Gandrīz ideāla apdare

Gandrīz ideāla apdare

Iestieptie plēves griesti ir modernākais griestu apdares risinājums. Tiem ir ideāli gluda virsma, kas tiek iegūta ar speciāla sastāva PVH plēves spraiguma palīdzību. Lai panāktu tādu kvalitāti ar tradicionālo apdares veidu palīdzību, vajadzīgas liels naudas un spēku patēriņš. Jaunajam apdares veidam ir vēl citas būtiskas priekšrocības: mitrumizturība, ugunsdrošība, izturība, ierīkošanas ātrums, ekspluatācijas ērtība un ilgmūžība. Ja vēl ņem vērā, ka plēves griestiem ir liela krāsu un faktūru gam
Ko darīt, ja korķa grīdas segumā izdedzis plankums?

Ko darīt, ja korķa grīdas segumā izdedzis plankums?

Kādu dienu kopā ar draugiem nolēmu uzsmēķēt ūdenspīpi. Parastā smēķēšana mūs neinteresē, tā nav patīkama un turklāt ļoti neveselīga. Mēs lietojam ko citu, mazāk kaitīgu un krietni interesantāku – ūdenspīpi. Draugi to man uzdāvināja dzimšana dienā un mēs šad tad to visi kopā lietojam. Tā teikt – neesam pirmo reizi ar pīpi istabā.
Dabiskais koks interjerā

Dabiskais koks interjerā

Koks kā mājas interjera neatņemama sastāvdaļa pazīstams jau gadu tūkstošos - tas ir vienīgais dabīgais materiāls ar plašu pielietojumu gan telpu apdarē (fiksētajos elementos - sienas un griesti, grīdas, logi un durvis, kamīni, kāpnes utt.), gan telpu iekārtojumā (mēbeles, citi mobili koka interjera elementi utt.).
Grafiskais betons – jaunas idejas videi un interjeram

Grafiskais betons – jaunas idejas videi un interjeram

Lai padarītu ēkas fasādi arhitektoniski interesantāku un vizuāli izteiksmīgāku, dzelzsbetona paneļu ražošanā tiek piedāvāti tā dēvētā „arhitektoniskā betona” elementi – dažādi apmetumi, reljefi, krāsas un tekstūras. Vizuālā noformējuma iespējas ir ļoti plašas, un tās vienlīdz labi izpildāmas gan vienslāņa, gan trīsslāņu sienas paneļiem.
Apdares materiālu tirgotāji maldina sabiedrību. Apzināti vai nē?

Apdares materiālu tirgotāji maldina sabiedrību. Apzināti vai nē?

Uz jautājumu, kas ir lamināta parkets, 51% respondentu atbildēja, ka tas ir īpaši izturīgs parketa veids, 25% uzskata, ka tas ir lamināta paveids, tikai 21% domā, ka tas ir neprofesionāls un maldinošs lamināta nosaukums, bet 3% nepiekrīt nevienam no apgalvojumiem, - informē arhitektūras un tirdzniecības centrs <i>Reaton</i>. Tātad, aptuveni puse aptaujāto lamināta parketu uzskata par īstu parketu.
Svarīgākais par koka dēļu grīdu

Svarīgākais par koka dēļu grīdu

Latvijā dēļus grīdai tradicionāli izgatavo no vietējiem skujkokiem – egles un priedes, kā arī no ozola un oša. Dēļu grīdai labāk izvēlēties dēļus no kokiem, kas auguši vienā mežā.
 Ko darīt ar istabas vidū laminātā izdegušu caurumu?

Ko darīt ar istabas vidū laminātā izdegušu caurumu?

Ja uz grīdas seguma nokrīt cigarete, karsts gludeklis vai oglīte no ūdenspīpes, segumā paliek neizdzēšamas pēdas – melna deguma vieta vai pat caurums. Taču ir iespējami vairāki veidi, kā bojājumu likvidēt. Paskaidro grīdas segumu ieklāšanas speciālists Igors Trofimovs.
Segumi

Segumi

Grīdas segumu virsējo kārtu veido plūksnas (sadzīvē sauc arī par spalvām vai vilniņu). Plūksnu pamattipi: cilpu plūksnas, pārgrieztās un kombinētās plūksnas.
Kas paslēpts zem mīkstā seguma virskārtas?

