Vitra Istanbul – viena dizaina valoda.

Vitra Istanbul – viena dizaina valoda.

<b>Vitra Istanbul – fiziskā un garīgā māja no Vitra.</b>
Vannasistabas stils, dizains un komforts

Vannasistabas stils, dizains un komforts

Turpinām rakstu sēriju par vannasistabas ierīkošanu un aprīkojumu. Lai atrastu sev piemērotāko, pirms došanās uz veikalu vai salonu nepieciešama informācija par jaunākajām tendencēm. Konceptuāli un praktiski 21.gadsimta vannas istabā dominē stils, dizains un komforts.
Kāda materiāla vannu izvēlēties?

Kāda materiāla vannu izvēlēties?

Vannasistaba nav tikai telpa, kur sakopt ķermeni. Tā ir arī relaksācijas un atpūtas vieta, kur ļoti liela nozīme ir vannai, tās lielumam, izskatam, parocīgai un ērtai lietošanai. Ražotāji piedāvā arvien jaunas vannas formas, krāsas un aprīkojumu, kas lietotājam palīdz sasniegt maksimālāko baudu un komfortu, nevis tikai elementāru iespēju sakopt savu ķermeni.
Kas nosaka vannasistabas cenu līmeni?

Kas nosaka vannasistabas cenu līmeni?

Kāpēc it kā vizuāli līdzīgām izlietnēm, klozetpodiem vai skapīšiem ir tik radikāli atšķirīga cena? Kā zināms, Latvijas tirgū šie izstrādājumi vidēji maksā no pāris desmitiem līdz vairākiem simtiem latu gabalā. Būvmateriālu lielveikalos var atrast masveida produkcijas klozetpodu, kas maksā ap Ls 30, bet lielākie santehnikas saloni piedāvā gandrīz tikai Eiropas vadošo ražotāju produktus, kas tiek klasificēti pēc noteiktiem standartiem.
Jaunums santehnikā – gleznieciskais roku darba dizains

Jaunums santehnikā – gleznieciskais roku darba dizains

Gleznieciskā dizaina santehnikas galvenā iezīme ir zem emaljas iestrādāti smalki apgleznojumi – augstvērtīgs amatnieku roku darbs.
Elektroniskie,  sensora, termostatiskie un citi jaucējkrāni

Elektroniskie, sensora, termostatiskie un citi jaucējkrāni

Gan vannas, gan dušas lietošanas komforts un ūdens patēriņš lielā mērā atkarīgs no atbilstoša jaucējkrāna un funkcionālā aprīkojuma izvēles.
Saunas – iespējas karsēties arī dzīvokļos

Saunas – iespējas karsēties arī dzīvokļos

Visiem labi zināma pirts profilaktiski ārstnieciskā iedarbība uz cilvēka organismu – par to nešaubījās ne senie latvieši, ne arī pirts izgudrotāji senajā Bizantijā. Kopš tā laika cilvēka dzīvestelpa ir būtiski mainījusies, vairs nav nekādu šķēršļu, lai katrs pirti varētu izbūvēt pat savā dzīvoklī.
Duškabīne  - gatava dušas telpa

Duškabīne - gatava dušas telpa

Pieņemts uzskatīt, ka duškabīne ir labs risinājums mājokļiem, kuros nepieciešams ekonomēt vietu – duškabīne aizņem tikai kvadrātmetru platības. Tomēr duškabīnes izvēlas ne tikai tāpēc, ka tās labi “ierakstās” šauro sanitāro mezglu plānojumā – tās var kalpot arī kā ūdensprieku avots.
Vannasistabas aprīkojuma izvēle

Vannasistabas aprīkojuma izvēle

Vannasistabas komforta līmeni būtiski ietekmēs aprīkojuma veids un pielietojums. Piemērotākā varianta izvēle parasti atkarīga no telpas plānojuma un izmēriem, personīgās gaumes, ieradumiem un higiēnas izpratnes.
Hidromasāžas vannas augstākajai labsajūtai

Hidromasāžas vannas augstākajai labsajūtai

Apmierinot patērētāju augošās prasības, Eiropas vadošie ražotāji iegulda nopietnus resursus vannu tehniskā aprīkojuma pilnveidošanā. Sadarbībā ar medicīnas industrijām tiek izstrādātas masāžas sistēmas, kas profesionāli iedarbojas uz tām ķermeņa zonām, kuras visvairāk jutīgas pret stresa un laikmeta dzīves ritma ietekmēm.
Ūdens maisītāja kritēriji

Ūdens maisītāja kritēriji

Galvenie jaucējkrānu jeb ūdens maisītāju klasifikācijas un cenu līmeņa kritēriji ir produkta dizains, tehniskie parametri, pārklājuma sastāvs un apdarei izmantotie papildmateriāli. Nepārdomāti ekonomējot uz jaucējkrāna cenas rēķina, būs nepieciešami papildus finansiālie un laika resursi šī izstrādājuma kopšanai, dažādu ekspluatācijas problēmu novēršanai un jauna krāna iegādei pēc pāris mēnešiem vai gada.
Mazām vai nestandarta vannasistabām – duškabīne no stikla

Mazām vai nestandarta vannasistabām – duškabīne no stikla

Jūs ilgu laiku esiet lauzījuši galvu par to, kā iekārtot savu mazo vannasistabu tā, lai tur varētu ne tikai ieiet, bet arī brīvi kustēties? Vai varbūt esat mēģinājuši ievietot duškabīni bēniņos izbūvētā vannasistabā? Tam ir moderns un elegants risinājums – stikla duškabīne.
Vannas no akrila, metāla, koka, stikla un...

