgas cirka ēkas stāvokli ēkas īpašniekiem tika darīts zināms, ka ēku nedrīkstētu izmantot, norādot, ka ēkas īpašnieks uzņemas pilnu atbildību par iespējamām sekām, kas varētu iestāties, aģentūrai LETA sacīja BVKB plānošanas un analīzes departamenta direktors Raimonds Peļņa.

Vannasistaba, tualete, duša

Vannasistaba, tualete un duša ir svarīgākās mājas telpas, jo tās atvēlētas cilvēka personiskajai higiēnai. Primāri tajās atrodas sanitārais mezgls – vanna vai dušas kabīne, izlietne, reizēm arī klozetpods, bidē un pisuārs. Dažādās ēkās tualete un duša var būt gan atsevišķas telpas, gan arī apvienotas ar vannasistabu. Āra teritorijās tualete tiek izvietota kā atsevišķa ēka. Agrāk standartveida dzīvokļos higiēnas zonai tika iedalīta minimāla kvadratūra (2 - 4m ), paredzot tikai tās pamatfunkciju nodrošināšanu, tomēr šobrīd vannasistaba bieži tiek veidota kā relaksējoša atpūtas zona, atvēlot tai aizvien lielāku platību.

Sienas, fasādes

Siena ir konstrukcija, kuras primārais uzdevums ir norobežot telpu, zemi, dažkārt arī teritoriju. Visbiežāk siena ir būves konstrukcijas daļa, kas nošķir telpas, veido zonējumu un veic daudzas citas funkcijas, taču pastāv arī brīvdabas sienas, kas kalpo kā žogs un veic teritorijas norobežošanas funkciju.
VNĪ sāk Rīgas pils kastelas atjaunošanu

VNĪ sāk Rīgas pils kastelas atjaunošanu

Šobrīd norisinās restaurācijas un pārbūves projektēšanas darbi Rīgas pils kastelas daļā, kur 2018.gadā, Latvijas simtgadē, pēc būvdarbu pabeigšanas atgriezīsies Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, būvniecības portālu abc.lv informē VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ).
Iemesli, kāpēc izvēlēties koka karkasa māju

Iemesli, kāpēc izvēlēties koka karkasa māju

Nepastāv būvniecības tehnoloģija, kas būtu ideāla visos aspektos, trūkumi ir katrai no tām. Taču, izvērtējot cenas un kvalitātes vai cenas un ekspluatācijas attiecību, tad karkasa tehnoloģijai, iespējams, nav konkurentu. Salīdzinot koka karkasa mājas ar citu veidu mājām tādos aspektos ka būvniecības ātrums, izmaksas un siltumnoturība, tās noteikti būs pirmajā vietā.
Noritēs bezmaksas seminārs ''Energotaupīgu un ilgmūžīgu ēku projektēšana un būvniecība 2015''

Noritēs bezmaksas seminārs ''Energotaupīgu un ilgmūžīgu ēku projektēšana un būvniecība 2015''

Februārī un marta sākumā noritēs ''Aeroc'' un ''Ceresit'' rīkotais bezmaksas seminārs ''Energotaupīgu un ilgmūžīgu ēku projektēšana un būvniecība 2015''.
Logu izvēle

Logu izvēle

Logi ielaiž jūsu mājoklī gaismu un gaisu. Tie ir arī jebkuras celtnes stilistiska un konstruktīva daļa, tāpēc to dizainam un materiālam jāharmonē ar ēku.
TĒRAUDA – STIKLA KONSTRUKCIJAS

TĒRAUDA – STIKLA KONSTRUKCIJAS

Būvniecībā ir plaši pielietotas un ikdienā gandrīz vai katrā jaunbūvē sastopamas stiklotas konstrukcijas alumīnija rāmī. Šoreiz runāsim par Šveices kompānijas JANSEN izstrādātu tērauda profilu sistēmu, ko, līdzīgi kā alumīniju, plastikātu vai koku, pielieto logu, durvju, starpsienu, stikla jumtu, ēku fasāžu izgatavošanā.
SIA "Mendali" jau 7 gadus Latvijā nodarbojas ar vieglo konstrukciju starpsienām, pilnstikla starpsienām, WC un dušas kabīnēm.

SIA "Mendali" jau 7 gadus Latvijā nodarbojas ar vieglo konstrukciju starpsienām, pilnstikla starpsienām, WC un dušas kabīnēm.