Kas paslēpts zem mīkstā seguma virskārtas?

Mīksto grīdas segumu veido vairāki slāņi: plūksnas, pirmā pamatne, nostiprinošais slānis, otrā pamatne. Dekorativitāte un pieskares sajūtas (vai segums ir mīksts, samtains, raupjš – un tamlīdzīgi) vairāk atkarīgas no virsējās kārtas, ko veido plūksnas, bet funkcionalitāte, kalpošanas ilgums un lietošanas iespējas atkarīgas arī no tā, kas ir zem seguma virskārtas.
Mīksto segumu izgatavošana

Mīksto segumu izgatavošana

Mīkstā seguma kalpošanas īpatnības un ilgums atkarīgs no materiāla un izgatavošanas tehnoloģijas. Palūkojoties uz mīkstā seguma virsmu, ir gandrīz neiespējami noteikt, ar kādu tehnoloģiju tas ir veidots. To var saprast, tikai pamatīgāk izpētot paklāja otru pusi.
Kā noslēpt paneļu savienojumus griestos

Kā noslēpt paneļu savienojumus griestos

Man piederošam dzīvoklim griestos ir izteikts defekts - redzamas betona paneļu savienojumu vietas, un tas izskatās ļoti neglīti. Kā to varētu novērst, lai griesti neizskatītos kā ar biezām nevienmērīgām svītrām klāti?/Amanda/ Paskaidro remontmeistars Oļegs Bogatijs.
Grīdas segumu ieklāšana

Grīdas segumu ieklāšana

SIA RUPO specializējusies grīdas segumu ieklāšanā. Firma ātri un kvalitatīvi veic sekojošus darbus - ieklāj: 1) "grīdas pīrāgu"; 2) ESTRICH grīdas segumu; 3) betona grīdas segumu. Kas tad ir šis "grīdas pīrāgs", kuru izmanto, lai veidotu siltinātu grīdu uz grunts pamatnes? Kā to veido?
Rūpnieciskās grīdas - veiksmīga izvēle darba telpām

Rūpnieciskās grīdas - veiksmīga izvēle darba telpām

Jaunradītā produkta kvalitāti nosaka daudzi komponenti, tajā skaitā fizikālie un emocionālie aspekti - grūti radīt ko skaistu neglītā vidē. Jaunie laiki atnesuši košus veikalu plauktus, bet kā ar ražošanas procesu - vai tas arī ir mainījies?
Lodžija kā papildu telpa

Lodžija kā papildu telpa

Ir patīkami, pārnākot mājās no darba, atpūsties svaigā gaisā starp zaļiem un ziedošiem augiem. Arī daudzdzīvokļu namu iemītniekiem tas ir iespējams, ja vien dzīvoklim ir arī āra telpa - pietiekami liels balkons vai lodžija, kurā var izveidot atpūtas vietu ar minidārziņu.
Ēkas kā gatavi korpusi

Ēkas kā gatavi korpusi

Mūsdienās arvien populārākas kļūst mājas, kuras ražotāji piedāvā jau ar gatavu korpusu, kuras tikai jāatved un jāsaliek kopā. Visā pasaulē koka paneļu māju celtniecība ir viens no populārākajiem būvniecības veidiem privāto māju sektorā un arī Latvijā, pateicoties koka karkasu māju rūpnieciskajai ražošanai, šis būvniecības veids kļūst arvien populārāks. Būvniecības ātrums un izmaksas, ekoloģiskā vide un mājas labā siltumizolācija ir galvenās šo ēku priekšrocības.
Kā panākt klusumu dzīvoklī?

Kā panākt klusumu dzīvoklī?