Vannas no akrila, metāla, koka, stikla un...

Vannas vēsture ir vairākus gadsimtus sena. Pirmās vannas izgatavoja no akmens un koka, vēlāk - no dažāda veida metāliem. Tagad Latvijas tirgū nopērkamas dažādu veidu un materiālu vannas ar komfortablām tehniskā aprīkojuma iespējām.
Vai ozons nebojā akrila vannu

Vai ozons nebojā akrila vannu

Jautājums par hidromasāžas komplektu, ko liek vannā. Tas ievada vannā ozonu. Vai ozons nebojā akrila vannu? Atbildi sniedz sanitārtehnikas salona <i>Sonel</i> dizainere Renāte Priede.
Kā novietot vannu

Kā novietot vannu

Turpinām rakstu sēriju par vannasistabu - par vannām, dušām, jaucējkrāniem un citiem šīs īpašās telpas atribūtiem, par to izvēli, izvietošanu telpā, kā arī lietošanu un kopšanu.
Vannu vai dušu? Varbūt abus?

Vannu vai dušu? Varbūt abus?

Mūsu mērķis ir palīdzēt orientēties plašajā vannu, dušu un jaucējkrānu piedāvājuma klāstā, lai veiktu kompetentu izvēli, precīzi formulējot un nekļūdīgi realizējot savas vēlmes. Rakstu sērijā par vannasistabu uzzināsiet, kādas ir materiālu, formu, izmēru un komforta izvēles iespējas, kādi faktori ietekmē izstrādājumu cenu, kas jāņem vērā, izvēloties, ierīkojot un lietojot vannas un dušas, kā arī citu vērtīgu informāciju.
Vai jāmaina skaitītājs, kas mēdz apstāties?
Labdien! Vasarā mainīti ūdens skaitītāji, tomēr virtuves aukstā ūdens skaitītājs mēdz apstāties. Zvanījām uzstādītājiem, viņi teica, ka tā kādreiz varot notikt, ja ieķēries kāds gruzis - lai pasitot pa skaitītāju. Tā arī izdarījām un skaitītājs atsāka griezties, tomēr nedēļas sākumā vienas dienas li...
Atbild:
Andrejs Garders
Labdien! Kā jebkura bojāta ierīce, arī šī būtu jāmaina. Pirms skaitītāja gan derētu uzlikt filtru.
Vai dušas uzgaļi, kas jonizē un attīra ūdeni patiešām darbojas?
Labdien! Esmu lasījusi par dušas uzgaļiem, kas sola attīrīt ūdeni, to jonizēt utt. Tā tas arī notiek vai tas ir mārketinga triks? Ir doma iegādāties "Akvafor" uzgali, bet māc šaubas.
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Visticamāk, ka tas tomēr ir mārketinga triks, jo ūdens attīrīšanai nepieciešams ilgāks laiks, ko īsais tecēšanas brīdis caur dušas klausuli nespēj nodrošināt.
Kā tikt vaļā no kondensāta?
Labdien! Dzīvoju pagarbstāva dzīvoklītī, tualete un vannasistaba ir kopā, bet tualetes pods ir ievietos tādā mazākā nodalījumā, kur visas ir ārējās sienas. Ir liels aukstums un var pat sajust kā pūš vējš. Problēma ir tāda, ka visulaiku pie tualetes poda ir slapjš. Skatījāmies - nekur ūdens netek,...
Atbild:
Edgars Kuģenieks
Labdien! Aprakstītajā situācijā tas visticamākais ir kondensāts - dēļ pazeminātas telpas gaisa temperatūras un/vai paaugstināta gaisa relatīvā mitruma. Īstermiņa risinājums - vajadzētu palielināt telpas temperatūru (var izmantot elektrisko sildītāju). Ilgtermiņa risinājums - vajadzētu uzlabot ārsi...
Vai tas, ka siltā ūdens boilers novietots ēkas visaukstākajā istabā kādā veidā ietekmē elektroenerģijas patēriņu?
Labdien! Vai tas, ka siltā ūdens boilers (darbojas uz elektrības) novietots ēkas visaukstākajā istabā (sienas pagaidām nav nosiltinātas) kādā veidā ietekmē elektroenerģijas patēriņu? Vai ir atšķirība, ja boilers stāv telpā, kur temperatūra ir 0 līdz +10, vai, ja stāv telpā, kur temperatūra ir vid...
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Boileram jāatrodas apsildāmā telpā, jo pretējā gadījumā izmaksas par elektrību patiešām varētu būt augstākas. Tāpat boilers varētu sabojāties un nefunkcionēt kā vajadzētu.
Vai vannas istabas sienā varu veidot gaisa cirkulācijas atveri?
Labdien! Mēs lauku mājā veicam remontu. Remontējam virtuvi, blakus būs vannas istaba. Sakiet, lūdzu, vai, lai apsildītu vannas istabu, varu sienā veidot gaisa cirkulācijas atveri - vienu augšā, otru lejā, lai būtu gaisa cirkulācija un siltais gaiss no virtuves apsildītu arī vannas istabu? Pald...

