Jumta logu iebūvēšana

Jumta logu iebūvēšana

Jumta logi izbūvētos bēniņos pilda trīs svarīgas funkcijas - ļauj telpā ienākt gaismai, regulē gaisa apmaiņu un dod iespēju vērot ārā notiekošo. Tā sauktie virsgaismas logi paredzēti galvenokārt telpas apgaismošanai. Šos logus izvieto jumta augstākajā daļā, caur tiem var skatīties tikai uz debesīm. Logi, kuri kalpo visiem trim mērķiem, parasti tiek iebūvēti aptuveni metru no grīdas. Jumta logus iespējams apvienot ar fasādes logiem vai ievietot pašā jumta korē, veidojot interesantu ēkas arhite
Ar ko aiztaisīt logu šķirbas?

Ar ko aiztaisīt logu šķirbas?

Ar ko aiztaisīt logu šķirbas? Atbild <i>K-Rauta</i> klientu konsultants Aivars Lācis.
Jumta logu veidi

Jumta logu veidi

Jumta logi izbūvētos bēniņos pilda trīs svarīgas funkcijas - ļauj telpā ienākt gaismai, regulē gaisa apmaiņu un dod iespēju vērot ārā notiekošo. Taču ne visi jumta logi ar šiem uzdevumiem tiek galā vienādi labi.
Vēsturiskās un mūsdienīgās logu formas

Vēsturiskās un mūsdienīgās logu formas

Logs ir mājas acis jebšu tā vieta, uz kuru pirmkārt tiek vērsta uzmanība. Tas ir fasādes elements, kurš ne tikai ir funkcionāls, bet arī parāda sava laikmeta tendences un tehniskās iespējas. No maza neaizstiklota cauruma alā logs ir izaudzis līdz visas ēkas izmēriem. Mūsdienās ir iespējama jebkura loga forma, tomēr joprojām visaktuālākā un pieprasītākā ir taisnstūris.
Durvis - cik droši varam justies aiz tām?

Durvis - cik droši varam justies aiz tām?

Ir vērojamas pozitīvas tendences – jauno daudzstāvu namu projektos durvis tiek izvēlētas pēc to kvalitātes, pēc tā, kā tās iekļausies kopējā nama interjerā, tiek domāts par drošību – vairs nemeklē pēc iespējas lētāku durvju furnitūru.
ABLOY  – drošības simbols

ABLOY – drošības simbols

<b>Ļoti bieži cilvēki, apgādājot mājokli, padomā par visu, izņemot durvju slēdzeni un rokturiem. Šīs lietas mēs uztveram kā pašas par sevis saprotamas līdz brīdim, kad notiek negadījums – durvis nobloķējas vai nav aizslēdzamas, pats ļaunākais – mājoklis tiek apzagts.</b>
Alumīnija nožogojumi

Alumīnija nožogojumi

Alumīnija nožogojumi: vienkārši, droši, izdevīgi Trepju un balkonu nožogojumi, kuri izgatavoti no speciāla alumīnija sakausējuma, – tā ir produkcija, kura Latvijas tirgū ienākusi nesen. Viegli un droši, ilglaicīgi un izturīgi pret atmosfēras iedarbību, vienkārši saliekot un montējot, šīs konstrukcijas ar panākumiem izmanto būvējot dažādas celtnes – veikalus, dzīvojamos, privātos, tirdzniecības objektus.
Vizuāli nepārtraukts punktveida stiprinājumu stiklojums – jaunās paaudzes  Spider

Vizuāli nepārtraukts punktveida stiprinājumu stiklojums – jaunās paaudzes Spider

Izstrādājot Ventspils prāmju termināļa ēkas un gājēju galerijas punktveida stiprinājumu stiklojumu projektu, tika izvirzīts mērķis piedāvāt produktu, kas atbilst gan arhitekta un pasūtītāja iecerēm, gan ir unikāls, līdz šim Latvijā neizmantots paņēmiens ar uzlabotiem tehniskajiem parametriem, turklāt – iekļaujoties plānotajā projekta budžetā.
Elektriskie figūrzāģi

Elektriskie figūrzāģi

Elektriskais figūrzāģis ir viens no vienkāršākajiem un arī nepieciešamākajiem instrumentiem, kam jābūt katra kārtīga saimnieka arsenālā - ar to var zāģēt materiālus no koka, plastikāta un metāla. Elektrisko figūrzāģu piedāvājums ir ļoti plašs - tos piedāvā katrs nopietns elektroinstrumentu ražotājs. Lai tiktu skaidrībā ar piedāvāto modeļu klāstu, der zināt šo instrumentu būtiskākos tehniskos raksturojumus.
Kā griezt stiklu?