Ar ko varētu daudzdzīvokļu mājā apstrādāt iekšējo sienu, lai nedzirdētu kaimiņus, būtu klusāks, citādi ir dzirdams cauri visas mazākās skaņas? Paskaidro <i> Arhitektūras un celtniecības aģentūra </i>.
Saunas – iespējas karsēties arī dzīvokļos

Saunas – iespējas karsēties arī dzīvokļos

Visiem labi zināma pirts profilaktiski ārstnieciskā iedarbība uz cilvēka organismu – par to nešaubījās ne senie latvieši, ne arī pirts izgudrotāji senajā Bizantijā. Kopš tā laika cilvēka dzīvestelpa ir būtiski mainījusies, vairs nav nekādu šķēršļu, lai katrs pirti varētu izbūvēt pat savā dzīvoklī.
Katrai telpai savs mīkstā seguma veids

Katrai telpai savs mīkstā seguma veids

Seguma veidu izvēlas atkarībā no tā, kādā telpā – sabiedriskā vai privātā - tas tiks lietots. Sabiedriskajām telpām parasti iegādājas īpaši izturīgus segumus, kurus viegli kopt un kuri ilgi saglabā sākotnējo izskatu. Mājoklim nereti svarīgākas ir sajūtas, kādas rodas, saskaroties ar segumu.
Vai tā ir laba izvēle - dzīvot Staļina laiku mājā?

Vai tā ir laba izvēle - dzīvot Staļina laiku mājā?

Staļina laiku mājas var raksturot īsi - masīva ķieģeļu daudzdzīvokļu celtnes ar augstu beletāžu. Krievijā šādas mājas sāka celt pagājušā gadsimta 30.gadu beigās, bet Latvijā – pēc 2.Pasaules kara. Mājas ir ar augstiem griestiem, plašām izolētām vai caurstaigājamām istabām.
Zaigas Gailes un Māra Gaiļa Lieldienu sala - gada labākā rekonstrukcija

