Produktu sistēma senu ēku restaurācijā

Produktu sistēma senu ēku restaurācijā

Latvijā ir daudz ēku, kuras ir skāris laika zobs. Daudz kaitējumu tām nodarīts, restaurācijā izmantojot nepareizus materiālus, darbarīkus un tehniku, kā arī nepārzinot restaurācijas tehnoloģiju un metodiku.
Bizness un tīģera kažoks

Bizness un tīģera kažoks

Par Duntes namu atpazīstamības zīmi kļuvis apdares paņēmiens, kas jo dāsni pārstāvēts pagalma pusē – aplikatīvs pēc īpaša pasūtījuma izgatavotu stiklaplasta bloku panelējums, kas četru toņu kombinācijā apspēlē tīģera kažoka raksta motīvu.
Unikālā „nākotnes māja” raisa plašu interesi

Unikālā „nākotnes māja” raisa plašu interesi

Latvijas publikai pirmo reizi oficiāli tika prezentēta <i>Super bebris</i> radītā unikālā transformējamā „nākotnes māja”.
Andis Sīlis, arhitekts, kas strādā prieka pēc

Andis Sīlis, arhitekts, kas strādā prieka pēc

Arhitektu birojs <i>Sīlis, Zābers un Kļava</i> pazīstams ar daudziem ievērojamiem projektiem, tā arhitekti projektējuši <i>Mercedes</i> centru, <i>Bowlero</i> centru, kokteiļbāru <i>Martini</i> Mārupē, villu <i>Mākoņi</i>, <i>Šokolādes māju</i>, daudzstāvu dzīvojamo māju kompleksu <i>Solaris</i> Imantā, uzvarējuši starptautiskā Rīgas akustiskās koncertzāles skiču projektu konkursā, kurā piedalījās daudzi pasaulē slaveni arhitektu biroji. No šīs trijotnes pazīstamākais ir <b>Andis Sīlis</b>.
Bija spīķeris, ir viesnīca un biroji

Bija spīķeris, ir viesnīca un biroji

Ārēji tā ir skarba un noslēgta māja, bet, pārkāpjot slieksni, tā pārsteidz un var pat teikt – atmirdz kā brīnums.
Dzimis arhitekts. Ingurds Lazdiņš

Dzimis arhitekts. Ingurds Lazdiņš

Arhitektūra ir domu gājiens – veids, kā nonāk līdz projekta risinājumam – tā uzskata <b>Ingurds Lazdiņš</b>, savas jomas eksperts ar 20 gadu pieredzi. Savu darba stilu viņš raksturo kā racionālu, funkcionāli pamatotu, iespējami pārdomātu un arī kontekstuālu, pat asociatīvu. Gandarījumu par padarīto iegūst tad, kad objektā ir izdevies ielikt daļu no sevis – kādu māksliniecisko virsvērtību, kādu emocionālu vai estētisku momentu.
Neredzamā tipogrāfijas ēka

Neredzamā tipogrāfijas ēka

Pārsteidzoši, ka ražošanas ēka var tikt būvēta ar arhitektūras kvalitātes līdzdalību. Tas ir vēstījums nākotnes dzīvei un ražošanai, tā ir nākotnes arhitektūras saprašana.
Zaiga Gaile par savu dzīvi un darbu

Zaiga Gaile par savu dzīvi un darbu

Nejauši izvēlētā profesija izrādījās īstā un vienīgā. Tā, kas padarīja viņu par korifeju Latvijas arhitektūrā. Par savu profesiju, ikdienas dzīvi un projektiem arhitekte <b>Zaiga Gaile</b> sarunā ar abc.lv žurnālisti <b>Veru Zajecu</b>.
Duntes nami – 2007.gada labākais elektromontāžas darbs

Duntes nami – 2007.gada labākais elektromontāžas darbs

Latvijas Būvnieku asociācijas rīkotajā konkursā <i> Gada labākā būve Latvijā 2007 </i> nominācijā <i> Elektromontāžas darbi </i> uzvarēja biroju ēka <i> Duntes nami </i>. Tas ir jauns A klases biroju komplekss Rīgas lietišķo darījumu centrā, kurā ne tikai radīta labiekārtota darba vide, bet kas izceļas arī ar izdevīgo atrašanās vietu, tehniskajām īpašībām, pakalpojumiem un daudzpusīgu individuālo telpu risinājumu.
Labākais jaunais skatu tornis Latvijā