Kā griezt stiklu?

Griešanu veic ar speciālu instrumentu – dimanta vai rullīšu stiklagriezēju, izmantojot lineālu, taisno leņķi vai šablonu, kas nav plānāks par 8 milimetriem.
Izvēlamies metāla ārdurvis

Izvēlamies metāla ārdurvis

Latvijā mode uz metāla ārdurvīm sākās 90.gadu sākumā, kad tās tika liktas gandrīz katrā dzīvoklī, simbolizējot mājokļa īpašnieku pārticību un sniedzot viņiem psiholoģisku drošības sajūtu. Diemžēl otrajā plānā palika ārdurvju svarīgākais aspekts – reālā drošība, ko lielā mērā nosaka durvju ražošanā izmantotās tehnoloģijas.
Kam noder logu plēves?

Kam noder logu plēves?

Kam noder logu plēves? Paskaidro logu eksperts Gints Gusārs (<i>Saules logi&durvis</i>).
Padarīt māju par cietoksni

Padarīt māju par cietoksni

Ko līdz tērauda durvis ar sarežģītu atslēgu, ja nelūgts viesis var iekļūt mājoklī, vienkārši izsitot logu? Neko. Daudz lielāku drošību var panākt, aizsargājot māju kompleksi, tas ir, ieliekot ne tikai labas durvis, bet arī ierīkojot signalizāciju un nostiprinot logus. Par vienu no labākajiem logu nostiprināšanas veidiem uzskata aizsargžalūzijas.
Kāpņu izmēri

Kāpņu izmēri

Kādiem jābūt kāpņu izmēriem, lai pa tām būtu ērti un, galvenais, droši staigāt?
Nelss logi. Modernākais logu centrs Baltijā

Nelss logi. Modernākais logu centrs Baltijā

<i>Nelss Logi</i> jūlijā vērs durvis modernākajam logu centram Baltijā. Jaunais logu centrs atradīsies Rīgā, Brīvības ielā 200, blakus VEF tiltam, kapitāli pārbūvēta bijušā Nelss veikala telpās. Piecsimt kvadrātmetru platībā būs iespējams iepazīties ar plaša sortimenta logiem un saņemt pieredzējušu speciālistu konsultācijas.
Markīzes, kas piepilda jūsu vēlmes!

Markīzes, kas piepilda jūsu vēlmes!

Kuram no mums svelmainā karstumā, sēžot mājas terasē vai āra kafejnīcā, nav nācies sapņot par glābjošo ēnu un neizkusušiem ledus gabaliņiem savā dzēriena glāzē! Un, vai jums ir nācies ar nožēlu vērot, kā svelmainos saules staros izbalo iemīļotā klubkrēsla krāsa un nokalst telpaugu lapas? Šīm problēmām ir risinājums - markīzes, kas rada patīkamu ēnu, bet vienlaicīgi neko neaizsedz skatam.
"E50" - kvalitatīvi logi, stiklotās un alumīnija konstrukcijas