Zaigas Gailes un Māra Gaiļa Lieldienu sala - gada labākā rekonstrukcija

Zaigas un Māra Gaiļu brīvdienu māja Kaltenē Būvnieku asociācijas rīkotajā 2007.gada labāko darbu skatē atzīta par labāko rekonstrukciju. abc.lv redakcija, kurai bija iespēja viesoties šajā māja, to uzskata arī par pašu neparastāko un interesantāko arhitektūras objektu. Bet viss sākās no bezmērķīgas pastaigas gar jūras krastu, kad tika pamanīta kāda padomju laikos celta pamesta ēka attālāk no krasta.
Ko darīt pirms mājas krāsošanas?
Labdien! Siltināta māja – nav krāsota. Pēc gada paliek zaļgana. Ko darīt pirms krāsošanas?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Tikai krāsošana nepalīdzēs. Zaļganā krāsa, kas paliek uz mājas ir aļģes un pelējums. Jācenšas telpās iekšā neveidot lielu karstumu, ūdens uzkrājumus un ūdens tvaikus. Būvniekiem jārūpējas, lai siltumizolācijas materiāls tiktu apmests ar ūdens un tavaika caurlaidīgām krāsām – ūdens dispers...
Kā pareizi aizsargāt grīdas klājumu?
Labdien! Sabiedriskās telpās ieklāju 33. klases laminātu. Izmantojot datorkrēslus uz ritenīšiem, jau sāk redzēt laminātā bojājumus. Kā pareizi aizsargāt grīdas klājumu?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! 33.klases lamināts ir ļoti spēcīgs un kvalitatīvs, kā arī paredzēts lielām slodzēm, taču nekas nav mūžīgs. Sabiedriskajās telpās uz laminātu ir liela noslodze. Ja krēsls ar ritenīšiem visu laiku atrodas vienā vietā, tad jau gada laikā būs manāmas bojājuma pazīmes. Pie galda zem krēsla jāl...
Kā iztīrīt ozolkoka parketu?
Labdien! Man ir ozolkoka parkets, apstrādāts ar lineļļu. Kaķis sagrēkojās un apčurāja. Tajā vietā palika melns laukums. Kā to dabūt ārā?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Būvmateriālu veikalā jānopērk koka balinātājs, kas balina koka struktūru un jāmēģina melnā vieta izbalināt. Ja tas neizdodas, no parketa virsas jānoslīpē ļoti plāna skaidas kārtiņa.
Kā izbūvēt pagraba grīdu bez virsējās apdares?
Labdien! Man interesē izbūvēt grīdu pagrabā 1910.gadā celtai mājai. Pagrabā ir grunts grīda un ķieģeļu sienas. Pagrabs ir sauss, tikai stipra lietus laikā pagrabā ieplūst ūdens, bojātas lietus ūdens kanalizācijas dēļ. Lietus ūdens kanalizācija tiks saremontēta. Grīdas pīrāga izbūvē gribas izvairī...
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien! Sapratu, ka Jums ir problēmas ar virszemes ūdeņiem, jo ēkai nav vertikālās hidroizolācijas ne uz pamatu vertikālās plaknes, ne zem grīdas konstrukcijas. Paskatieties portālu www.hidroizolacijas.lv. Tur atradīsiet risinājumu tieši Jūsu situācijai. Ja nepieciešama konsultācija, zvaniet pa...
Kā nokrāsot griestus un sienas, kas iepriekš krāsotas ar krītu?
Labdien! Ko man darīt, ja gribu nokrāsot griestus un sienas ar krāsu, bet tie iepriekš krāsoti ar krītu? Vai tie jāapstrādā ar kādu gruntējamo materiālu? Esmu seniore un domāju, ka pati lēnām varētu veikt krāsošanu. Kas man ir jāiegādājas?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Jānodrošina stalažas, lai varētu tikt pie griestiem. Siena un griesti jāpamazgā ar slapju lupatu, lai saprastu, cik kārtās ir krāsots ar krītu. Ja krīts nāk nost ar gabaliem, tātad viss krāsojums ir jāņem nost. Tad veikalā jānopērk virsmas strukturētājs, piemēram, kāds stīvgrunts vai Vin...
Vai uz betona grīdas var likt OSB plāksnes un tām pa virsu grīdu?
Labdien! Pirtī ir ieklāta betona grīda, kas sastāv no grants, plēves, 10 cm putuplasta, stiegrojuma un betona javas. Vēlos likt koka grīdu. Ir doma likt uz betona OSB plāksnes un tad klāt grīdu. Uztrauc tas, vai neradīsies lieks mitrums un OSB ar laiku nesāks pūt, tādējādi bojājot koka grīdas seg...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Jānoņem nost viss līdz betona grīdai. Uz betona grīdas jāklāj telpiskā (pumpainā) ģeomembrāna, piestirprinot to ar mitrumizturīgu līmlentu un dažās vietās pieskrūvējot pie grīdas, lai to nevarētu izkustināt no vietas. No grīdas malām jāatstāj 1cm plats atstatums. Uz šīs pamatnes var ...
Vai uz skaidu-kaļķa siltinājuma drīkst bērt ekovati?
Labdien! Dažādu remontdarbu laika vietām ir izbiris skaidu betona apmetums. Vai šīs vietas var aizlīdzināt ar „rotbandu”, vai vajag izmantot ko citu? Griestu daļā ir skaidas ar kaut ko baltu, nav zināms, kas tas par materiālu – varbūt tas ir kaļķis, varbūt kas cits. Vai uz šī siltinājuma drīkst ...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Rotbandu var lietot, bet bojātās vietas pirms tam vajadzētu gruntēt ar kādu no dziļuma gruntīm, lai nostiprinātu pamatni. Ja griesti un pārseguma jumta sijas ir stabilas, nav ieliekumu, kaļķi var atstāt. Ja ir ieliekumi, un jumta sijas ir pārslogotas ar kaļķa-skaidu maisījumu, to var gan...
Kāds būtu labākais risinājums grīdas siltuma izolācijai?
Labdien! Iegādājos dzīvokli Staļina laika projektā pirmajā stāvā. Veco grīdu un siltumizolāciju ņemšu ārā. Ir doma likt koka grīdu uz lāgām. Kāds būtu labākais risinājums grīdas siltuma izolācijai?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Koka grīdu uz lāgām var likt tad, ja betona pārsegumu (ja tas ir pirmais stāvs un apakšā ir pagrabs) siltina ar cietu vati vai putupoliuretāna plāksnēm. Starp lāgām var atstāt arī tukšu vietu, ja nebaida grīdas akustika. Ja skaļāka akustika ir traucējoša, apakšējo daļu var daļēji piep...
Kas jādara, lai gruntsūdens nesūktos cauri pamatiem?
Labdien! Jaunu ēku būvējot, ja zem garāžas būvē pagraba telpu, kur grīdas līmenis praktiski sakrīt ar gruntsūdens līmeni, kādi pasākumi jāveic, lai gadījumā, ja paaugstinās gruntsūdens līmenis, ūdens nesūktos gan cauri pamatiem (kas ir pagraba sienas), gan no grīdas?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Pirmkārt, pagrabu līdz pusei var veidot kā metālisku kesonu. Tajā jāiebūvē ribota metāla konstrukcija, kas balstās uz betona sienām un grīdas, un tā iekšpuse jāapvelk ar metinātu skārdu. Ūdens neizsūksies cauri metāla skārdam, kamēr tas būs karozijas neskarts. Otrkārt, sienas var ats...
Kā pareizi ieklāt dēļu grīdu uz klona grīdas, un kā uz OSB pamatnes?
Labdien! Kā pareizi ieklāt dēļu grīdu uz klona grīdas, un kā uz OSB pamatnes?
Atbild:
Sandis Simsons
PATA KOKMATERIĀLI veikala vadītājs
Labdien! Rekomendējam izvēlēties profesionālus meistarus, kuri spēj novērtēt gan grīdas pamatni, gan jauno grīdas segumu un ieteikt piemērotāko grīdas ieklāšanas metodi. Taču ir dažas pamatlietas, kas jāņem vērā: 1. Pamatgrīdai ir jābūt sausai, stabilai, taisnai un gludai, lai uz tās varētu uz...