Labākais jaunais skatu tornis Latvijā

Kuldīgas dabas parkā - robežšķirtnē, starp seno pilsētas daļu un jauno, kas celta pēc pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, uzbūvētais skatu tornis - lapene priecē ne tikai pilsētas viesus, bet arī vietējos iedzīvotājus. Tornis atrodas vietā, no kuras paveras lieliski skati uz dabas ainavām un pilsētu, parādot to visā tās daudzveidībā.
Šmelinga nama pārdzimšana

Šmelinga nama pārdzimšana

Ēkai Dzirnavu ielā 60/2 piemīt pilsētas centram retas un brīnišķīgas greznības - pilnīgs klusums, jo ēka atrodas kvartāla iekšienē, saule visos dzīvokļos un lielisks skats no jaunās virsbūves telpām un jumta terases. Ēkas arhitektūra, plānojums, apdare – viss vērsts uz šo kvalitāšu izcelšanu.
Gada labākā koka ēka - viensēta „Pūcītes”

Gada labākā koka ēka - viensēta „Pūcītes”

2008. gada 8. maijā ar svinīgu apbalvošanu <i>Sapņu fabrikā</i>, Lāčplēša ielā 101, Rīgā noslēdzās konkurss „Latvijas koka arhitektūras Gada balva 2006 – 2007”, kurā tika apbalvoti pēdējo divu gadu labākie koka arhitektūras projekti Latvijā.

2007.gada Latvijas arhitektūras Lielo balvu iegūst "Arhis"

Rīga, 26.apr., LETA. 2007.gada Latvijas arhitektūras Lielo balvu ir ieguvis projektēšanas birojs ''Arhis'' un arhitekti Andris Kronbergs, Uldis Jaunsubrēns un Raimonds Saulītis par SIA ''Baltijas banknote'' tipogrāfijas ''Britania'' projektu Rīgas rajona Daugmales pagastā.
Gada balva birojam &lt;i&gt;Arhis&lt;/i&gt;, abc.lv  lasītāju balva  - &lt;i&gt;Zaigas Gailes birojam&lt;/i&gt;

Gada balva birojam <i>Arhis</i>, abc.lv lasītāju balva - <i>Zaigas Gailes birojam</i>

2007.gada Latvijas arhitektūras Lielo balvu ieguvis projektēšanas birojs <i>Arhis</i> (arhitekti Andris Kronbergs, Uldis Jaunsubrēns un Raimonds Saulītis) par <i>Baltijas banknote</i> tipogrāfijas <i>Britania </i> projektu. Portāla abc.lv balvu saņēma <i>Zaigas Gailes birojs</i> par pārvietoto koka māju no A.Briāna ielas uz Ogļu ielu Ķīpsalā - un ne tikai par to.
Noslēgusies Latvijas arhitektūras labāko darbu skate

Noslēgusies Latvijas arhitektūras labāko darbu skate

Šodien Jūrmalas pilsētas muzejā tiks apbalvoti Latvijas arhitektūras labāko darbu skates uzvarētāji, aģentūru LETA informēja Latvijas Arhitektu savienības atbildīgā sekretāre Velta Holcmane.
Noskaidroti balvu pretendenti konkursā „Latvijas koka arhitektūras Gada balva 2006 – 2007”

Noskaidroti balvu pretendenti konkursā „Latvijas koka arhitektūras Gada balva 2006 – 2007”

Paziņoti apbalvošanai izvirzītie pretendenti konkursā „Latvijas koka arhitektūras Gada balva 2006 – 2007”. Žūrija lēmumu pieņēmusi pēc otrajai kārtai iesūtīto papildu materiālu izvērtēšanas un objektu apskates dabā.
Latvijas arhitektūras labāko darbu skatei iesniegts 81 darbs

Latvijas arhitektūras labāko darbu skatei iesniegts 81 darbs

Latvijas arhitektūras labāko darbu skatei iesniegts 81 darbs, aģentūru LETA informēja Latvijas Arhitektu savienības atbildīgā sekretāre Velta Holcmane. Latvijas arhitektūras gada balvas konkursā astoņām nominācijām varēja iesniegt divos pēdējos gados izstrādātus un realizētus arhitektūras projektus, kas tika nodoti ekspluatācijā līdz 2008.gada 1.februārim un kuri realizēti Latvijā.