"E50" - kvalitatīvi logi, stiklotās un alumīnija konstrukcijas

SIA "E 50" piedāvā kvalitatīvus logus, stiklotās un alumīnija konstrukcijas.
Kāds ir lētakais logu siltumizolācijas risinājums?
Labdien! Istabā ir veci koka logi, no tiem pūš vējš, istabā ir auksti. Zinu, ka nepieciešams tos remontēt, taču kāds pašlaik būtu lētakais risinājums, kas kaut cik izolētu siltumu? Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Visvienkāršākais ir logus aizlīmēt ar skoču. Veramajās daļās var izmantot vienpusēji līmējamu blīvējumu, kuru pielīmē pie vērtnes vai loga rāmja. Visas šīs lietas var atrast būvmateriālu veikalos.
Kā novērst atstarpi starp balkona durvīm un aplodu?
Labdien! Pirms 3 gadiem nomainījām vecos koka logus pret jauniem koka logiem, bet pagājušajā ziemā starp balkona durvīm un aplodu parādījās ~4mm atstarpe. Logi tiek regulāri eļļoti un kopti. Kāpēc tā notika? Kā to novērst? Ziemā aukstums nāk iekšā. Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Gribējās precizēt. Durvis sastāv no vērtnes (piestiprināta ar eņģēm pie rāmja) un rāmja (fiksējas pie ēkas sienas). Aploda ir elements, kas nosedz montāžas šuvi strap durvju rāmi un sienu. Ja pēkšņi starp durvju rāmi un aplodu ir parādījusies 4 mm šķirba, tad domājams, ka kustējusies pa...
Restaurēt koka logus vai mainīt tos pret plastmasas logiem?
Labdien! Mājās ir koka logi. Ir vēlme noturēt mājās pēc iespējas vairāk siltuma, taču nevaru izlemt, kā būtu labāk - restaurēt / nosiltināt esošos koka logus vai mainīt pret jauniem plastmasas logiem? Kādas ir šo abu variantu priekšrocības un trūkumi? Gan no efektivitātes, gan taupības viedokļa. ...
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Viss atkarīgs no tā cik varat, vai esat gatavi ieguldīt. Jauns logs ar jaunäm palodzēm ienesīs telpā jaunu elpu un tīrāku, svaigāku atmosfēru. Ja logu montāža būs pareiza, tad arī siltumam telpā jāsaglabājas vairāk. Taču arī vecākais koka logs ar papildus ieguldīto darbu var būt labs ga...
Kā pareizi koka stāvbūvē ielikt plastmasas logus, lai uz sienām neveidotos pelējums?
Labdien! Vēlos mainīt logus, diemžēl naudiņa sanāk tikai plastmasas logiem. Māja ir koka stāvbūve, tad gaisa sprauga un no ārpuses apšūta ar balto ķieģeli uz "bada kantes". Māja ir ar podiņu krāsnīm apsildāma. Kā pareizi ielikt šādus logus, lai neveidotos uz sienām pelējums?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Plastmasas logiem nav nekādas vainas. Gaisa šķirkārta gan uzkrās lieku mitrumu, kā rezultātā svīdīs sienas. Vispirms vajadzētu aizpildīt šo gaisa spraugu starp koka būvi un apšuvumu. Ja tā nav mazāka par 30mm, tad derēs ekovates pildījums. Tajās vietās, kur būs logu atveres, ievietos plastm...
Sakiet, lūdzu, kā pareizi blīvēt koka logus koka karkasa mājā?
Labdien! Sakiet, lūdzu, kā pareizi blīvēt koka logus koka karkasa mājā? Kā pagatavo kaļķa ūdeni, mērcot linu pakulas? Vai ir jālieto cimdi? Kad izmanto hermētiķi un kad līmlentu?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Šāda blīvēšanas tehnika nav ilglaicīga, tāpēc visprātīgāk spraugu starp rāmi un sienu apmēram 2,5 cm biezumā piepildīt no abām pusēm un drīvēt ar linu pakulām, lai tās varētu kārtīgi salipt kopā. Pakulas mērc kaļķūdenī (dzēsta kaļķa šķīdums + ūdens) un tad, pēc ūdens iztvaikošanas, iegūst t...
Vai logu blīvēšanai vienlīdz labi kalpo kā linu, tā kaņepju pakulas?
Labdien! Izmantojot pakulas plastikāta logu ieblīvēšanai, šādi jautājumi: • Vai vienlīdz labi kalpo un darbojas linu un kaņepju pakulas? • Vai abas blīvējot izmanto kaļķūdeni, lai izžūstot pakulas izplešas? • Vai uz pakulām obligāti lietojama elastīgā mastika jeb to pašu efektu dos izolējošas len...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Linu un kaņepju pakulas ir samērā līdzīgi materiāli, tomēr linu pakulas ir īsākas, mīkstākas, tāpēc vieglāk blīvējas. Iesaku izmantot kaļķūdeni gan linu, gan kaņepju pakulām. Svarīgi, lai mastika tiktu iestrādāta virs pakojošā materiāla, jo tas veidos savu blīvējošo, bet siltumizolācijas ...
Kādas ir ieteicamās attiecības logiem pret grīdām?
Labdien! Mājas apkurē plānotas siltās ūdens grīdas un gribas lielus logus. Kādas ir ieteicamās attiecības logiem pret grīdām?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Attiecībai jābūt 1:5. Ja ir viena daļa logi, tad grīdai jābūt piecreiz lielākai. Ja sanāk mazāka attiecība, tad ārsienām vai grīdas siltinājumā, vai pārseguma siltinājumā jāuzliek spēcīgāks siltinājuma slānis.
Vai ir kādi noteikumi, kas nosaka, cik tālu no durvju malas ir jābūt rokturim?
Sveicināti! Vai ir kādi noteikumi, kas nosaka, cik tālu no durvju malas ir jābūt rokturim? Runa ir par daudzdzīvokļu mājas sekcijas metāla ārdurvīm, ar kurām jau daudzi ir dabūjuši pa pieri, jo rokturis atrodas vismaz 20 cm attālumā no malas. Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Šeit īsti nav saprotama Jūsu situācija. Roktura novietojumu durvju plaknē parasti nosaka atslēgas konstrukcija. Parasti koka un PVC durvīm rokturis (tā ass centrs) no vērtnes vertikālās malas atrodas no 60 - 100 mm attālumā, atkarībā no vērtnes profila un atslēgas tipa. Savukārt roktura iz...
Ko darīt, lai pie palodzes neveidojas kondensāts?
Labdien! Dzīvojam pēckara laikā būvētā koka mājā. Māja pirms trijiem gadiem siltināta ar akmens vati. Salikti plastikāta pakešu logi. Divās telpās logiem viss ir kārtībā, bet vienā telpā pie palodzes veidojās kondensāts. Apkurināma ar podiņu krāsnīm. Ko varētu darīt lai kondensāts neveidojās? Zinām,...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Sāls metodi mūsdienās nevajadzētu izmantot. Vai nu šajā vienā istabā jāpārliek pa jaunu logs, jo logu rāmja blīvējums ir irdenāks un laiž cauri, veidojas aukstuma tilts, kas palīdz veidot kondensātu. Vislielākā iespējamība, ka tiešām pietrūkst ieplūdes gaiss. Šajā logā var ievietot ventilēj...
Kas ir logu pieņemšanas-nodošanas akta līguma pielikums?
Jauni PVC logi. Līgumā un pieņemšanas-nodošanas aktā minēts līguma pielikums, kura nav. Kas tas ir? Tehniskais darbu apraksts? Logus ielika, bet vai ir pareizi? No pamata virsmas līdz loga apakšējai malai (baltajai) - 12cm. Nav par daudz? Par atbalsta ķīļiem ielika no pagalma paņemtus apsūnojušus, v...
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Ja aktā minēts līguma pielikums, tad viņš ir jāpieprasa. Kas tajā būs - grūti pateikt, atkarīgs no konkrētās firmas. Attālums 12 cm starp aili un loga konstrukciju ir ļoti liels. Parasti šāda šuve ir 10 - 30 mm. Taču, ja maina vecu (futerlogs, vēsturiskais) logu pret jaunu reizēm šādi lie...