<b>Vieglo konstrukciju starpsienas EXCEL. Stikla starpsienas EXCEL LUX. EXXE WC starpsienu sistēma. EXXE dušas starpsienas.</b>
Jārīkojas ātri un agresīvi

Jārīkojas ātri un agresīvi

“Nerealizējot modernizāciju, nevarētu runāt par konkurenci un iespējams jau būtu apstādinājuši ražošanu,” norāda SIA JBS valdes priekšsēdētājs Kārlis Markuss un atzīst, ka, būdami mazs uzņēmums, saviem spēkiem to nebūtu paveikuši. Viņš neslēpj, ka krīzes apstākļos, kredīts projekta realizācijai ir liels slogs un finanšu trūkums aizkavē pielāgošanos ārvalstu tirgus prasībām, tomēr uzņēmums neapstājas, bet plāno uzsākt attīstību inovatīvu produktu virzienā.

Kā jauns birojs otru jaunu uztaisīja

Ir vērts pievērst uzmanību – jumta stāva pārbūve un interjers biroja <i>Red Holding</i> vajadzībām ir viens no pirmajiem īstenotajiem projektiem, kas zieģelēts ar <i>MARK</i> zīmolu.
Iebūvējamie skapji

Iebūvējamie skapji

Pēdējos gados mājokļa iekārtošanā plašu popularitāti iemantojuši iebūvējamie skapji. Tie ir ērti, praktiski un viegli pieskaņojami dzīvojamo telpu interjeram, tos var ierīkot brīvajās nišās vai pie jebkuras sienas. Galvenā iebūvējamā skapja priekšrocība ir tā, ka šādu skapi pasūtītājs izplāno pats atbilstoši savām vēlmēm, vajadzībām un telpas īpatnībām.
Kad pārbūvēt?

Kad pārbūvēt?

Nepieciešamību pārbūvēt māju mazāk nosaka mājas gadu skaits, bet gan tās tehniskais stāvoklis un mājas īpašnieku attieksme pret savu mājokli. Ja nošķiebušās sienas, ielīcis jumts, iegruvuši pamati, apdrupusi vai kā citādi bojāta apdare, izļodzījušies logi un durvis, apkure vairs nav efektīva, slikti strādā kanalizācija vai kāda cita inženiersistēma – skaidrs, ka pienācis laiks ēku pārbūvēt.
Sapārotas mājas

Sapārotas mājas

Dvīņu mājas ir samērā jauns māju būvniecības risinājums Latvijā – tās būvē tikai pāris gadus. Tas ir labs risinājums vietās, kur zemes gabali ir mazi vai dārga zeme.
Saliekamās mājas – pagaidu dzīvošanai?

Saliekamās mājas – pagaidu dzīvošanai?