Latvijas arhitektūras labāko darbu skatei iesniegts 81 darbs

Rīga, 2.apr., LETA. Latvijas arhitektūras labāko darbu skatei iesniegts 81 darbs, aģentūru LETA informēja Latvijas Arhitektu savienības atbildīgā sekretāre Velta Holcmane.
&lt;i&gt; Lexus &lt;/i&gt;  jaunais autocentrs

<i> Lexus </i> jaunais autocentrs

Šogad būvuzņēmums PBLC Būvnieku asociācijas rīkotajā labāko darbu gada skatē pieteicis vairākus objektus, tostarp - <i> Lexus </i> autocentra jaunbūvi.

Apbalvotas 2007.gada labākās būves

Rīga, 28.marts, LETA. Šodien Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) atskaites kopsapulcē tika pasniegtas balvas ''Gada labākā būve 2007'' piecās nominācijās.
Ko darīt, lai pastiprinātu mājas pamatus?
Labdien! Ko darīt, lai pastiprinātu mājas pamatus? Māja ir celta septiņdesmitajos gados, pamati ir ieskaloti laukakmeņi ar granti, apmēram 70 cm dziļi.
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ja uz šādiem pamatiem ir uzbūvēta māja, vajadzētu pakāpeniski atrakt un nostiprināt katru no lielajiem akmeņiem.
Kā cīnīties ar mājā iemitinājušos sēni?
Labdien! Taisos pirkt māju, bet vienā no sienām ir sēne. Kā cīnīties, lai to iznīdētu? Vai varat ieteikt kādu risinājumu vai padomu?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ja mājā ir sēne, tā, iespējams, varētu būt izplatījusies visur. Mājā jādezinficē visas koka detaļas un jāgaida līdz pavasarim. Ja tad kopā ar siltumu neparādās sēne, tad šo māju varat pirkt. Visas vietas, kur sēne ir redzama, jāapstrādā ar Fungi Pro. Pēc tam, kad ir pagājušas vairākas...
Kādi ir soļi un juridiskie procesi, lai vispār uzsāktu dzīvokļa pārplānošanu?
Labdien! Kādi, lūdzu, ir soļi un juridiskie procesi, lai vispār uzsāktu dzīvokļa pārplānošanu? Tiktu jauktas nost nenesošās sienas un celtas vietā jaunas, daļēji jauktas arī nesošās.
Atbild:
Aivars Mauriņš
būvprojektu vadītājs
Labdien! Saskaņā ar Jūsu ieceri veikt dzīvokļa pārplānošanu, par cik skar nesošās konstrukcijas, Jums nepieciešams pasūtīt un izstrādāt būvprojektu, atbilstoši MK not. Nr.500 Vispārīgie būvnoteikumi un MK not. Nr.529 Ēku būvnoteikumi prasībām.
Vai "kupola" tipa ģimenes māja ir piemērota dzīvošanai arī ziemas apstākļos Vidzemes augstienē?
Labdien! Vai "kupola" tipa ģimenes māja ir piemērota dzīvošanai arī ziemas apstākļos Vidzemes augstienē?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Tīri no ģeometrijas un fizikas likumiem, tā ir ļoti efektīva virsma, līdz ar to arī siltinājuma robeža ir mazāka. Šāda forma ir iespējama arī ziemas apstākļos. Visas problēmas veidosies no jumta ventilēšanas iespējām.
Kādus materiālus izmantot špaktelēšanai un izlīdzināšanai, lai iegūtu gludi krāsotas kāpnes?
Labdien! Vēlos atjaunot betona kāpnes trepju telpā. Kāpnes ir bijušas krāsotas ar eļļas krāsu, vietām izdrupušas malas. Kādus materiālus izmantot špaktelēšanai un izlīdzināšanai, lai nobeigumā iegūtu gludi krāsotas kāpnes, ņemot vērā, ka kāpnes visu laiku tiek izmantotas?
Atbild:
Ingus Pumpurs
Labdien! Jūsu gadījumā ieteiktu izmantot ar polimēriem modificētu cementa bāzes ātri cietējošu remonta sastāvu Sakret RS - http://www.sakret.lv/product/rs-atri-cietejoss-betona-izstradajumu-remontsastavs/ Galvenie nosacījumi, kas jāņem vērā! 1. Virsmas sagatavošana - visi vecie slāņi jāatdal...
Cik varētu izmaksāt mājas piebūve vai speciālista konsultācija?
Sveiki! Cik varētu izmaksāt mājas piebūve? Doma nojaukt vienu istabu, kura kādreiz ir bijusi veranda un piebūvēt mājai klāt no viena gala līdz otram mājas galam betona blokus, respektīvi sanāk nojaukt mazāk, bet piebuvēt vairāk. Māja nav no jaunajām, tā sēžas un plaisā, celta velns zina no kā.. Cik ...
Atbild:
Aivars Mauriņš
būvprojektu vadītājs
Labdien! Spriežot pēc Jūsu iecerēm, vispirms, lai konstatētu esošās ēkas tehnisko stāvokli, Jums būtu nepieciešams veikt ēkas tehnisko apsekošanu, kuru veic sertificēts būvinženieris attiecīgā jomā, jo tas arī saistās ar iecerētās ēkas piebūvi. Par cik, saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 500 "Vispārīgie ...
Cik apmēram varētu izmaksāt šis pakalpojums?
Labdien! Vēlos būvēt lielu divstāvu māju. Pirms būvniecības uzsākšanas projekta izstrādes procesam gribētu piesaistīt arhitektu. Cik apmēram varētu izmaksāt šis pakalpojums?
Atbild:
Mārtiņš Hofmanis
Labdien! Jaunas mājas individuāls projekts, ja to pasūta SIA "Mārtiņa Hofmaņa Arhitektūras Studijā" varētu izmaksāt līdz 3500 EUR.
Kur varētu restaurēt dārza koka mēbeles?
Labdien! Sakiet, lūdzu, kur Rīgā varētu restaurēt vecās dārza koka mēbeles? Un, vai tas vispār ir iespējams? Tuvojoties pavasarim, gribas savest tās kārtībā!
Atbild:
Valters Viestarts
Labdien! Dārza mēbeles ir iespējams atjaunot, tās jāattīra un japiesūcina ar Tikurillas eļļu ārdarbiem. Varat vest uz galdniecību Ganību dambī 20,profesionāli galdnieki veiks visus nepieciešamos atjaunošanas darbus. www.viestards.lv tel.29282046
Kur var atrast privātmājas plānu, ja vecajiem īpašniekiem tāda nav bijis?
Sveicināti! Gribētos zināt, kur var atrast privātmājas plānu, ja vecajiem īpašniekiem tāda nav bijis? To var pieprasīt būvvaldē?
Atbild:
Edmunds Rimkus
Labdien! Ēku vecie projekti ir pieejami būvvaldēs arhīvā. Esošās situācijas uzmērījums ir iekļauts ēkas inventarizācijas lietā. Ar cieņu, Edmunds Rimkus Arhitekts SIA ''Arhitektūras stila studija'' Daugavgrīvas 31.korpuss 7. Rīga 29464363 edmunds@studija.eu www.studija.eu
Kā labāk nomainīt nošuvotās flīzes?
Labdien! Vannas istabā nošuvojām flīzes, bet pēc kāda laika sapratu, ka man nepatīk šuvju krāsa. Kā labāk nomainīt šuvotāju? Kā veco dabūt ārā no šuvēm?
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien, Šuves Jūs varat pārkrāsot ar MAPEI FUGA FRESCKA, nemaz nekasot ārā šuvotāju no šuves. Tehnisko lapu atradīsiet: http://www.velvemst.lv/uploads/fuga_fresca.pdf MAPEI FUGA FRESCKA nopērkama būvmateriālu veikalos: Būvniecības ABC, Kurši, Krūza.