Rakstos atrasts: 57

No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

Plastikāta logs uzticīgi kalpo daudzus gadus, bet tad pamani, ka aizkari plīvo un tu jūti telpā ienākošu aukstumu? Līdz ar rudens iestāšanos vēlamies mājās nodrošināt maksimālu siltumu un komfortu, tāpēc šī problēma kļūst īpaši aktuāla.

Jautājumos atrasts: 84

Kā novērst atstarpi starp balkona durvīm un aplodu?

Labdien! Pirms 3 gadiem nomainījām vecos koka logus pret jauniem koka logiem, bet pagājušajā ziemā starp balkona durvīm un aplodu parādījās ~4mm atstarpe. Logi tiek regulāri eļļoti un kopti. Kāpēc tā notika? Kā to novērst? Ziemā aukstums nāk iekšā. Paldies!

Restaurēt koka logus vai mainīt tos pret plastmasas logiem?

Labdien! Mājās ir koka logi. Ir vēlme noturēt mājās pēc iespējas vairāk siltuma, taču nevaru izlemt, kā būtu labāk - restaurēt / nosiltināt esošos koka logus vai mainīt pret jauniem plastmasas logiem? Kādas ir šo abu variantu priekšrocības un trūkumi? Gan no efektivitātes, gan taupības viedokļa. ...