Ar jēdzienu “saliekamās mājas” saprot ēkas, kuru daļas vai elementi tiek izgatavoti rūpnīcā, pēc tam transportēti uz būvlaukumu un samontēti, tā ļoti īsā laikā iegūstot gatavu māju. Pie šāda veida būvēm pieder saliekamās koka karkasa mājas un moduļu mājas. Kaut arī šie veidi būtībā ir līdzīgi (rūpnieciski izgatavoti), tomēr metodes un dizains, kādā tās tiek realizētas, ir atšķirīgs.
Kā labāk būvēt otrā stāvā starpsienas?
Labdien! Privātmājai starp pirmo un otro stāvu ir koka pārsedzes. Otrā stāva grīda būs no OSB un lamināta. Kā labāk būvēt otrā stāvā starpsienas? Būvēt uz pārsedzēm no koka brusām vai uzlikt vispirms OSB un tad starpsienas veidot no reģipša profiliem?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ja ir vieglas starpsienas, tās veido uz grīdas, taču, ja ir smagas starpsienas, tās veido no otrā stāva cauri uz pirmo stāvu.
Vai var izmantot Fibo blokus nesošās starpsienas veidošanai?
Labdien! Jautāju par lielajiem FIBO blokiem. Keramzītbloki: 490-185-300 un 490-185-250. Ir izbūvēta liela pagrabtelpa zem garāžas (pa visu garāžu). Bloki tiek izmantoti kā nesošās starpsienas. Virsū nāks betona pārsedzes + mašīnas svars +/- 2 tonnas. Vai pietiktu ar izvērsumu 250, vai ir jāpielieto ...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Fibo bloki nav konstruktīvs materiāls, tāpēc no tiem nevar veidot nesošas starpsienas. To nedrīkst! Uztaisa šķērssienu un pēdējā kārtā, kura uzņems pārsedzi, veido monolītu dzelzsbetona joslu, kura ir iestiprināta sienās un kura ir vismaz 150mm augstumā, ar divām vai trīs 12mm stiegrām apak...
Vai šāds siltinājums no iekšpuses un nākotnē arī no ārpuses būtu pareizs, lai koka konstrukcijai netiktu nodarīts kaitējums?
Labdien! Jautājums par esošas koka karkasa mājas siltināšanu. Ēkā caur sienām pamatīgi zūd siltums. Ņemot vērā finanšu iespējas, šobrīd ir doma ēku siltināt no iekšpuses kopā ar katras telpas remontu, un nākotnē veikt papildus siltināšanu no ārpuses. Vai šāds risinājums siltinājumam no iekšpuses būt...
Atbild:
Armands Loļa
Labdien! No iekšpuses nav ieteicams siltināt biezāku slāni kā 50mm, citādi ir apdraudētas koka konstrukcijas. Pievienoju saiti no PAROC datu bāzes, kur ir aprakstīts un attēlots Jūsu gadījums. http://www.paroc.lv/risinajumi-izstradajumi/risinajumi/sienas/koka-karkasa-sienas-renovacija
Kā lietderīgi izmantot nevajadzīgās kokšķiedru plāksnes un preskartonu?
Labdien! 90-tajos iesākts mājas remonts. Gāzbetona ārsienas un griesti no iekšpuses apšūti ar mīkstām kokšķiedru plāksnēm uz koka karkasa, starpsienas ar preskartonu. Mājā jāierīko centrālā apkure un jāpārvelk elektrība. Kā pēc tam lietderīgi izmantot esošās kokšķiedru plāksnes un preskartonu, ja si...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ir iespēja uzlabot grīdas akustiskās un siltumtehniskās īpašības. Ar šiem materiāliem var veidot siltuma un skaņas izolāciju piebūvēm no telpas iekšpuses. Vēl šos materiālus var likt virsū uz bēniņu telpas pārseguma. Elektropārvades un centrālās apkures baterijas var iedziļināt sienās. Tā...
Vai tiešām, lai nojauktu durvju aili, ir jābūt apliecinājuma kartei?
Labdien! Ir tāda situācija. Divistabu dzīvoklis, caurstaigājama istaba, "hruščovka". Uz caurstaigājamo istabu ir liela durvju aile pēc projekta un istabu atdalīja no koridora durvis un no virtuves durvis. Taisot remontu, nojaucām šīs durvju ailes. Plānā uzrādītas kā nenesošas sienas, bet reāl...
Atbild:
Aivars Mauriņš
būvprojektu vadītājs
Labdien! Jā, pēc vecā, kā arī pēc jaunā Būvlikuma Jums, arī nojaucot starpsienas, ir jāsaskaņo apliecinājuma karte Būvvaldē, jo tiek mainīts telpu plānojums. Tāpēc, lai būtu viss likumīgi, tas tomēr Jums ir jāizdara.
Vai uz šādiem paneļu izmēriem vajag papildus pagraba daļā mūrēt starpsienu paneļu papildus stiprināšanai, lai tie nelūztu, par cik pa vidu būs arī keramzīta bloki?
Labdien! Ir akmens pagrabs, kura sienu augstums ir apmēram 2m. Paša pagraba izmēri ir 5m x 6m. Doma likt pārseguma paneļus un ar laiku mūrēt keramzīta sienas un starpsienas no keramzīta un celt uz tā māju. Vai uz šādiem paneļu izmēriem vajag papildus pagraba daļā mūrēt starpsienu paneļu papildus sti...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Es ieteiktu veidot vienu starpsienu. Varbūt, ka mājai veidosiet vēl arī skursteni, un ja uz šiem paneļiem veidos kaut ko līdzīgu krāsnij, var nepietikt. Ja neko tādu neveido, tad 5m ir pilnīgi pietiekami. Ja pagrabā izveidos šķērssienu, tad būs maksimums 3m pārlaidums un visu ko var iedomāt...
Ko likt zem metāla profila, kas būs stiprināts pie sijas?
Labdien! Samontēju sijas mājai. Taisīšu starpsienas no metāla profiliem. Horizontālais starpsienu profils man sanāk tieši zem spāres. Jautājums - ko likt zem metāla profila, kas būs stiprināts pie sijas? Vai pietiek ar standarta Knauf gumiju, vai vēl kas jāliek? Ja sijas var „staigāt”- vai tas nela...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! „Knauf” gumija šajā gadījumā var izrādīties nedaudz par vāju. Latvijā var dabūt materiālu isolgomma, kas ir viens no retajiem akustiskajiem materiāliem. Var ņemt 6 mm šī materiāla un izvietot zem metāla profiliem.
Kas tas ir par brīnumu un kā tikt no tā vaļā?
Labdien! Privātā mājā iekšējās ķieģeļa sienās ir mitrums pleķiem, aptuveni līdz 30cm augstumā. Mājā ir siltā grīda, bet pleķi nepazūd, tikai mazliet mazinās. Kas tas ir par brīnumu un kā tikt no tā vaļā? Varbūt ir kāds līdzeklis ar ko var apstrādāt, lai caur krāsu neiet cauri?
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien! Iespējams, ka iekšējās starpsienās būvējot māju nav izveidota horizontālā hidroizolācija starp pamatu un mūri. Lai apstādinātu kapilārā mitruma celšanos iesaku izmantot silāna un siloksāna mikroemulsijas sastāvu Mapestop. Tehnisko lapu atradīsiet: http://www.velvemst.lv/index.php?actio...
Ko labāk izvēlēties un kas būtu mājai nekaitīgāks apkures veids?
Labdien! Esam beidzot atpirkuši sievas vecvectēva māju, kura ir celta ap 1860.gadu. Tā ir liela guļbūve (~200m2), kas sākotnēji bijusi kā muižas kalpu māja. Pirmās brīvvalsts laikā apmūrēta ar ķieģeļiem un apmesta ar kaļķa, smilts un vēl kādu sastāvdaļu maisījumu. Gribam šo māju savest kārtībā, l...