Rakstos atrasts: 76

Gaismas slēdži – vieni no biežākajiem inficēšanās avotiem

Gaismas slēdži – vieni no biežākajiem inficēšanās avotiem

Vīrusi un baktērijas ir visapkārt, īpaši publiskās vietās. Savstarpējais kontakts vai pieskāršanās dažādām virsmām ir viens no vīrusu izplatības avotiem. Tādēļ, lai samazinātu inficēšanās iespēju, publiskās vietās nepieciešams nodrošināt maksimāli higiēnisku vidi. Tomēr, reizēm, dezinficējot telpas, tiek aizmirsts par tādām interjera sastāvdaļām kā gaismas slēdži, kuriem cilvēki pieskaras regulāri, un tieši tie mēdz būt biežākais inficēšanās avots.

Grausti pilsētā

Grausti pilsētā

Lai cik nepatīkami, bet nākas atzīt, ka vidi degradējošas būves jeb, vienkārši runājot, grausti ir neatņemama ikvienas pilsētvides sastāvdaļa. Grūti iedomāties, cik daudz graustu spēj būt vienā pilsētā, jo šie skaitļi mainās – kāds "aiziet" prom, kāds "nāk" klāt, bet fakts, ka grausti ir un būs vienmēr, nav apstrīdams.

Jautājumos atrasts: 50