Rakstos atrasts: 119

Padomi lamināta grīdas kopšanai

Padomi lamināta grīdas kopšanai

Lamināts ir viens no populārākajiem grīdas segumiem. Tam piemīt vairākas vērtīgas īpašības: augsta izturība, nodilumizturība, mitrumizturība, dēvēts par videi draudzīgu materiālu. Lai materiāls nezaudētu kvalitāti un savas pozitīvās īpašības, svarīgi ir pareizi to kopt.

Grīdas segums dušas telpai

Grīdas segums dušas telpai

Būvējot un renovējot, uzmanības centrā ir mājas centrālo telpu grīdas segums, tomēr nevajadzētu aizmirst arī par dušas zonu. Ja esi atteicies no ierastās dušas kabīnes un vēlies veidot mazgāšanās telpu, nepieciešams rūpīgi pārdomāt piemērotāko un ūdenim draudzīgāko grīdas seguma materiālu.

Jautājumos atrasts: 572

Kā pareizi aizsargāt grīdas klājumu?

Labdien! Sabiedriskās telpās ieklāju 33. klases laminātu. Izmantojot datorkrēslus uz ritenīšiem, jau sāk redzēt laminātā bojājumus. Kā pareizi aizsargāt grīdas klājumu?

Kā iztīrīt ozolkoka parketu?

Labdien! Man ir ozolkoka parkets, apstrādāts ar lineļļu. Kaķis sagrēkojās un apčurāja. Tajā vietā palika melns laukums. Kā to dabūt ārā?

Kā izbūvēt pagraba grīdu bez virsējās apdares?

Labdien! Man interesē izbūvēt grīdu pagrabā 1910.gadā celtai mājai. Pagrabā ir grunts grīda un ķieģeļu sienas. Pagrabs ir sauss, tikai stipra lietus laikā pagrabā ieplūst ūdens, bojātas lietus ūdens kanalizācijas dēļ. Lietus ūdens kanalizācija tiks saremontēta. Grīdas pīrāga izbūvē gribas izvairī...