Labdien! 1.Atbildot uz pirmo jautājumu, uzskatu, ka, pieņemot šo lēmumu, jādomā arī par kurināmo materiālu – jo enerģija un kurināmais paliek arvien dārgāka. Tāpēc es ieteiktu izbūvēt centrālapkuri, bet tajā pašā laikā saglabājot iespēju apsildīt ar krāsnīm. Jo, ja gadījumā zūd strāva, lai ir vēl...
Kādos gadījumos atļauts nojaukt starpsienas paneļu mājā?
Labdien! Dzīvoklī (paneļu māja - lietuviešu projekts) paredzams veikt remontu. Sakarā ar ļoti šķībām starpsienām (starp dzīvoklī esošajām telpām) meistari ierosina nojaukt visas dzīvoklī esošas starpsienas un izbūvēt tās no jauna. Jautājumi: 1) vai nojaucot šīs starpsienas netiek apdraudēta māj...

Labdien! Pilnībā to darīt nevar, arī zinot to, ka tas ir lietuviešu projekts un paneļu māja. Kādreiz arī pie būvēšanas mēs ne vienmēr izdaram visu tā kā tas ir projektā norādīts. Tie ir būvdarbi – izņemt visas starpsienas. Tātad šiem darbiem jābūt sankcionētiem, tas nozīmē, ka tiem ir jābūt saska...

Rakstos atrasts: 45

Pieaugušo rotaļlietas

Pieaugušo rotaļlietas

Ieraugot māju kokos, teju katrs tās īpašniekam Valdim Valainim jautā par neīstenotiem sapņiem, štābiņiem kokos, bet viņam tas viss ir bijis. Viņam nav slimīga tieksme pēc kādreiz nepiepildīta sapņa, tikai tagad rotaļlietas ir krietni nopietnākas. Tās ir radītas pieaugušajiem. Valdim ar koku ir īpašas attiecības. Viņa vectēvs bija Ulmaņlaika namdaris, un, šķiet, Valdis pārmantojis ne tikai visus viņa darbgaldus un instrumentus, bet arī vēlmi darboties ap un ar koku.

Jautājumos atrasts: 13

Kā labāk būvēt otrā stāvā starpsienas?

Labdien! Privātmājai starp pirmo un otro stāvu ir koka pārsedzes. Otrā stāva grīda būs no OSB un lamināta. Kā labāk būvēt otrā stāvā starpsienas? Būvēt uz pārsedzēm no koka brusām vai uzlikt vispirms OSB un tad starpsienas veidot no reģipša profiliem?

Vai var izmantot Fibo blokus nesošās starpsienas veidošanai?

Labdien! Jautāju par lielajiem FIBO blokiem. Keramzītbloki: 490-185-300 un 490-185-250. Ir izbūvēta liela pagrabtelpa zem garāžas (pa visu garāžu). Bloki tiek izmantoti kā nesošās starpsienas. Virsū nāks betona pārsedzes + mašīnas svars +/- 2 tonnas. Vai pietiktu ar izvērsumu 250, vai ir jāpielieto ...

Kā lietderīgi izmantot nevajadzīgās kokšķiedru plāksnes un preskartonu?

Labdien! 90-tajos iesākts mājas remonts. Gāzbetona ārsienas un griesti no iekšpuses apšūti ar mīkstām kokšķiedru plāksnēm uz koka karkasa, starpsienas ar preskartonu. Mājā jāierīko centrālā apkure un jāpārvelk elektrība. Kā pēc tam lietderīgi izmantot esošās kokšķiedru plāksnes un preskartonu, ja si...