Labdien! Šajā gadījumā pastāv trīs iespējas 1. Virtuves kurtuvi apgādāt ar tādu kā gaisa atvadu jeb nelielu ventilatoru, kurš pūš gaisu iekšā vannasistabā. 2. Veidot šo cirkulāciju līdzīgi kā pagraba ventilācijas sistēmu, taču šajā gadījumā ir jāveido spēcīga vilkme, kas savukārt spēcīgi atdz...
Kā pasargāt ūdens apgādes sistēmu no sasalšanas?
Labdien! Dzīvoju vecā lauku mājā, kurā ir ierīkots ūdens vads ar vannas istabu un tualeti. Ziemā šai mājā nedzīvoju un rodas problēma – kā pasargāt ūdens apgādes sistēmu no sasalšanas. Aprakstīšu sistēmu, kā saprotu. Mājā atrodas spiedkatls, akā ir ūdens sūknis un, kā saprotu, ūdens vada galā ir ...

Labdien! Kad tuvojas periods, kad parādās slikti laikasptākļi un vairs nedzīvojat šajā mājā, bet ūdens vēl nav izpūsts tad būtu iespēja izmantot ķīmiju. Sistēmā ielaiž kādu no ķīmiskām vielām, kas pazeminās sasalšanas temperatūru. Savukārt, ja ūdens tiek lietots uzturā, tad ķīmiskos ceļus nebūtu ...
Vai ir jēga flīzēt vannas istabas grīdu zem vannas?
Labdien! Šobrīd iekārtoju vannasistabu, sakiet, vai būtu jēga flīzēt grīdu zem vannas? Ko tas mainītu? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Vairāk informācijas un atbildi lasiet šeit: http://abc.lv/?article=eksperte_flizes_zem_vannas Atbildei ir informatīvs statuss!
Kādēļ no krāna netek vienādi silts ūdens?
Labdien! Kāds varētu būt iemesls tam, ja mājās atgriežu silto ūdeni līdz galam un citreiz tas nu tiešām ļoti lēni iesilst, varu gaidīt pat 5 minūtes, kamēr normāli var noskaloties, bet citreiz atgriežu un uzreiz verdošs ūdens. Kas to kontrolē? Kāpēc tā notiek? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Tas varētu būt atkarīgs no vairākiem faktoriem. Bieži vien tas ir atkarīgs no ūdens spiediena, no tā cik "noslogotas" ir ūdens trubas. Bet iesakām Jums izsaukt santehniķi, lai pārbaudītu vai nav izveidojies aizsērējums. Atbildei ir informatīvs statuss@!
Kā iegādāties kvalitatīvu ūdens maisītāju?
Labdien! Nepieciešams iegādāties ūdens maisītāju. Vai lētāki maisītāji ātrāk sāks rūsēt un ar laiku no tiem tecēs netīrāks ūdens? Esmu dzirdējis, ka tos taisot tiem tiek piejaukti klāt kaut kādi metālu savienojumi, kas ir attiecīgi lētāki un tāpēc tā notiekot. Vai tas ir/ nav atkarīgs no tā? P...
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Lai iegādātos kvalitatīvu ūdens maisītāju, Jums būtu jādodas uz kādu no lielākajiem santehnikas veikaliem. Tur attiecīgie profesionāļi, izprotot Jūsu situāciju, spēs ieteikt atbilstošāko maisītāju gan pēc finansiālajiem, gan izmantošanas aspektiem. Atbildei ir informatīvs statuss!

Rakstos atrasts: 65

Jautājumos atrasts: 21

Vai jāmaina skaitītājs, kas mēdz apstāties?

Labdien! Vasarā mainīti ūdens skaitītāji, tomēr virtuves aukstā ūdens skaitītājs mēdz apstāties. Zvanījām uzstādītājiem, viņi teica, ka tā kādreiz varot notikt, ja ieķēries kāds gruzis - lai pasitot pa skaitītāju. Tā arī izdarījām un skaitītājs atsāka griezties, tomēr nedēļas sākumā vienas dienas li...

Kā tikt vaļā no kondensāta?

Labdien! Dzīvoju pagarbstāva dzīvoklītī, tualete un vannasistaba ir kopā, bet tualetes pods ir ievietos tādā mazākā nodalījumā, kur visas ir ārējās sienas. Ir liels aukstums un var pat sajust kā pūš vējš. Problēma ir tāda, ka visulaiku pie tualetes poda ir slapjš. Skatījāmies - nekur ūdens netek,...